IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Colesterolul
clara
post May 6 2008, 04:43 PM
Post #11


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 159
Joined: 8-June 07
Member No.: 1,761



eu mai am problema asta. la ultimile analize din martie aveam 267 colesterolul total. si eu am incercat toate remediile naturiste capsule de usturoi, omega 3, regim, sport aproape zilnic, am vazut o mica ameliorare, dar atat. medicamente nu prea as lua. mai incerc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ramona4451
post May 7 2008, 09:41 AM
Post #12


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 20-April 08
Member No.: 3,738



Celor care au probleme cu colesterolul, incercati NONI, este un suc 100% natural fabricat dintr-un fruct gasit in TAHITI, acest fruct este bogat in proxeronina care ajuta la refacerea celulelor bolnave din organism.Este un supliment nutritiv si se poate consuma impreuna cu alte medicament.Va doresc multa sanatate!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post May 7 2008, 11:27 AM
Post #13


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



dar uleiul de peste? Ati incercat? Acizi grasi nesaturati, Omega3? Eu iau o capsula pe zi pentru ca nu mananc peste mai deloc dar stiu ca ajuta si la probleme de colesterol. Acum, nu stiu exact! (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 7 2008, 11:50 AM
Post #14





Musafir






Asta-i frectie la un picior de lemn cand colesterolul este atat de ridicat incat trebuie medicatie.
Parintii mei au avut probleme mari de tot cu colesterolul. Dieta foarte stricta i-a ajutat minimal. Mama a facut o cura lunga cu un ceai anume si asta a ajutat-o cel mai mult, a scapat-o de medicamente. O intreb deseara formula ceaiului si-o postez aici.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
clara
post May 7 2008, 12:23 PM
Post #15


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 159
Joined: 8-June 07
Member No.: 1,761



super kalua, eu am incercat cam tot ce era pe piata naturista, dieta stricta si mult, foarte mult sport dar rezultatele au fost minime si inca nu vreau sa trec pe medicamente am spus ca pana la 30 de ani incerc variantele neconventionale, daca nu am rezultate o sa trec pe medicamente. Mama ia un medicament dar i-a cam paradit ficatul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 8 2008, 10:51 AM
Post #16





Musafir






Ceaiul cu pricina:
urzica
coada calului (Equisetum arvense)
Veronica officinalis (nu stiu cum ii zice pe romaneste)

Cate o lingurita cu varf din fiecare se pune in 3/4l apa clocotinda, se lasa sa traga un singur clocot, apoi sa traga scurt. Se strecoara si se bea cate o cana de trei ori pe zi, inainte de masa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
clara
post May 8 2008, 12:56 PM
Post #17


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 159
Joined: 8-June 07
Member No.: 1,761



merci kalua pt. reteta de ceai. imi dau seama ca sunt cam defecta, probleme cu hormonii am, cu colesterolul am, cu hemoglobina am.... ma intreb la urmatoarele analize ce mai gasesc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post May 8 2008, 01:08 PM
Post #18


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



o completare Veronica officinalis in traducere este Ventrilica (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 8 2008, 01:25 PM
Post #19





Musafir






Ce nume simpatic (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) , nu l-am auzit vreodata.
clara, fiecare cu defectele lui, mai rar oameni perfecti din toate punctele de vedere. Ai grija de tine!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post May 8 2008, 05:03 PM
Post #20


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



denumirile populare la ceaiuri sint tare simpatice

unul dintre medicii de la noi a spus de cateva ori ca un nivel mai ridicat al colesterolului la persoanele de varsta a 3-a e un semn bun. inca "functioneaza" (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
daca insa e prea bun nu-i un semn grozav.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 02:21 PM