IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

60 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Produse MAC
ioannaraluka
post Apr 18 2008, 05:44 PM
Post #1


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Haideti sa punem la un loc toate informatiile pe care ni le ofera detinatoarele...sper sa fiu si eu fericita posesoare in cateva saptamani, dar pana atunci, please, spuneti tot. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Ce produse aveti, ce nuante va plac si multe altele. A, si preturi orientative.
Personal as dori un ruj, un fard de pleoape si un fdt, pentru inceput. Ce alteva mai recomandati? (I know...mai multe nuante de fard si mai multe rujuri (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Apr 18 2008, 06:07 PM
Post #2





Musafir






Eu am de la mac creion de ochi liliachiu il folosesc mai mult pe pleopa de jos imi place enorm de mult culoarea, si pigment il folosesc doar la ochi si pe piele, pe buze e contraindicat.
pot spune ca tin destul de mult produsele adica nu se duc una doua de pe fata (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

pe viitor o sa mi mai achizitionez pt ca sunt multumita (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Apr 18 2008, 08:12 PM
Post #3


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Aaaa, m-ai omorat, o sa intru zilnic pe topicul asta sa vad noutatile.! sunt atat de innebunita dupa ei ca mi se intampla sa ma visez la ei in magazin (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Am farduri si mai nou un pigment de care tot am vorbit pe aici. Fardurile le alint "piticii mei" (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
La rujuri nu m-am bagat, nici la glossuri desi am auzit ca sunt foarte rezistente. M-am gandit ca rujul il poti da rapid pe buze oricand dar fardul daca se strange mai greu refaci machiajul la ochi. Cam asta ar fi motivul pentru care m-am axat doar pe farduri, pentru ca nu se strang si nu palesc o zi intreaga.
In schimb de fdt nu am auzit ca ar fi excelente, eu n-am folosit niciunul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Apr 18 2008, 08:36 PM
Post #4


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Eu m-am invartit de cateva ori in jurul standului lor si niciodata nu m-am decis ce sa-mi iau, asa ca nu am luat nimic (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) . Ah, si au pensule dragute, dar sunt cam 25 de euro una (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) . Pentru nunta am gasit un make up artist care lucreaza cu produsele astea, am sa fac o proba pe 25 aprilie inainte sa merg la Kings on Ice, sunt curioasa si increzatoare, sper sa ma opresc la ea ca nu mai suport cautatul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 18 2008, 10:21 PM
Post #5





Musafir






Eu n-am decat un fard de obraz si farduri de ochi (o cutie cu 6 culori), imi plac amandoua. Si culmea e ca fardul ala de obraz, desi folosit foarte des, parca nu se consuma. Fardurile de ochi le-am primit cadou, iar pe cel de obraz nu mai stiu cat am dat, dar stiu ca mi s-a parut pretul mai mult decat ok (cumparat in UAE).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post Apr 19 2008, 02:23 AM
Post #6


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



Pt ca e cam scump, am doar 4 farduri si un lipgloss, asadar:

Farduri :

Coppering
Paradisco
Trax
Steamy

Si Lipgloss:

Nymphette
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Apr 19 2008, 07:11 AM
Post #7


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Ma bucur ca va intereseaza subiectul.
Nu ma supar daca puneti si poze (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Eu cred ca ma voi pierde printre nuante, in orice caz ceva purtabil ma intereseaza, pentru inceput.
Am vazut tot pe net ca se foloseste f mult Mineralize Skinfinish (am inteles ca este si fdt si pudra si iluminator), parca (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) Moni avea.
Cat de scumpe sunt? Prin comparatie cu alte farduri sau...?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Apr 19 2008, 09:57 AM
Post #8


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Hmm...nu sunt sigura, dar cred ca sunt cam la acelasi nivel cu Dior, Chanel...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Apr 19 2008, 10:46 AM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



pai un singur fard e 15-16 euro. Cam scumpe, intr-adevar, dar parerea mea este ca merita. Calitativ le intrec pe cele dior, chanel etc.
Colectia mea de farduri:
Beautiful Iris, Satellite Dreams, Shimmermoss, Sweet Lust, Humid, Freshwater,Naked Lunch, Bisque
Un pigment, Golden Olive
Si am gasit si un ruj ratacit, habar n-am de unde si cum, Relic
Pun si poza cu averea mea (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
(IMG:http://i263.photobucket.com/albums/ii148/AltheeaS/macuri.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Apr 25 2008, 03:51 AM
Post #10


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



(IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)

am data iama azi la MAC, adevarul e ca de cate ori trec pe-acolo ma uimeste varietatea de culori...e absolut remarcabila

mi-am luat 2 tusuri coco bar (maro) si power plum (pruna...care se potriveste ochilor caprui)

apoi 2 farduri rozaliu pal- pink couture si maron deschis- taupographic , cremoase, desi sint sub forma de baton

(IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

60 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:46 AM