IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Purcel de lapte sau curcan umplut
cornelia69
post Dec 13 2005, 03:10 PM
Post #1


Tratabil
**

Group: Membru de Onoare
Posts: 59
Joined: 8-December 05
Member No.: 37



Buna fetelor, stiti cum se prepara purcelul de lapte la cuptor? Si curcanul umplut, tot la cuptor? Spuneti-mi si mie, va rog, cateva variante. Nu am facut niciodata si tare as vrea sa schimb anul asta meniul de Craciun, nu tot cu porc la cuptor, carnati etc! Vreau sa fac ceva deosebit, de-aia m-am gandit la purcel de lapte sau curcan umplut...
oricum am o mare dilema: cum intra purcelul de lapte intr-un cuptor de aragaz obisnuit, fara sa il fac bucati?  :D Precizare: vreaus a-l fac intreg...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
capsunica23
post Dec 13 2005, 09:11 PM
Post #2





Musafir






purcelusul:

*oparesti purcelul si-l cureti cu faina de porumbasa cum cureti capul de porc, pana devine alb.
*il sarezi
*daca-l pui in tava, aseaza mai intai pe fundul tavii mici betisoare, improvizand astfel un gratar, ca sa nu se lipeasca
*daca-l pui la frigare, aseaza mai intai frigarea pe carbuni pana de inroseste, apoi o introduci in purcel si-l bagi la cuptor..
*Il ungi din cand in cand cu ului fin, iar cd pielea s-a rumenit cu rom
*ATAT

ca si salata recomand varza rosie cu otet..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Dec 21 2005, 07:50 PM
Post #3


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



mai eu am vazut un porc de asta in carrefour si arata groaznic! nu cred ca as manca .. :-X
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:04 PM