IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

25 Pages V  « < 19 20 21 22 23 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cresterea parului si stoparea caderii parului, scheme tratament, masti, solutii
Diana.
post Oct 26 2009, 01:02 PM
Post #201


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mai, dupa foltene-ul de ieri astazi nu am recoltat mai mult de 10 fire, ceea ce e o minune (ieri am adunat vreo 3 pumni babani!) Doamne-ajuta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Oct 27 2009, 03:42 PM
Post #202


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Bafta in continuare Diana!
Eu o mai am ca exemplu al eficientei hennei si pe mami, ea a avut dintotdeauna migrene, in medie una pe saptamana si de cate ori o durea capul ii cadea ff mult par, trecea mana prin el si ramanea cu 20 de fire in palma, era de groaza. Insa ea s-a vopsit de pe la 30 cu henna roscat si are cel mai bogat si mai frumos par, nici n-ai zice ca ii cade vreun fir.
Henna intareste radacina parului, stimuleaza regenerarea, este buna impotriva matretei, sebumului excesiv insa trebuie sa te tii de ea, nu merge sa o folosesti o data si gata.Preferata mea era o henna frantuzeasca cu o indianca pe o cutie albastra, nu am mai vazut-o de ceva vreme (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Oct 28 2009, 12:02 AM
Post #203


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Bebe, e foarte bine daca nu iti cade parul, inseamna ca ai un regim sanatos care ii prieste. Nici mie nu imi pica mai deloc, nici de pe perie nu am ce sa adun cine stie ce, mai nasol este ca il am lung si se incolaceste, fiind si gros yuck si doar pare uneori mult (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Cire, tincturile pe care le folosesti sunt bune, dar nu ar fi mai indicat sa le folosesti ca tratament, sa le lasi sa actioneze mai mult, nu doar pentru a te spala?

Fides (IMG:style_emoticons/default/thumbsup.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Nov 6 2009, 12:23 AM
Post #204


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Cindy, eu nu prea am rabdare sa stau cu maclavaisurile in cap (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) si ideea mea era sa scap de chimicalele din sampon o perioada. Am aproape 3 saptamani de cand nu am mai pus sampon in cap. Nu prea mai cade, dar tot se ingrasa. (IMG:style_emoticons/default/dry.gif)
Oricum sunt pe baza de alcool, deci nu stiu daca e bine sa stau foarte mult cu ele in cap, poate imi irita pielea capului... si dau de altele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Nov 12 2009, 12:22 AM
Post #205


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Hmm daca te ingrijoreaza chimicalele, au aparut si la noi tot felul de produse mai naturale, "curate" in compozitie, trebuie doar sa cauti. De exemplu, ce imi vine acum in minte, "Yes to Carrots" in Sephora dar sunt mai multe.
Uite o scurta decriere de pe net: Yes To Carrots is a complete family of Paraben Free skin and hair care products combining the anti-oxidant power of Beta-Carotene from organic fruits and vegetables.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 7 2010, 02:38 PM
Post #206


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Parul meu continua sa cada la greu si azi am constatat ca am... MATREATA! N-am avut in viata mea matreata! Acum am niste coji lipite de scalp, grasoase si usor galbui! Cred ca innebunesc! M-am apucat sa citesc ca descreerata, paoet sa fie si dermatota seboreica si alopecia nervosa si Doamne-iarta-ma!!!
Ma duc sa imi iau Nizoral. Nu stiu ce sa ma fac!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Jan 7 2010, 09:23 PM
Post #207


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Fides, nu ai incercat Alpecin ? Mi-a zis mie un hairstylist profi ca il recomanda cu caldura. Se gaseste in farmacii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 7 2010, 09:47 PM
Post #208


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Il cumpar miine! Saru` mina!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra93
post Mar 24 2010, 07:53 PM
Post #209


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 23-March 10
Member No.: 8,245



QUOTE(h_2004 @ Apr 10 2006, 11:58 PM) *
sincer n-am citit tot ce s-a scris aici dar am observat chestia cu usturoiul .... calitatile nu i le contest dar mirosul? eu cand am nascut am stat in camera cu o fetisoara de undeva dintr-un sat, care mi-a povestit ca ii cadea parul ingrozitor si a sfatuit-o cineva sa stoarca ceapa si sa stea cu zeama aia pe cap o noapte intreaga ... zis si facut si zicea ca intradevar e miraculoasa si nu-i mai cade parul ....par avea mult nu zic nu asa ca si eu, deh! ce sa fac din disperare? mi-am pus zeama din aia ... asta prin iarna..... mi-aduc aminte ca prin vara m-am dus sa ma tund si la coafor cu parul umed, INCA imi mirosea pielea capului a ceapa!!!! ... ingrozitor!! mi-era asa rusine ... cocheta, delicata si .... mirosind a ceapa (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) .



as vrea sa va spun ca dabia astept sa imi creasca paru...am folosit masca calos ulei de masline sampoane numai de la avon da nici un rezultat...imi vine sa ma fac cheala (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioana79
post Jul 1 2010, 10:12 PM
Post #210


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 29-June 10
Member No.: 8,799



Fetelor, am citit cap coada fiecare postare. Nu stiu daca as putea sa ma decid ce tratament de par sa mai fac. Am incercat cateva de-a lungul timpului. ULtimul pe care l-am tot repetat a fost totu unul naturist, sau babesc sa spun asa. O sa-l scriu aici:
-un galbenus de ou
-2 linguri ulei de masline
-2 linguri ulei de ricin
-2 lingurite de ulei de cocos
-2 linguri cu miere-
-o sticluta cu vitamina A
-o sticluta cu ulei de nuci
Mai puteti pune daca vreti o fiola gluconat de calciu, una cu B6, B12
Dezavantajul este ca trebuie sa stai cam 2-3 ore cu el pe cap si cu o caciula si cam curge.....e dificil sa dormi cu el asa ca l-am tot facut dar iarna cand stau mai mult in casa. Acum mi-am luat tratamentul de la gerovital si vad ca e ok. Oricum cred ca am si ceva probleme interne cum ar fi tiroida, anemie.....asa ca o sa-mi fac analize si o sa tratez problema si din interir. PArul nu-mi cade asa mult dar nici nu se regenereaza pe masura tratamentelor pe care le tot fac.
De cateva luni am descoperit si un site, sper sa nu se supere nimeni daca il scriu EDITAT- NU E VOIE.
Au numai produse bio. de acolo mi-am luat tot felul de uleiuri printre care si cel de cocos care este ff bun pt par si recent dar abia m-am spalat odata un amestec de prafuri din plante care cica ar intari radacina si ar regenera parul. sa vedem cum e si asta.
Oricum vroiam sa intreb(cine stie) daca problemele cu parul si problemele de troida au legatura intre ele
Go to the top of the page
 
+Quote Post

25 Pages V  « < 19 20 21 22 23 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 09:31 AM