IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

26 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Din gradina, flori si legume
Cleo
post May 7 2008, 12:49 AM
Post #41


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



happy foarte frumos aranjata gradina. foarte! acum te invidiez! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

eu incerc incet-incet sa mi-o populez cu vivace in asa fel incat sa fie inflorit mereu cate ceva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post May 7 2008, 03:15 AM
Post #42





Musafir






Cleo, imi place salcia ta, dar imi imaginez cat e de lucru toamna la frunze. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Happy, ai o gradina superba, ai aranjat-o cu profesionist? Si spune-mi cum reusiti sa pastrati gazonul asa perfect? Mie mi-l termina copiii cu fotbalul lor. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) Si mai au si un playground, unde se strang de obicei si cei din vecini. Oricum "exchange-ul" e avantajos, ai mei merg la ei la piscina. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

This post has been edited by pescarush: May 7 2008, 03:16 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post May 7 2008, 12:29 PM
Post #43


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Pesca da, da, e foarte frumoasa salcia, doar o singura mentiune NU e a mea! e lipita fix de gardul nostru si cum o bate vantul mai mereu (ras de plans) ca TOATE frunzele la noi sint si vecinii nu au deloc! Ca doar n-or sta cu aspiratorul pe ele zi lumina. Deci e hilar pe undeva insa pe noi ne-a exasperat. Piscinica aia am desfiintat-o pt ca eu seara de seara stateam cu plasa sa pescuiesc frunzelele cazute de la monstru (IMG:style_emoticons/default/mad.gif) , daca printr-o minune s-ar putea deplasa si lipi cu gardul cu vecinul din spate ar fi perfect (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

au inceput sa-mi infloreasca si mie una alta, trebuie sa fac poze
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 7 2008, 12:56 PM
Post #44





Musafir






Happy, foarte frumoasa gradina! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) Asa era si cea a bunicii lui Mr. kalua din fata casei, numai fara ape si nu atat de lunga, toata lumea o admira.

Cleo, postez acusica la florile de balcon cum se face aici cu muscatele. Si-aici nu-i nici umiditate mare, de fapt absolut nimic deosebit, iar toate balcoanele sunt o cascada de muscate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post May 8 2008, 08:09 PM
Post #45





Musafir






Ai o gradina exceptionala, Happy! Mi-ar placea la nebunie sa am o casa si o gradina la fel de frumoase si cochete ca ale tale!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post May 8 2008, 09:21 PM
Post #46





Musafir






Multumesc fetelor.
Pescarush gradina nu a fost aranjata de nici un profesionist, ci de noi doi. Trebuie sa tinem pasul si cu vecinii pentru ca sunt pensionari si petrec tot timpul in gradinile lor. Au niste gradini ca din revista. Au si castigat ceva premii pentru cea mai cea gradina din localitate. Gazonul nostru nu e chiar perfect, pentru ca mai sunt si buruieni prin el, dar de la distanta nu se vad. Si la noi s-au mai rupt cativa arbusti de la jucatul cu mingea, dar asta e.

Astazi am pus in gradina de legume: mazare, fasole verde si porumb. Mai urmeaza sfecla rosie si cartofi, cred.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post May 11 2008, 03:16 AM
Post #47


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



atunci happy voi 2 sinteti profesionisti (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

laleaua 'neagra' (asa scria pe ambalajul bulbilor)

poze mai grozave nu mi-au iesit, in gradina adica, pt ca vineri le-am desfiintat din spate
am mutat bulbii in fata (nu stiu ce-o iesi la anul) si am pus toate lalelele in vaza

(IMG:http://i33.photobucket.com/albums/d90/h_2004/100_9729Small.jpg)

cu blitzul

(IMG:http://i33.photobucket.com/albums/d90/h_2004/100_9731Small.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post May 12 2008, 12:20 AM
Post #48


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



o bucatica din gradinita din fata casei. sint tare dragalase florile roz si-am zis sa vi le-arat

(IMG:http://i33.photobucket.com/albums/d90/h_2004/100_9829.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post May 12 2008, 12:25 AM
Post #49





Musafir






e superba laleaua neagra (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
eu sunt innebunita dupa florile negre
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post May 12 2008, 02:43 PM
Post #50





Musafir






Cleo, imi place coltisorul tau de gradina. Ce fel de arbust e tufisul ala de langa coltul casei, cel mai inalt, care are si un fel de bete prin el? Face cumva niste flori-ciorchini mov?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

26 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 03:44 AM