IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

15 Pages V  « < 13 14 15  
Reply to this topicStart new topic
> Ce imi place si ce nu imi place...
Diana.
post Nov 17 2011, 10:45 AM
Post #141


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Imi place cafeaua dimineata.
Nu imi place sa ma trezesc cu noaptea-n cap.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carmenica
post Nov 20 2012, 03:14 PM
Post #142


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 89
Joined: 30-October 12
Member No.: 11,487



Imi place ploaia de vara,daca ma prinde in oras o iau la trap desculta! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Imi plac colindele,le duc dorul copiilor care veneau si cantau pentru covrigi si nuci,din pacate daca n-ai suta (10 ron) in ziua de azi risti sa-ti sparga geamurile la casa ! (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Imi place sa impodobesc bradul cu globulete,ca un copil mic !
Nu-mi place zgomotul infernal al masinilor de pe strada, turatia motorului masinii vecinilor dupa doispe noaptea (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) ,violenta alarmanta din scoli,nu-mi plac amatorii de copy-paste si nu-mi place sa fiu "periata" si la randu-mi sa perii ,desi stiu ca am multe de pierdut pe tema asta! (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 20 2012, 04:33 PM
Post #143


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ce frumos, Carmenica... si mie imi plac/displac aceleasi lucruri...
Din pacate nu cred ca o sa am multi colindatori nici anul acesta (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carmenica
post Nov 20 2012, 10:46 PM
Post #144


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 89
Joined: 30-October 12
Member No.: 11,487



QUOTE(Diana @ Nov 20 2012, 04:33 PM) *
Ce frumos, Carmenica... si mie imi plac/displac aceleasi lucruri...
Din pacate nu cred ca o sa am multi colindatori nici anul acesta (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)


daca nu-mi vin colindatori straini,baietii mei sunt "pe faza" isi invita prietenii,majoritatea cu bun-simt si cu oarece colinde invatate de la mame sau bunici si se pun pe colindat! bineinteles ca io,ca o gazda ce sunt (pregatita cu una-alta) ii pun la masa plina de dulciuri,placinte ,sucuri...pe timpul raposatului ,desi era interzis ,doamna profesoara de limba romana ne imboldea sa invatam colinde ,sa ne intrebam mamele sau bunicile si ne va da note pe tema asta...tin minte (eram in clasa a 4-a ) cand am cantat "Astazi s-a nascut Hristos" ,doamna profesoara a plans ,emotionata mi-a dat 10 si eu eram mai emotionata ca nu stiam de ce plange "tovarasa" ! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) eu la randu-mi mi-am invatat copii si imi voi invata si nepotii ....am zis ! (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Nov 20 2012, 11:08 PM
Post #145


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Imi place sa ma trezesc fara sa sune telefonul.

Si mie imi place sa fac bradul si sa impodobesc casa de sarabatori.

Nu imi place sa ma cert. Nu imi place sa mi se impuna lucruri.. de orice fel...

Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Pages V  « < 13 14 15
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 10:41 AM