IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

47 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce filme ati mai vazut?
Diana.
post Mar 26 2009, 01:35 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



QUOTE(blondina @ Jan 22 2006, 06:25 PM) *
Eu am vazut ieri filmul '15' al lui Sergiu Nicolaescu.Dragut,dar sa fiu sincera ma asteptam la ceva mai bun. ???
Si am mai vazut filmul 'Shopgirl' cu Steve Martin.M-a dezamagit si el..Ma asteptam sa fie o supercomedie,ma pregatisem sa trag o portie de ras pe cinste si cand colo.. ???

Go to the top of the page
 
+Quote Post
scumpic
post Mar 29 2009, 05:00 PM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



QUOTE(Szimcsi @ Mar 16 2009, 11:49 AM) *
Am vazut si eu - in sfarsit! - Sex and the City, filmul. Am jelit ca o madona (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)


L-am vazut si eu aseara cu intirzere! M-am distrat tare, mai ales la scena cu sushi.
(IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 30 2009, 06:54 PM
Post #3





Musafir






Am vazut si eu Body of Lies, ma alatur parerii generale de pe forum, mi-a placut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janis
post Apr 4 2009, 03:11 PM
Post #4


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



Narayama bushiko un film japonez mai vechi, greu de urmarit in unele locuri, dar mi-a placut foarte mult.

"In a small village in a valley everyone who reaches the age of 70 must leave the village and go to a certain mountain top to die. If anyone should refuse he/she would disgrace their family. Old Orin is 69. This winter it is her turn to go to the mountain. But first she must make sure that her eldest son Tatsuhei finds a wife."

sursa: imdb
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Apr 6 2009, 01:51 AM
Post #5





Musafir






Am vazut aseara Pursuing Happiness, 2006, cu Will Smith. Mi-a placut mult, m-a impresionat. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Este povestea adevarata a unui om din San Francisco, ramas singur cu copilul, care isi urmareste visul si ajunge broker din agent de vanzari. Trece printr-o perioada extrem de grea, ajunge chiar homeless la un moment dat, fiind in internship la bursa, timp de 6 luni, neplatit. Se pare ca dupa inca cativa ani si-a deschis propria lui firma de financial consulting, iar in 2001 a vandut o parte din actiuni pentru cateva milioane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
3A
post Apr 9 2009, 05:54 AM
Post #6


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,116
Joined: 19-January 08
From: Toronto
Member No.: 3,077



In seara asta am vazut Ballet Shoes, mi-a placut mult filmul, si actiunea si muzica.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janis
post Apr 9 2009, 07:05 AM
Post #7


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



Am mai spus cred ca, dar si mie mi-a placut foarte mult Ballet Shoes. Am vazut ieri Elegy, a fost ok filmul, de-si nu m-a dat pe spate, m-am uitat pentru ca juca Penelope Cruz, imi place mult de ea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Apr 9 2009, 09:09 AM
Post #8





Musafir






7 pounds

Filmul asta chiar este bun din punctul meu de vedere, in primul rand pentru ca te invaluie in mister si curiozitate tinandu'te lipit de ecran, in al doilea rand pentru ca iti lasa sufletului ceva. Este un film trist si apasator dar merita vazut. Intr'o lume perfecta si eu mi'as dori ca cei ce comit o greseala sa o plateasca mai apoi cu un bine. Suntem oameni si gresim dar suntem de doua ori mai iertati atunci cand ne dam seama ca am gresit si incercam sa reparam raul prin binele daruit...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Apr 9 2009, 10:21 AM
Post #9





Musafir






Night train un film captivant si palpitant nu te plictisesti, sfarsitul cam ciudat. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Apr 12 2009, 01:01 AM
Post #10


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Marley and me cu Jennifer Aniston si Owen Wilson si labradorul Marley (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) e un film tare dragut iar pt iubitorii de animale se lasa cu lacrimi la final. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

47 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:14 PM