IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Amanta/Amantul, O a treia persoana intr-o iubire
nebunnebundarsib...
post Jul 26 2011, 01:52 PM
Post #31


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 26-July 11
Member No.: 10,452



fetelor scuze ca ma bag in discutiile voastre, sunt barbat, ne este specific din fire sa fim magari sa umblam din floare in floare...........un barbat traieste dupa propriile lui principii: prostie, femei si mostenitori..........trebuie sa intelegeti un lucru nu exista barbatul care iubeste doar o femeie, sau este atras doar de o femeie, oricat de multe v-ar promite ori ce v-ar spune, si eu am facut foarte multe greseli la viata mea oricum sunt foarte tanar, arat bine, dar am un atuu, NU mi-am inselat FIZIC femeia, recunosc intorc capul dupa orice fusta, unele ma considera dragut si chiar vorbesc cu ele pe la spatele femeii mele, dar ca sa ajunga o femeie la mine in pat e sport extrem, apreciez foarte mult frumusetea naturala, urasc fardurile si toate prostiile astea la o femeie, ador mirosul femeii, ador sa o vad satisfacuta, dar la un momentdat,pentur un barbat, devine o obisnuita sa stai in pat cu aceeasi persoana, am avut nenumarate ocazii sa-mi insel femeia dar nu pot, nu vreau, doar imi place sa-mi testez din cand in cand abilitatile de barbat, dar totul pana la pat, momentul in care ma voi potolii va fii cand voi avea un copil si atunci ii cad la picioarele celei care mi-l va daruii, ca este cea de acum, ca va fii alta, e in natura noastra de barbati de a ne iubii copii oricat am ascunde-o .....oricum deviez foarte mult de la subiect, FabiollaAndreea, cu tot respectul nu te cunosc, nu ma cunosti, singura modalitate care l-ai putea tine pe respectivul mai aproape de tine este motivul suprem COPILUL, dar gandeste-te de doua ori ca e cu dus intors, asta nu inseamna ca vei ,,avansa" de la gradul de amanta, poti sa ii spui orice dar cat timp nu exista un copil el nu te iubeste, barbatul minte cu sange rece e in fierea noastra, iti da o floare zice ca te iubeste dar te-ar insela si pe tine cum ar face-o cu oricare alta femeie, nu vreau sa fiu judecat nu vreau sa influientez pe cineva, dar un barbat in devenire la prima lui iubire, se destainuie cu totul, iubeste cu adevarat, dar dupa cum stim toti prima iubire nu ramane si ultima, si acest fapt influienteaza intotalitate caracterul in formare al unui barbat, si toate gandurile si ideile care le avea referitor la ce inseamna femeia in viata lui, acum depinde foarte mult si cum s-a despartit de ,,prima", dar la fel ca voi fetelor barbatul nu isi uita niciodata prima iubire, si de cele mai multe ori se ,,razbuna" pe viitoarele femei din viata lui.............in cocluzie fi puternica, chiar crezi ca un om cu familie e potrivit pentru tine, esti femeie voi sunteti foarte puternice psihic, noi cel putin nu avem minte, toate sunteti frumoase, intr-un fel sau altul, sfatul meu incerca sa cauti pe cineva al tau nu al altcuiva, deoarece barbatul e prost nu renunta ,,nici la vrabia din mana, dar nici la cioara pe de gard", sunt o groaza de barbati chiar din orasul tau care sunt mult mai potriviti decat un ,,plimba tava de la o casa in alta" din asta care ai tu......oricum mult succes in viata si ai grija de tine poti sa te superi pe mine, dar asta e realitatea, eu sunt trecut prin momente greu de imaginat in viata si de asta imi place sa ii sfatuiesc si pe alti sa nu faca prostiile mele.....o zi buna va doresc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fabiolla Andreea
post Jul 28 2011, 01:08 PM
Post #32


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 15
Joined: 23-July 11
Member No.: 10,445



hmmm ce spui tu aici chiar ma bulverseaza
pai hai sa vedem, m`am casatorit sa spunem din dragoste, fostul meu sot nu bea nu fuma nu ma inseala, in schimb poate va amuza era certat cu apa nu ii placea sa se spele si ii placeau pariurile
am un baietel cu el..ce crezi? vine macar sa il vada? sau sa ii aduca o gogoasa? un biscuite? iti spun eu ca nu
iar in legatura cu actualul meu iubit ... nu are cum sa (ne ) insele pt ca doarme acasa (daa doarme ) capana la 3-4 dimineata stam de vb pe skype iar cand se trezeste vine la mine si pleaca seara
iar ce spui tu cu femeia care iti va darui un copil ca e nevasta sau alta ...... tu ce viata o sa ai?
daca va fi alta care iti va darui un copil ce se va intampla? o sa stai cu ia doar de dragu copilului? iti garantez ca NU
cine se sacrifica de dragul copilului greseste aia nu este viata

This post has been edited by Fabiolla Andreea: Jul 28 2011, 01:09 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 28 2011, 02:33 PM
Post #33


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Sint multe femei care isi inchipuiesc ca daca fac un copil unui barbat, il vor "lega" de ele, pastrindu-l si aducindu-l fortat in fata altarului. Un copil trebuie sa fie rodul dragostei si nu un mod de a obliga pe cineva sa faca un lucru, nu un instrument de santaj sentimental. IMHO.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fabiolla Andreea
post Jul 28 2011, 03:07 PM
Post #34


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 15
Joined: 23-July 11
Member No.: 10,445



asta spuneam si eu Diana
cum sa faci un copil doar pt a lega pe cineva de tine
oricum eu am facut un copil din dragoste (baiat) iar taicasu nici nu il suna sa vada a murit sau mai traieste
cum sa faci asa ceva?
ii trimite o data la 2 luni sau daca il sun pensia alimetara de 65 de lei si va rog sa ma credeti nu ii da nici mai mult nici mai putin de 65 de lei
cu 65 de lei nici pufuleti nu iti ajunge sa ii cumperi 1 luna la copil
ori el acum are 15 anii vrea sa plece cu baietii la un tenis in parc tot tipul ii trebuie in buzunar macar un 5 lei de un suc nu zic mai mult
in Decembrie a avut accident era la patinuar a cazut si ia iesit femurul prin piele prin pantaloni
a fost dus de urgenta la Grigore Alexandrescu si operat eu si iubitul meu am fost zi de zi langa el
taicasu a venit o singura data si ia adus o revista:)) motivand ca nu are banii
normal ca nu are banii ca biletele la pariuri se cumpara cu banii
deci care este mai tata?
iubitul meu care de 5 anii se duce la el la scoala la liceu si se intereseaza de copil ii cumpara de incalta de imbracat sau tasu natural care ii da 65 de lei pe luna pensie stabilita la divort
?
ma uitam chiar astazi pe antena 1 la tv cand spunea un barbat ....nu stiu daca este cuvantul potrivit BARBAT ....spunea ca femeia nu se poate compara cu barbatul ca ea trebuie sa fie supusa barbatului si sa nu iasa din cuvantul lui hahahhahah (ca nu are voie sa isi dea cu parerea)
pai daca stau si ma gandesc ei ne sunt inferiori noua
noi avem un loc de munca ca si ei , noi facem curat ii spalam pe ei intretinem casa, avem grija de copii noi facem totul
ei vin de la munca si sunt obositi hahaah
si domne daca ei calca stramb sunt barbatii noi daca calcam stramb suntem c...e spuneti voi nu este amuzant?
serios pe mine chestia asta ma amuza cu scuturatul palarieie si plecatu mai departe
eu imi invat baiatul sa respecte toate fetele (femeile) urate chioare strambe grase sau cum sunt ele, femeia este cea mai chinuita fiinta
si ar trebui ca barbatii sa ne aprecieze nu mult FOARTE mult

This post has been edited by Fabiolla Andreea: Jul 28 2011, 03:25 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 28 2011, 03:44 PM
Post #35


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Stii ce se intimpla, Andreea? E usor sa dam sfaturi, insa cind e sa le punem in practica, datorita implicarii emotionale, lucrurile se complica teribil...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fabiolla Andreea
post Jul 28 2011, 09:36 PM
Post #36


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 15
Joined: 23-July 11
Member No.: 10,445



stiu DIana daia sunt si eu in situatia in care sunt
dar ii explicam lui nebunnebundar si bun ca nu poti face un copil doar sa ti pe cineva langa tine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 28 2011, 09:51 PM
Post #37


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Andreea, acum depinde si de barbat. Si de momentul vietii in care se afla.Sint foarte multi factori la mijloc...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fabiolla Andreea
post Jul 29 2011, 10:03 AM
Post #38


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 15
Joined: 23-July 11
Member No.: 10,445



Diana hai sa fim serioase
nu poti sa spui de momentul vieti .......de exemplu nu iti poti iubi copilul acum ,iar peste 5 minute sau 2 zile sa nu iti mai pese de el :|
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 29 2011, 10:26 AM
Post #39


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ma refeream la altcvea, Andreea: la momentuk vietii barbatului, daca atunci isi doreste sau nu un copil. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fabiolla Andreea
post Jul 29 2011, 06:56 PM
Post #40


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 15
Joined: 23-July 11
Member No.: 10,445



da Diana fostul meu sot sia dorit foarte mult era superfericit ca ae baiat .....si a fost 5-6 anii dupa care ia trecut....deci?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 01:47 PM