IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Machiaj potrivit pentru o tinuta alb-negru
Cleo
post Aug 16 2007, 02:53 PM
Post #11


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



ba m-as da cu un ruj sau gloss chiar si daca se lasa cu (IMG:style_emoticons/default/pupaceala.gif) prima impresie a lui trebuie sa fie de mmmmm (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) c-apoi oricum rujul/glossul ramane pe ceasca, pahar si mancare deci la sfarsit cand vine vremea de (IMG:style_emoticons/default/pupaceala.gif) e totul aranjat.

erau de la Rimmel niste farduri de pleoape glossy, mie-mi plac mult, as pune putin fard poate chiar culoarea pielii sau o idee maroniu mi-as contura ochii cu tus negru sau maro inchis (aranjeaza ochii mai fin ) spun tus pt ca poti da o linie foarte subtire ...apoi rimel neaparat pt efectul final. Despre baza: un fond de ten, putina pudra sa-l fixeze un blush et voila esti gata de (IMG:style_emoticons/default/pupaceala.gif)

nu stiu daca observi ca nici nu ne mai pasa unde mergi tu (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ti-am gasit noi motto-ul serii si-ala e (IMG:style_emoticons/default/pupaceala.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AlysC
post Aug 16 2007, 02:55 PM
Post #12


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 13-August 07
Member No.: 2,033



Fortelady, imi sta mai bine in pantaloni decat in fusta si ma simt mai confortabil...Si avand in vedere ca e prima intalnire...nu vreau sa ma simt stanjenita...
Kary pink, eu am tenul cam alb si nici buzele mele n-au prea multa culoare... asa ca nu pot sa renunt la ruj...Nu merg nerujata nici cand duc gunoiul! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Wal, daca nu e prea mare indrazneala din partea mea, as putea sa-ti trimit o poza de-a mea pe privat (am vazut ca tu te pricepi foarte bine la machiaj si trucuri), poate asa iti dai mai usor cu parerea. Am si o forma ciudata a ochilor...adica sunt normali, cu forma europeana, dar pleoapa de sus e mai umflata si cade ptin pese gene, asa ca daca pun culoare nu se prea vede mare lucru...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Aug 16 2007, 03:01 PM
Post #13





Musafir






Toate fetele de aici se pricep destul de bine la machiaj pentru ca sunt cochete si aranjate cu mult gust. Eu zic asa, ca mai multe pareri sunt mai bune, baga tu poza in ACDSee, fa un crop numai la ochi+sprancene si baga aici. Nu vei fi prea expusa si noi o sa ne dam cu parerea, ce zici? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AlysC
post Aug 16 2007, 03:04 PM
Post #14


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 13-August 07
Member No.: 2,033



Cleo, sunteti tare dragute toate! Sper sa nu ramana si numele meu pe forum (IMG:style_emoticons/default/pupaceala.gif) (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Asa o sa fac Wal, multumesc pentru idee!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Aug 16 2007, 03:05 PM
Post #15





Musafir






Cam asa sunt ochii tai? Banuiesc caau ceea ce strainii numesc droopy eyelids; aici ai si o imagine cum i-ai putea machia:
(IMG:http://i48.photobucket.com/albums/f206/deyanera/eyelid_droopy.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Aug 16 2007, 03:07 PM
Post #16





Musafir






QUOTE(AlysC @ Aug 16 2007, 03:55 PM) *
Fortelady, imi sta mai bine in pantaloni decat in fusta si ma simt mai confortabil...Si avand in vedere ca e prima intalnire...nu vreau sa ma simt stanjenita...
Kary pink, eu am tenul cam alb si nici buzele mele n-au prea multa culoare... asa ca nu pot sa renunt la ruj...Nu merg nerujata nici cand duc gunoiul! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Wal, daca nu e prea mare indrazneala din partea mea, as putea sa-ti trimit o poza de-a mea pe privat (am vazut ca tu te pricepi foarte bine la machiaj si trucuri), poate asa iti dai mai usor cu parerea. Am si o forma ciudata a ochilor...adica sunt normali, cu forma europeana, dar pleoapa de sus e mai umflata si cade ptin pese gene, asa ca daca pun culoare nu se prea vede mare lucru...

(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) parerea mea (sincera) e ca 99% dintre femei arata mult mai bine in fusta decat in panataloni- ca fusta face atragatoare si sexy chiar si micile imperfectiuni pe care le avem fiecare. e drept ca pantalonii sunt mai comozi. pana la urma, conteaza in ce te simti mai bine (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Aug 16 2007, 03:08 PM
Post #17





Musafir






Sau vanishing eyelids, pentru pleoape acoperite de parte dinspre spranceana
(IMG:http://i48.photobucket.com/albums/f206/deyanera/eyelid_vanishing.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Aug 16 2007, 03:23 PM
Post #18


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



aah ce ma enerveaza ca nu-mi afiseaza pozele la servici

AlysC pupacioasa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ...hai ca suna dragalas (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

si asa-i, suntem niste dragute (io-s si modesta (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) ) si secretul nostru e ca suntem aici sa ne simtim bine, sa trancanim ca-ntre fete despre toate cele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AlysC
post Aug 17 2007, 09:02 AM
Post #19


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 13-August 07
Member No.: 2,033



Wal, mai degraba a doua varianta sunt ochii mei, vanishing eyelids. Am facut neste poze dimineata, o sa le prelucrez si incerc sa le pun pe forum . Am incercat o varianta de machiaj. Nu mi-a prea iesit, dupa mine. Dar mai bine vin cu pozele, sa va dati si voi cu parerea! Imediat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Aug 17 2007, 09:10 AM
Post #20





Musafir






Mie mi se pare ca tot vanishing eyelids am, dar daca ma machiez cum sugereaza acolo nu mi se pare prea reusit (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Mai degraba machiajul de la droopy eyelids ma prinde bine. Walpu tu ce zici ca tu ma vazusi de aproape, de care eyelids-urile pacii am? (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th September 2024 - 09:37 PM