IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Machiaj potrivit pentru o tinuta alb-negru
Bia
post Aug 20 2007, 05:15 PM
Post #31


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Pentru pleoapa cazuta - in romana (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) :

Evita nunatele ce dau efect de cristal/inghetat/sidefat in favoarea celor mate, deoarece nuantele sidefate, irizate, sclipitoare au rolul e a crea un mic efect de volum si daca le aplici pe pleoapa ta cazuta atunci ele vor parea si mai voluminoase si vor parea si mai cazute peste pleoapa mobila - ascunsa in cazul formei tale de ochi. Primul lucru pe care l-am observat in pozele tale a fost chiar aceasta mica greseala pe care ai facut-o inconstient.
Poti aplica o nuanta mata, deschisa pe toata pleoapa apoi aplica o nuanta medie pe zona unde pleoapa e cazuta estompand fardul spre arcada. Traseaza o linie cu un dermatograf moale pe pleoapa inferioara iar apoi estompeaza-l. Nu pune niciodata dermatograf sau tus pe pleoapa superioara fiindca mai mult ca sigur se va intinde. Inchei prin aplicarea in abundenta a mascarei si esti gata! Ca sa luminezi privirea poti aplica si gene false daca te pricepi si daca iti plac tie foarte mult nuantele sidefate le poti aplica totusi pe pleoapa inferioara inainte de dermatograf sau tus.
Cat despre nuante pe care le poti folosi ia seama de la ce-a zis walpu si adapteaza-le la tine.
Andreea Raicu are pleoapa cazuta. O poti lua ca model pentru machiajul tau.
Bafta!

PS: Sper sa nu se supere fetele ca am intervenit asa. Pup.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Aug 20 2007, 07:40 PM
Post #32





Musafir






Bia, chiar te rugam (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Cam rar in ultima vreme pe la noi. Stiu ca realizezi multe machiaje pe diferite persoane si pe tine, am vazut ca si cu parul experimentezi. Fa poze, decupa-le si pune-le aici sa invatam si noi mai multe.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Aug 20 2007, 08:03 PM
Post #33


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



QUOTE(walpurgik @ Aug 20 2007, 08:40 PM) *
Bia, chiar te rugam (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Cam rar in ultima vreme pe la noi. Stiu ca realizezi multe machiaje pe diferite persoane si pe tine, am vazut ca si cu parul experimentezi. Fa poze, decupa-le si pune-le aici sa invatam si noi mai multe.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


AM INTELES, SA TRAITI! (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Aug 20 2007, 08:06 PM
Post #34





Musafir






uelcom biac! (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Dec 1 2007, 08:45 PM
Post #35





Musafir






Si cu intalnirea si machiajul ce s-a ales?! (IMG:style_emoticons/default/jump.gif) (IMG:style_emoticons/default/crazy28.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
helen
post Jan 6 2008, 12:55 AM
Post #36


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 6-January 08
Member No.: 2,947



va salut fetelor! vreau sa va cer parerea la ceva.dar,,, mai intai sa ma prezint sunt elena din ploiesti si am 18 ani.am un ten fff deschis, dar am vazut ca in tendinta este machiajul cu umbre, cu putin negru dar nu am deloc idee cumsa fac sami iasa klumea ca am incercat si rezultatul a fost catastrofal. va rog sa ma invatati si p mine ca vad ca sunteti maestre
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 6 2008, 01:01 AM
Post #37


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) Helen! Arunca o privire aici: Smoky eyes
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eliana88
post Sep 15 2008, 06:03 PM
Post #38


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 15-September 08
Member No.: 4,725



Dupa parerea mea, nu exista un machiaj potrivit pentru o anumita tinuta. atat timp cat este realizat cu grija si imaginatie sunt sigura ca va fi foarte ok.
Ideea este sa nu uitam de bazele machiajului. Deasemenea de ceea ce ni se potriveste noua foarte bine , insa din nou ma repet , nu cred ca poate conta atat de mult ce culori folosim.
Eu de exemplu cand ma machiez sau machiez pe cineva pentru un o seara mai speciala, nu imi pot aduce aminte cate culori am folosit, arta sta in combinarea culorilor si in realizarea umbrelor.
(IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Sep 15 2008, 06:09 PM
Post #39


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Aici nu se vorbea de profesionisti, Eliana. Multe fete combina cu greu si 3 culori dar sa le mai dai exemple de machiaje in 7 sau 10 tonuri. S-ar speria pur si simplu si ar renunta complet la idee. Oricum, nu mi se pare ca un machiaj in 2 culori arata rau.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th June 2024 - 01:29 AM