IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Medici dermatologi ok, adrese si pareri
oakes
post Mar 19 2008, 11:10 PM
Post #51


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 29-February 08
Member No.: 3,393



QUOTE(didilica @ Mar 14 2008, 10:11 AM) *
Deci, dr. Petrescu e ok (desi mie nu imi place foarte tare ca si persoana, dar asta nu are nici o legatura cu calitatea ei de dr.), tratamentele dau rezultate, iar sedintele de curatare sunt de folos persoanelor cu probleme. (si da, am fost si eu la swiss style si am dat 200 de lei pe fiecare sedinta de tratament, numai ca la acneea ce o aveam eu atunci nu au fost de nici un folos)

Ah, si nu sunt singura persoana de pe forum, care a mers la ea si a fost multumita. Deci, mai pot si altii sa-si povesteasca experientele. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


hello fetelor!
200 lei, adik 20 ron sau 2 mil (vechi)?
ce presupune mai exact tratamentul? intreb deoarece eu merg la un dermatolog care imi face si mie o curatare - fara abur, demachiaza si apoi stroarce unele cosuri cu degetele(invelite in servetele, poarta si manusi), unele le inteapa cu acul,
iar pt sebumul in exces de la baza narii apasa cu o spatula. iar la sfarsit da cu un cicatrizant. eu pe operatiunea asta dadeam 45 ron, iar acu mi-a zis asistenta ca se va scumpi la 70 ron, ceea ce mi se pare cam mult.
la tine cum e?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marioana
post Mar 20 2008, 10:32 AM
Post #52


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 17-January 08
From: Timisoara
Member No.: 3,059



tratamentul e intre 170 si 190 de lei depinde de ce fel de tratament iti face. In general, se face demachiere, gomaj, masca de fata, ochi, dat cu crema. Asta e baza, pe langa asta face lucruri diferite la fiecare tratament. La unul face peeling, la altul iti face ceva cu niste electorzi pe fata pentru riduri si oxigenare... Sincer nu mai imi amintesc acum exact tot ce face, dar dupa el arati f bine (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .

Edit: ups...eu am vorbit de swiss style (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ...la Petrescu cred ca e 100 lei tratamentul, si iti face doar extragere cu nu stiu ce instrument...

This post has been edited by marioana: Mar 20 2008, 10:35 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didilica
post Mar 20 2008, 04:34 PM
Post #53


Membru de Onoare
***

Group: Dependent
Posts: 261
Joined: 8-December 05
Member No.: 35



Oakes, daca intrebai de tratamentul de la swiss style, acela pe mine m-a costat 2 mil lei vechi (cred ca era 1 mil si 900 de mii, dar am lasat 2 mil).

Tratamentul de la dr. Petrescu costa 1 mil (800 de mii atunci cand am avut si trimitere) si consta si asta in demachiere, curatare (extractia de care zicea marioana), masca de fata, crema... si nu mai stiu daca am uitat vreo etapa. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oakes
post Mar 20 2008, 06:40 PM
Post #54


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 29-February 08
Member No.: 3,393



aha...eu vroiam sa-mi fac o idee, comparativ....nu stiu cum vi se pare voua, insa mie mi se pare cam mult 70ron pt o extractie(cu demachiere inainte si crema dupa)nici nu dureaza f mult...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andu19
post Mar 20 2008, 08:49 PM
Post #55


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 71
Joined: 18-January 08
Member No.: 3,074



didilica , buna ( sunt baiat in caz ca nu sti .. ) de la acnee mi-a ramas niste pete rosi pe fata, semne gropi etc nu am , sti daca ma poate rezolva dr petrescu daca da dami si mie adresa de contact ceva mersi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 20 2008, 09:43 PM
Post #56


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Andule invata naibii romaneste, ca scrii cu picioarele... n-o sa ai bafta la femei destepte daca o tii tot asa si cu proaste nu prea rezista multi...
Ia-o ca pe un sfat prietenesc. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andu19
post Mar 20 2008, 10:00 PM
Post #57


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 71
Joined: 18-January 08
Member No.: 3,074



sa sti ca descoperirea la cum vorbesti nu se afla pe internet
ps: romaneste stiu sa scriu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 20 2008, 10:19 PM
Post #58


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Indicativul nu il stii, nici conjuctivul. Nici de articolul enclitic nu ai auzit. Nici de cratima... of!
eu stiu
tu stii
el stie
noi stim
voi stiti
ei stiu

Ia matale gramatica in brate, ca te faci de rusine si pe-aici nu sint fete agramate.

Concluzie, NU stii sa scrii romaneste si e mai mare rusinea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andu19
post Mar 20 2008, 10:40 PM
Post #59


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 71
Joined: 18-January 08
Member No.: 3,074



da bine , nu o sa mai scriu aici ca vad ca te iei doar de mine , problema e ca asta nu e forum pentru gramatica si ca daca scriu sti am scris gresit ca trebuia sa scriu stii
daca ai lua la rand fiecare ce a scris nu cred ca vei gasi perfectiuni bafta .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 20 2008, 10:45 PM
Post #60


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Bafta si tie ca ai nevoie. Multa. Nu "ma iau de tine". Pina acum ai incalcat regulamentul de nu stiu cite ori... de la useri clona la nu stiu ce... Mai bine ai baga la cap, ca iti va ajuta pe termen lung.

Ma tem ca nici prea inteligibil nu esti si e pacat. Acneea se rezolva intrucitva, cu prostia e mai greu.
Asa ca take it or leave it!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pages V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 4th June 2024 - 01:12 AM