IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Frati si surori
Dore
post Feb 6 2006, 10:19 PM
Post #1


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Am un singur frate, putin mai mic decat mine. E tare dus cu capra la raze, dar este un scump, in linii mari.
Ne intelegem bine, acum ca am crescut, fiindca in copilarie erau razboaie in desfasurare zilnic :morideris:. De cand nu mai locuim in aceeasi casa, relatia este vizibil imbunatatita, mergem la cumparaturi impreuna, facem cate o barfa mica la o cafea, ma suna sa vorbim despre afacerea lui sau despre afacerea mea si chiar imi da idei bune uneori, ma suna sa iesim la un club cu baietii lui sau cu fetele mele, imi mai prezinta cate o gagica si-mi cere sa-mi dau cu parerea... :P incredibil de mult ne-am apropiat.

Nu am sa neg faptul ca adesea mi-am dorit o sora, sau si o sora ;).
Voi cum va intelegi cu fratii sau surorile voastre?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Feb 6 2006, 11:37 PM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Si eu am o sora, putin mai mica decat mine (cu un an si jumatate), si ne iubim foarte mult, ne intelegem super, dintotdauna am fost foarte apropiate (cu toate ca mai aveam "meciuri" in copilarie...  :fluierat:).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elly
post Feb 7 2006, 06:50 AM
Post #3


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 489
Joined: 8-December 05
Member No.: 17



Am un frate cu 8 ani mai mare decat mine, nu prea ne sunam, vedem, intelegem  :'( 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
medeea2004
post Feb 7 2006, 10:59 AM
Post #4


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 568
Joined: 17-December 05
Member No.: 112



Am un frate mai mare decat mine cu 1 an si jumatate. Ne intelegem mai mult decat perfect, na ca mi s-a facut dor de el :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laryysa
post Feb 7 2006, 01:08 PM
Post #5


niciodata sa nu spui niciodata
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,545
Joined: 12-December 05
From: Romania
Member No.: 93



  Noi suntem 4 la parinti :

  1 . ADELA  29 ani , casatorita o fetita Iulia 1 an si 10 luni ,
  2 . MIHAELA  28 ani (adica eu  ;) ) urmeaza nunta  :P
  3 . FLORIN  27 ani , casatorit o fetita Adriana de 2 ani si 11 luni ,
  4 . LILIANA 26 ani  se casatoreste in octombrie .
  Aceasta e fetita fratelui meu .
(IMG:http://i35.photobucket.com/albums/d193/eladyphoto/adyta.jpg)

Vreau sa va arat si cealalta nepotica Iulia  :-*
(IMG:http://i35.photobucket.com/albums/d193/eladyphoto/iulia.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onuka
post Feb 7 2006, 04:40 PM
Post #6


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 87
Joined: 26-January 06
From: Bucuresti
Member No.: 166



Un singur frate am...cu 10 ani mai mic ca mine.Parintii mei s-au hotarat cam tarziu sa mai aduca pe lume un copil,sau poate ca nici nu mai aveau de gand...e posibil sa fi fost un "accident" ::).Dar sa fie sanatos,ca de dragoste si rasfat cu siguranta nu duce lipsa.Pentru mine e mai mult decat un frate...l-am crescut si ma simt ca o a doua mama pentru el...si unde mai pui ca sunt si mandra de asta! 8)pentru ca e un copil cu mult bun simt si si destept pe deasupra 8)(a fost de 2 ori consecutiv olimpic national la matematica-clasele V&VI;acum se pregateste pentru olimpiada de fizica.Ii tin pumnii. :aplauze:)Constat ca nu mi-am sacrificat copilaria/adolescenta avand grija de el.Abia astept sa-l vad student!sa fie aici cu mine in Bucuresti sa-l duc prin cluburi( o sa ma certe mama ca-i stric baiatu') :P
...asa mi s-a facut un dor de el... :'(
Cred c-am sa sun acasa sa vad ce face. :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fantasy
post Feb 7 2006, 10:05 PM
Post #7


Doar eu..
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,133
Joined: 19-December 05
From: Peste tot..
Member No.: 120



Si eu am un frate si o sora mai mici ca mine.Sora cu 2 ani,fratele cu 4.De la o vreme ma impac bine cu amandoi chair daca am avut o perioada mai nasoala cu sora-mea.Si eu d-abia astept sa vina fratele meu la bucuresti sa-l ies cu el si sa ma dau mare ce frate frumos am  :P!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Feb 10 2006, 08:11 PM
Post #8


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



si eu am un frate cu 1 an jumate mai mare si mereu am fost confidenta lui ... ii stiam toate secretele .... si acum cam tot asa suntem dar tare departe unul de altul .....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anona
post Feb 18 2006, 08:45 PM
Post #9


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 13
Joined: 11-February 06
Member No.: 207



Am si eu frate, Andrei, e cu 7 ani mai micut. Ma mindresc mult cu el, si as putea vorbi ore intregi despre el, desi ore intregi pot sa strig  :trozneala: la el ca nu face lectiile ca se apropie examenele de absolvire, ca urmeaza admiterea, sa-i spun vrute si nevrute, ca dupa sa ne impacam.

Avem obiceiul sa stam pina noaptea tirziu de vorba , despre fete .... fete si iar fete, despre sensul vietii, despre .... ce fac analizele mele pentru sarcina care mi-o doresc. Ma mir ca la ai lui 17 ani uneori este chiar foarte bravo, desi alteori este prostut de tot :P

Imi pare nespus de bine ca am reusit sa facem din legatura de singe o prietenie frumoasa :pupaceala:

Ma mindresc mult cu el si ma simt o bucatica de mama a lui, am participat la cresterea lui de mic, si am participat in calitate de intermediar in favoarea lui de fiecare data cind nu gasea limba comuna cu mama, ca dupa toate farfuriile sa se sparga in capul meu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 18 2006, 08:54 PM
Post #10


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



:welcome: Anona ! :floricele:

Nu am frati si nici surori, desi mi-as fi dorit. Din pacate chiar venirea mea pe lume a fost mai mult decit parea ca se poate, date fiind problemele mamei.
Ma gindesc cu groaza ca parintii imbatrinesc, nu mai sint in putere, ca alta data...
De aceea, cind va veni timpul, imi doresc doi copii, nu unul.
E greu sa fii copil singur la parinti.
Voi, ce aveti frati si surori, bucurati-va de ei si fiti cit mai apropiati cu putinta.
E mare lucru sa ai un frate sau o sora...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 11:04 AM