IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cum a fost nunta voastra?, Intamplari, surprize, imbracaminte, mancare, restaurant
Nimphetamin
post May 18 2008, 10:09 PM
Post #31


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Da, crinolina.
Eu nu am vrut cu crinolina, mai ales ca mi-am dorit o rochie care sa nu arate ca o rokie de mireasa tipica. Numai ca nu am gasit nimic si pe comanda ma feresc sa fac.
Cu rochia a fost dragoste la prima vedere, dar am zis ca nu vreau crinolina. Si cand am vazut cum sta fara, am zis sa iau si crinolina. Rochia era facuta pt crinolina, nu cadea la fel de frumos fara.
In plus, la caldurile alea, nu cred ca as fi suportat sa se lipeasca de pulpe (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Jun 8 2008, 07:55 PM
Post #32





Musafir






Despre nunta sora-mii

A fost un reusita si asta pentru c-au avut grija sa puna la punct toate detaliile si sa-i preocupe buna-dispozitie a invitatilor.
Am participat la ritualul cu imbracarea miresei, c-are fost unul ca la carte (adica cu lucru nou, lucru imprumutat, lucru vechi, ceva din aur, ceva din argint - unele chestii si le-a pus in saculet). Prietena mea a machiat-o f inspirat. Apoi a venit mirele s-o caute (care era si el gatit in redingota). A urmat traditionalul 'Ia-ti mireasa ziua buna' cantat de 3 lautari (familia mea tine la obiceiuri), cu aranjatul de catre nasa in oglinda, cu lacrimile maica-mii si ale catorva doamne. Eu n-am mai apucat sa intru in incapere, cand s-a facut cantarea, ca nu mai aveam loc de barbati. Turta s-a rupt jos, in fata blocului si s-a facut o hora, desi ploaia abia ce se oprise. O parte din alai a plecat in parcul Libertatii sa faca niste poze artistice. Noi am mers direct la biserica. Cununia religioasa s-a tinut la Biserica Sf. Spiridon si a durat sub 30 de min, lucru care nu m-a impresionat deloc. Se faceau casatorii pe banda rulanta acolo. Catedrala-i superba, dar la ce folos...ca nici macar n-am putut sa felicitam mirii-n biserica, ca trebuia sa eliberam zona, iar afara nu prea o puteam face, deoarece ploua torential. Nu va mai spun, ca taxa pe care au platit-o nasii a fost desul de mare, fata de alte biserici. Trecand peste acest aspect, mi-a placut momentul de la iesirea din biserica cand cei 2 miri au dat drumul sa zboare unor porumbei albi. (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) (IMG:http://i143.photobucket.com/albums/r158/roxanica10/Cununie%20religioasa%20sorela/DSC04455.jpg)
Restaurantul a fost unul superb. Intr-un peisaj de basm, in inima unei paduri, ca era sa ne pierdem pe acolo (unor invitati le-a luat doar 30 de min sa gaseasca locul prin padure (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) ), se afla salonul 'La Reneissance' care-i destinat doar organizarii de evenimente. Cam asa arata inainte sa vina cotropitorii (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
(IMG:http://i143.photobucket.com/albums/r158/roxanica10/Cununie%20religioasa%20sorela/DSC04478.jpg) (IMG:http://i143.photobucket.com/albums/r158/roxanica10/Cununie%20religioasa%20sorela/DSC04479.jpg)
La intrare erau niste stalpi cu lumanari f interesante. Ni se servea sampanie, alaturi de niste tartine asortate (caviar, somon, emental, rosii, pasta masline, prosciutto). Exista un spatiu unde te puteai retrage, pe niste fotolii si sa servesti ceva de baut. Chelnerii au fost super ok si profesionisti. Mancare excelenta (am pus poze la topicul potrivit). Dupa servirea aperitivului, mirii ne-au incantat c-un dans interesant: au inceput cu vals lent pe acordurile baletului 'Romeo si Julieta', au continut cu zbantuiala (dans tremurat) precum Happy Feet, si-au incheiat in aceleasi acorduri de vals lent de la inceput. Totul a durat 3 minute si toate lumea i-a privit cu placere. Ne-am pus pe dans apoi pana dimineata. A venit si-un ansamblu popular care a cantat vreo 2 ore si-a ridicat lumea-n picioare la hore, sarbe, jamparale, ca pan' la urma asa-i romanu' din popor la o nunta. Daca n-asculta el o populara, parca nu-i nunta. M-a invartit si-al meu de zor la o brasoveanca. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Si sa va spun una tot de la romanu' din popor (respectiv mamai-mea): la felul 3 garnitura continea orez salbatic amestecat cu orez normal. Si ce credeti c-a spus scumpa mea bunica? Ca nu-l mananca, ca nu-i ales bine. La fel a procedat si tataie (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) Altcineva s-a trezit sa ceara sa-i schimbe cartofii de la friptura, c-aveau coaja pe ei. Greu cu vremile astea neica...(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Un alt moment haios al serii, a fost deghizarea prietenei maica-mii in tiganca (costumul e luat de la o tv) si executarea unui dans, ca la carte. Priviti in poza
(IMG:http://i143.photobucket.com/albums/r158/roxanica10/Cununie%20religioasa%20sorela/DSC04574.jpg) . Asta fuse inainte de negocierea cu gaina (stiti voi care, c-ati mai auzit de asta pe la nunti).
Tortul a fost unul delicios si acum mai suspin cand ma gandesc la el (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) . Iaca si poza:(IMG:http://i143.photobucket.com/albums/r158/roxanica10/Cununie%20religioasa%20sorela/DSC04583.jpg)
A urmat aruncatul buchetului...si desi erau stranse o seama de d-soare in zona, l-a prins un baiat si i l-a daruit prietenei sale.
Cam asta ar fi rezumatul pe scurt. Cu sperenta ca nu v-am plictisit, astept si reactia lui Clau din luna iulie (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Jun 8 2008, 10:08 PM
Post #33





Musafir






Roxi, casa de piatra sorei tale! Arata bestial pozele si, din ce povestesti tu, a iesit superb, ma bucur tare mult pentru ea! Nici nu vreau sa stiu cat a costat restaurantul, dar sunt convinsa ca a meritat toti banii. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Asteptam poze de la botez... intai de la al tau, apoi al ei (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 8 2008, 10:34 PM
Post #34





Musafir






Suspin...ce frumos! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) Sunt sigura ca as fi participat cu mai mult decat placere la o astfel de nunta! Si din cauza lautarilor! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Jul 5 2008, 12:20 PM
Post #35





Musafir






Clau, am cautat un topic sa-ti fac urarile necesare. Stiu ca astazi se intampla cununia religioasa si mi-as fi dorit din suflet sa vin sa te vad la biserica, dar din pacate starea de slabiciune din ultima vreme, nu-mi permite. Iti doresc 'Casa de piatra, multa iubire si intelegere!' si 'S-aveti parte de o petrecere reusita si momente de neuitat diseara!' Te pup (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jul 5 2008, 12:25 PM
Post #36


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Da, da, da! Ca bine zici, Roxanico.
Iti doresc sa-ti iasa nunta si petrecerea de dupa exact cum ti-ai planificat. Sa fii cea mai frumoasa mireasa si sa nu-ti dispara zambetul si buna dispozitie nici o clipita. Casa de piatra!

Asteptam povestile dupa ce va intoarceti din luna de miere. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Jul 5 2008, 02:07 PM
Post #37





Musafir






Petrecere frumoasa si Casa de piatra, Claule! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Jul 6 2008, 06:14 PM
Post #38


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Casa de piatra, Clau! (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Jul 7 2008, 08:57 AM
Post #39


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Clau, si din partea mea Casa de piatra si toate gandurile frumoase! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) Sa fiti fericiti si abia asteptam poze si impresii. (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Jul 7 2008, 09:04 AM
Post #40


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Clau tot ce-ti doresti!!
daca ma invart un pic, as putea sa fac rost de poze inainte sa vina ea (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
da nu pot sa pun nimic fara aprobarea ei asa ca asteptam cumnitele pozele impreuna cu impresiile (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 07:26 PM