IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> De ce e nevoie sa se convinga ca ma iubeste?
L4rr4
post May 14 2008, 10:51 AM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 14-May 08
Member No.: 3,869



Buna, fetelor.

Eu sunt noua...insa am citit din povestile voastre si m-am decis sa va cer parerea si in legatura cu a mea...
Va spun pe scurt si apoi, in cazul in care vreti sa va mai explic, revin asupra problemei.
Cum spuneam, pe scurt, dupa 2 ani ne despartim pentru ca suntem (spunea el) "prea micuti sa tinem o relatie serioasa, pentru ca e timpul acum sa ne distram, nu sa ne punem toate problemele pe cap". Am stat 1 luna despartiti si la un moment dat ne-am vazut sa discutam problema si sa ramanem amici...mai ales k tine f f mult unul la celalalt.
Dupa ce am ajuns la un consens si totul parea ok, am stabilit k ramanem just friends, dupa o mare dezlantuire de sentimente....mai mult din partea lui decat a mea, la cateva zile, vine un mesaj din partea lui......ca ma iubeste f mult si acum a realizat k vrea sa fie numai cu mine etc etc etc. Problema mea: in luna resp a fost cu cineva si nu cred k pot trece peste asta.

Please opinii......eu azi zic ca pot sa il iert, maine ma apasa si mai tare mica lui "aventura". Tb sa recunosc ca se straduieste...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post May 14 2008, 10:57 AM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Bine ai venit! In primul rand, o sa-ti spun ca aici se scrie fara prescurtari de messenger. Eu nu stiu ce inseamna "k" in limba romana. In al doilea rand...cati ani aveti fiecare?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
L4rr4
post May 14 2008, 10:59 AM
Post #3


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 14-May 08
Member No.: 3,869



k = ca....scuze, ma obisnuiesc (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)

22 amandoi (el face 23 in scurt tp)...impreuna de la 20...si cand spun impreuna ma refer aproape mereu impreuna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 14 2008, 11:13 AM
Post #4





Musafir






Pai daca simti ca nu poti trece peste aventura lui, lasa-l in plata Domnului.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post May 14 2008, 11:21 AM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Da, nu prea micuti la 22-23. noi iti putem da sfaturi de toate felurile. acum...daca tot erati despartiti in acea luna nu cred ca se poate spune ca tipul a avut o aventura. Daca s-a despartit de tine tocmai pentru a putea fi liber sa iasa cu cealalta fata, atunci devine problematic. Adica e posibil sa puna ochii pe alta altadata, sa-ti ceara sa va despartiti, si dupa ce realizeaza ca nu era ok pt el sa se intoarca iar la tine cu aceeasi poveste. Tipul e destept, o face cu acoperire. Cred ca inainte sa iei vreo decizie trebuie sa afli daca momentul in care a decis el ca trebuie" sa va distrati ca sunteti micuti" coincide cu timpul in care a gasit-o pe cealalta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
L4rr4
post May 14 2008, 11:38 AM
Post #6


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 14-May 08
Member No.: 3,869



Nu coincide...doua saptamani a stat singur si apoi s-a intalnit cu individa asta. Lucrurile intre noi nu mai erau f ok, ce-i drept si eu tot mereu puneam problema despartirii...insa iubindu-ne atat de mult ne-am gandit k vom suferi...
Despartirea a avut loc oarecum ciudat, nu a fost vreo cearta, doar o discutie, a fost cam uratel insa de la un anumit moment era de la sine inteles k ne-am despartit.
El spune k l-a ajutat sa inteleaga ce simte de fapt...si personal cred k faza cu "prea micuti" este influentata si de ce sfaturi a primit din afara si de la parinti.

In legatura cu faptul ca eram despartiti...asta incerc si eu mereu sa inteleg, insa mi se pare oarecum violata intimitatea noastra prin ceea ce a facut; simt k increderea si spatiul personal pe care il imparteam nu mai exista....pentru ca acolo a intervenit altcineva, chiar daca eram despartiti...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 14 2008, 11:46 AM
Post #7





Musafir






Te rog sa nu mai folosesti k, ci sa scrii romaneste.
Tu tot bati apa in piua, doar zici si tu ca nu poti trece peste faptul ca a fost cu alta (deci n-are nici un sens sa va impacati pentru ca-i vei reprosa cu voce tare sau fara chestia asta). (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Care-i problema ta de fapt? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
L4rr4
post May 14 2008, 11:54 AM
Post #8


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 14-May 08
Member No.: 3,869



Vreau sa aud mai multe opinii... stiu ca il iubesc, stiu ce ne leaga si ce ne-a legat, stiu ce probleme avem, insa nu sunt sigura ca stiu cum sa trec peste aceasta unica problema. Daca ma hotarasc sa trec peste ea voi ajunge sa nu i-o reprosez....de asta incerc sa aflu daca pot trece peste ea.

De asta dau si argumente pentru, si argumente impotriva, oarecum sa intelegeti ce lupta se da (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Imi pare rau ca par indecisa...dar exact asta si sunt...dezorientata...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post May 14 2008, 12:07 PM
Post #9


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



eu nu cred ca tu il iubesti. tu de fapt imi pari destul de egoista. si nici el nu e prea departe de categoria asta. el probabil nu a fost asa incantat de tipa cu care s-a vazut in perioada voastra de pauza si pana apare ceva mai bun te are pe tine :| iar tu, daca l-ai iubi asa de mult nu te-ai mai stresa asa tare in legatura cu acel episod. oricum, sunteti prea mici ca sa va aventurati in relatii prea serioase (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post May 14 2008, 12:15 PM
Post #10


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Atunci parerea mea este sa va mai dati o sansa. Incearca sa te gandesti ca era liber cand a avut alta legatura, poate ca asta l-a facut sa realizeze ce simte pentru tine. Stiu ca esti dezorientata, dar tipul chiar nu te-a inselat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 01:07 PM