IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Mistere... la minut!, - joc de perspicacitate -
Fanny
post Aug 6 2009, 10:48 PM
Post #1


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Compania asigurari
1 octombrie 1992
Stimate dl Buckle,
Am primit scrisoarea dvs impreuna cu formularul prin care sunteti de acord cu suplimentarea politei dvs cu inca o clauza, care prevede o prima de asigurare dubla in caz de moarte accidentala. Va rog sa observati ca dna B. nu asemnat formularul. Intrucat polita este comuna, unde dvs si sotia dvs sunteti beneficiarul celuilalt, este nevoie sa semnati amandoi. Ca urmare sa returnez formularul.
De asemenea, va atentionez ca nu ati desemnat un beneficiar care sa primeasca asigurarea in cazul in care amandoi suferiti un accident mortal.
Cu stima,
compania de asigurari

12 oct 1992
catre compania se asigurari,
Va trimit formularul semnat de mine, asa cum ati solicitat. Imi cer scuze pentru intarziere, de obicei sotul meu se ocupa de astfel de chestiuni. De asemenea, asa cum ati sugerat, am desemnat-o ca beneficiara pe vara mea, Irene Clubek din Gibralter.
Sper ca acum totul este in regula
Audrey Buckle


noiembrie 1992
Stimate dle si stimata dna Buckle,
va transmit alaturat confirmarea cu privire la modificarile operate la polita, impreuna cu un exemplar pentru dvs. Modificarile au intrat in vigoare la 15 oct 1992.
... compania

29 iulie 1993
catre compania de asigurari
Cadavrul lui Ernie Buckle a fost recuperat din apele lacului Wabakimi, in data de 25.07.1993. Medicul legist a stabilit ca este vorba de o moarte accidentala, prin inec. Nu a fost demarata o ancheta. Cautarea cadavrului lui Audrey Buckle a fost oprita in aceasta dupa-amiaza. Se presupune ca este moarta.
Comisar Politia Ontario


18 martie 1994
catre compania de asigurari
Va scriu cu privire la moartea lui Earnie si Audrey Buckle. Dupa cum stiti, eu sunt beneficiara politei de asigurare pe care acestia au incheiat-o cu dvs. Foarte curand voi pleca din Gibralter, in cadrul unui proiect din Africa de Est. Adresa mea va fi urmatoarea: bd, no, Nairobi, Kenya
V-as fi recunoscatoare daca mi-ati spune cand vor fi expediati banii mentionati in polita de asigurare.
Multumesc, Irene Clubek

In 2 aprilie 1994, agentul de asigurari responsabil inainteaza sefului o nota in care precizeaza ca un anumit aspect o face sa creada ca societatea de asigurari este fraudata in acest caz si ca ar putea fi chiar vorba de o infractiune grava. Ce anume il face pe agentul de asigurari sa creada acest lucru?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
Fanny   Mistere... la minut!   Aug 6 2009, 10:48 PM
albinuza   In scrisoarea inspre societatea de asigurari era s...   Aug 6 2009, 10:56 PM
Fanny   Nu e asta. Politia presupunea ca sunt ambii morti ...   Aug 6 2009, 11:11 PM
Maàt   Clubek e o anagrama de la Buckle. Mi se pare foart...   Aug 6 2009, 11:21 PM
Cindy   "Cautarea cadavrului lui Audrey Buckle a fost...   Aug 6 2009, 11:36 PM
Cindy   Mai am o intrebare, pe care am constientizat-o can...   Aug 7 2009, 12:26 AM
bookaholic   Foarte bine ai observat, Diana. Mentiunea mea est...   Aug 7 2009, 01:24 AM
Fanny   Yuppy, primul mister a fost dezlegat! Cindy a ...   Aug 7 2009, 07:17 AM
Cindy  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:30 PM