IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

99 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Closed TopicStart new topic
> Ce mancam azi: Dieta Montignac, PARTEA A IV-A, Idei pentru meniuri Montignace. Savuroasa bucatarie Montignaca
cryst
post Jun 8 2009, 05:56 PM
Post #31


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 81
Joined: 12-May 09
From: Spania
Member No.: 6,465



Ieri la pranz am avut musafiri ,asa ca nu am prea avut timp sa pun meniul:
MD: un castron de lapte cu fulgi
P:legume cu carne de porc la gratar + mujdei, o cafeluta(ei ,cartofi prajiti (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) )
G:cateva seminte de floare soarelui,am iesit la terasa cu prietenii
C: 2 felii branza de capra ,iaurt natural

Azi
MD: lapte cu cereale
P: pastrav la grill,branza,iaurt cu putina fructoza
G: mar,o piersica
C:ciorbita de legume,si restul de pastrav-asa am planuit daca voi manca altceva va anunt .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexty
post Jun 8 2009, 06:11 PM
Post #32


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 185
Joined: 17-May 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,507



Sa va povestesc ce am patit (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Am batut eu ce-am batut frisca pentru tort, pana a inceput sa se ingalbeneasca un pic. Am amestecat 1/3 cu fulgii de cioco, am intins pe tort, si cand sa pun frisca si pe deasupra am observat ca lasase un pic de zeama. Zic.. sa o mai bat nitel (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Si am batut-o de i-au iesit fulgii la propriu, ca s-a separat in unt si zer si uite asa n-am mai avut eu frisca de ornat (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Dar nu m-am lasat induplecata, am asezat frumos capsunele si ciocolata pe tort si l-am mancat fara frisca pe deasupra (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) O BUNATATE!!! Cea mai buna prajitura pe care am mancat-o! Sa mai zica cineva (eu) ca Motignac ma priveaza de ceva (IMG:style_emoticons/default/yeah.gif)
Intr-adevar este foarte satios si foarte dulce (cu doar 3 lingurite de fructoza) si nu am putut manca decat foarte putin (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Multumesc dinnou, kalua, pentru reteta (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

Pozele incriminatoare (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

(IMG:http://i86.servimg.com/u/f86/11/16/61/08/p1010530.jpg)

(IMG:http://i86.servimg.com/u/f86/11/16/61/08/p1010531.jpg)

Si foarte, foarte bun blatul! Merge ca aluat de biscuitei, fursecuri, orice!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ghemotoc
post Jun 8 2009, 06:30 PM
Post #33


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 276
Joined: 19-January 09
Member No.: 5,691



Cred ca o sa fac si eu tortul, mai ales ca saptamana asta imi si vine ciclul deci o sa vreau sa mananc si rabdari prajite (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) Dar cred ca nu o sa mai fac si frisca (de obicei nu imi iese).

Am mai baut un ceai verde si cred ca o sa mai beau o cana dupa masa de pranz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lotte
post Jun 8 2009, 06:38 PM
Post #34


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 817
Joined: 7-May 06
From: Ro Mania
Member No.: 324



Buna fetelor,

Am revenit de pe munte, a fost frumos, dar nu ma mai tin picioarele (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) .Mi-am pierdut antrenamentul, trebuie sa merg mai des ca altfel nu iese treaba. A inflorit rododendronul, in fata mea muntele era rosu, o priveliste de vis!

Eu azi am fost oloaga si epuizata fizic, asa ca la pranz am mancat salata cu de toate si pate de soia (mi s-a luat de el, dar cand lenea e mare e bun).
Si pentru cina mi-am facut crackers, sunt buni tare si foarte satiosi, am mancat patru bucati cu salata de rosii, castraveti si ceapa, si nici nu mai pot sa respir (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .
Ce-mi plac mie retele astea asa rapide.
Multumesc Kalua pentru reteta.

Dar eu nu inteleg ceva la blatul tortului vostru, ca pare a fi blat de faina, si in reteta nu apare.
Care e smecheria?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 8 2009, 06:46 PM
Post #35





Musafir






Nuca inlocuieste faina. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Da' poze n-ai facut pe munte, sa ne-arati si noua, puturoaselor, minunatie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ghemotoc
post Jun 8 2009, 06:51 PM
Post #36


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 276
Joined: 19-January 09
Member No.: 5,691



Lotte, unde ai fost pe munte (sunt din Brasov, aici imi cam lipsesc muntii...)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lotte
post Jun 8 2009, 06:51 PM
Post #37


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 817
Joined: 7-May 06
From: Ro Mania
Member No.: 324



Da, da, vin si pozele, de maine incolo, ca nu gasesc cablul, e la munca.
O sa fac si eu tort, in curand.
Alexty, tu te cantaresti in fiecare zi?
Ca sunt curioasa daca atarna tortul, desi e de faza 1.

Ghemotoc, am urcat de la Sinaia la Padina, si ne-am cazat la salvamont. De acolo am facut o plimbare pe Valea Horoabelor, cam o ora, si la intoarcere am vazut Manastirea Pestera Ialomitei, intri in manastire si mergi vreo 50 metri, poate si mai mult, in pestera. Era inchisa cand am ajuns eu, si nu am apucat sa o vizitez.
Seara am sarbatorit 2 amici de munte (implineau 60 ani), a fost tare frumos, dupa care la somn ca eram rupti cu totii.
A doua zi de dimineata am urcat in Saua Strunga, apoi am luat-o pe Bucsa sa vedem rododendronul, dupa care in Poiana Gutanu si eu cu un amic am coborat in satul Simon, si din Bran am luat autobuzul pana in Brasov. Vroiam sa mananc un gratarel la restaurantul Ceasu' Rau dar nu mai era timp.
Va arat si poze, trebuie sa vedeti ce frumos e!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ghemotoc
post Jun 8 2009, 07:02 PM
Post #38


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 276
Joined: 19-January 09
Member No.: 5,691



Abia astept pozele (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Sa stii ca "faina" de alune/migdale se comporta foarte bine, am facut mai demult niste fursecuri. Dar e destul de satioasa si grasa, dar cred ca merge foarte bine cu capsuni (ca sunt mai acrisori).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Jun 8 2009, 07:52 PM
Post #39





Musafir






Hello!
Bine ai revenit, Lotte! Chiar voiam sa sar cu gura pe tine, sa pui poze, dar vad ca deja te-au incoltit fetele.
Astazi am mancat:
d - lapte cu fulgi ovaz, ness decof cu lapte
p - 1 wasa cu cascaval si rosie (am plecat la ora de franceza)
s - cotlet de porc cu mazare sotata + salata de cruditati, desert emmentaler
Olalaaaaa, Alexty!
Acum am vazut pozele!
Ptiuuuu, da' bine mai arata! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) Vreau si eu o felie!!!!! (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Bag seama, "fata" ta "din Padurea Neagra" are pielea maslinie, sau, mai corect spus, "nucarie". (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ..dar buzele si obrajii sunt rosii, ce-i drept, e drept!

This post has been edited by dr_wise: Jun 8 2009, 07:56 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexty
post Jun 8 2009, 08:43 PM
Post #40


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 185
Joined: 17-May 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,507



(IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) tare esti, wise (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Iti si tie din tort si va dau tuturor! E cea mai satioasa "chestie" pe care am mancat-o in viata mea (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) M-am mirat ieri de kalua ca a mancat doar o felie de tort la pranz si nimic altceva, dar acum inteleg perfect! Eu am mancat doar o bucata mica din felia pe care mi-o taiasem si pe care credeam c-o s-o mananc pe nesimtite (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Mi-era si un pic foame. Am mancat la 19. E 21:40, n-am mai mancat nimic de atunci si ma simt la fel de satula! (IMG:style_emoticons/default/wacko.gif)

lotte, bine ai revenit! Ce te-ai mai plimbat, vreau si eu ! Nu te-ai intalnit cu Mos Martin? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Nu ma cantaresc zilnic, de fapt nici nu ma mai cantaresc. Oricum, nu cred ca o portie mica de tort de faza 1 poate avea consecinte asa rapide si insemnate. (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)

Asadar, ca sa-mi completez meniul pe ziua de azi, la cina am papat o feliuta de tort.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

99 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 02:32 PM