IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Politica la zi
Fanny
post Apr 22 2007, 12:35 PM
Post #31


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) :morideras:

o veste nu tocmai apreciata de bucurestenii care circula azi prin centru. miting la Casa Poporului de la 17.00. pro Basescu, binenteles. Prin urmare totul prin zona o sa fie blocat. Nu circulati prin zona, daca n-aveti nervi de otel.

Mentionez ca oficial Traian basescu este in campanie electorala pentru referendum, deci tot o sa avem parte de actiuni de genul acesta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Apr 22 2007, 02:45 PM
Post #32


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



Miting in Piata revolutiei, in jurul orei 17.30.

(offtopic: Becali scoate dume prea misto din el! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Apr 22 2007, 05:29 PM
Post #33


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



QUOTE(Diana @ Apr 22 2007, 01:50 AM) *
Silvia, cred ca e prima data cind ne "conversam", nici nu stiu daca am apucat sa iti spun "bine ai venit", asa ca o fac acum (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)
Sa il urmaresti macar o data pe Cristoiu cind apare pe la Antena (si apare des!); daca ti-l aduci aminte cum era acum citiva ani si ai sa faci o comparatie, o sa fii izbita de schimbare.
C.T. Popescu? Nu stiu ce sa zic, parca e prea virulent si uneori mirlan de-a dreptul pentru gustul meu... (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Ca jurnalist, Cristoiu e cel care a trasat liniile urmate si in prezent de presa romana inca de pe vremea raposatului Express Magazin, fratele mai mic al EvZ. Prin anii 90, cind Tuca inca mai invata.
In `92 imi faceam ucenicia la EvZ. Am avut un mare respect pentru Cristoiu, il respect si acum pentru inteligenta pe care o are, insa nu pot sa il respect pentru "cameleonismul" politic de care da dovada.

aici nu e doar cristoiu.... la fel pot sa zic si de corina dragotescu, dar eu o admir in continuare (pentru alte calitati). eu am facut un mic sondaj la mine la munca... unde cica e patura de mijloc si superioara a societatii.... 50% ar vota cu berbecali pentru ca "e intr-adevar la fel ca si ceilalti si a furat si el, dar macar a dat si altora... si a facut acte de caritate!!!!". ce sa mai zic?

fanny, o fi el "oficial" in campanie, da e si legal?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Apr 22 2007, 06:42 PM
Post #34


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



legal, abia de maine (pentru ca maine se prefigureaza a se stabili data la care va avea loc referendumul privind suspendarea presedintelui)*. dar discursul de azi din Pta Constitutiei a aratat ca deja si-a inceput-o.

"Sunt oameni care nu iau în considerare voinţa poporului. Nu sunt trădători, doar au pierdut contactul cu realitatea. Am marea rugăminte să vă prezentaţi la referendum, nu vă lăsaţi păcăliţi de cei care spun că neprezentarea înseamnă câştigarea referendumului. Mergeţi la vot şi votaţi aşa cum vă dictează conştiinţa!", i-a îndemnat Traian Băsescu pe oamenii din Piaţa Constituţiei, veniţi să-l susţină.
"Parlamentul trebuie să primească la referendum un singur răspuns: NU!, a mai declarat Traian Băsescu.



*Conform Legii referendumului 3/2000:
Art. 30. (1) Campania pentru referendum incepe la data aducerii la cunostinta publica a datei referendumului si se incheie cu o zi inainte de data acestuia.
(2) In campania pentru referendum partidele politice si cetatenii au dreptul sa isi exprime opiniile in mod liber si fara nici o discriminare, prin mitinguri, prin adunari publice si prin mijloace de informare in masa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Apr 22 2007, 07:14 PM
Post #35


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



QUOTE(Fanny @ Apr 22 2007, 06:42 PM) *
legal, abia de maine (pentru ca maine se prefigureaza a se stabili data la care va avea loc referendumul privind suspendarea presedintelui)*. dar discursul de azi din Pta Constitutiei a aratat ca deja si-a inceput-o.
*Conform Legii referendumului 3/2000:
Art. 30. (1) Campania pentru referendum incepe la data aducerii la cunostinta publica a datei referendumului si se incheie cu o zi inainte de data acestuia.
(2) In campania pentru referendum partidele politice si cetatenii au dreptul sa isi exprime opiniile in mod liber si fara nici o discriminare, prin mitinguri, prin adunari publice si prin mijloace de informare in masa.


pai asta voiam sa demonstrez....... eu stiu legea, dar majoritatea romanilor nu........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Apr 22 2007, 08:52 PM
Post #36





Musafir






Domle, parerea mea e ca Becali e genul "cainele care latra nu musca"...e el suparat, Doamne, suparat, dar nu-i baiat rau, gura o are mare si spurcata...nu-l cred in stare sa faca rau in genul "machiavelic" al celorlalte hiene din politica romaneasca; poate si din cauza asta are succes la anumite persoane...a propos, stiti cine mi-ar placea presedinte, tanar si cu bun simt, diplomat si fotogenic? l-a alege pe Ungureanu, fostul Min de Externe!!!! Cred ca ne tb unul tanar si nepatat, spre deosebire de toti dalmatienii din politica romaneasca!
L-as alege imediat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sylvia_31
post Apr 22 2007, 10:49 PM
Post #37


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,405
Joined: 20-December 06
Member No.: 868



dr. wise, da' de Cristian Boureanu ce spui ?!! (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
E si fotogenic, ii merge si bibilica si nu pare genul de coruptibil pana-n maduva oaselor.
Eu ii prevad un viitor politic stralucit. Stofa de politician are, ii mai trebuie si putin noroc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Apr 23 2007, 09:49 AM
Post #38





Musafir






QUOTE(sylvia_31 @ Apr 22 2007, 11:49 PM) *
dr. wise, da' de Cristian Boureanu ce spui ?!! (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
E si fotogenic, ii merge si bibilica si nu pare genul de coruptibil pana-n maduva oaselor.
Eu ii prevad un viitor politic stralucit. Stofa de politician are, ii mai trebuie si putin noroc.

Sylvia de Cristian Boureanu am inteles ca in adolescenta era f increzut si credea ca totul i se cuvine, plus nepoliticos la greu. Asa mi l-a descris o colega a carei copii au copilarit cu el. Era cel mai nesuferit din grup..dar omu' se mai schimba....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Apr 23 2007, 02:34 PM
Post #39





Musafir






Sylvia draga, cred ca-i cam smecherash Mr.Boureanu, ii sticlesc ochii intr-un fel anume (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) ...il prefer pe Ungureanu: sobru, diplomat, figura inteligenta. Cred ca are toate atuurile pt fctia de Presedinte.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Apr 23 2007, 06:24 PM
Post #40


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



si eu il prefer oricand pe Ungureanu lui Boureanu. Totusi, la fostul ministru de externe n-am inteles un lucru. Inainte sa plece din minister pentru un post in Austria, tot ca reprezentant al Romaniei, a incercat sa-si dubleze salariu. adica a semnat o hotarare prin care postul de diplomat pe care urma sa-l ocupe sa fie mult mai bine rasplatit. In fine, presa a scos totul la iveala, iar cateva zile mai taziu hotararea n-a fost aprobata de Parlament.
Pe Ungureanu l-am apreciat tot timpul ca un om integru, asa ca imi inchipui ca actiunea lui n-a fost unameschina, ci a fost luata la nervi, vazand cat de multe smecherii se fac in jurul tau si nimeni nu le observa.

Revenind la tema referendumului, astazi s-a vehiculat pentru vot ziua de (sambata) 19 mai. Urmeaza ca maine parlamentarii s-o stabileasca clar si sa n-o comunice si noua, muritorilor de rand. Deci, conform legii, campania electorala pentru referendum incepe abia maine. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 07:24 PM