IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cum scapam de burtica?
MonicutzaB
post Jul 27 2006, 09:52 AM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



in cazul asta probabil ca ar fi bine sa consulti un doctor/nutritionist. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/magindesc.gif) in mod normal, daca ai renuntat la tot ce ai scris tu acolo, ar fi trebuit sa vezi rezultate destul de repede.
anyway, iti tin pumnii! (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jul 27 2006, 08:14 PM
Post #22





Musafir






alinutza, ar fi bine daca ti-ai face analizele generale si cele de tiroida prima data. Apoi, mai vedem. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)

Iar cu mancatul fructelor, a exact asa cum spune anjelu'. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/ohmy.gif) Eu una ma chiar ingras de la cirese, de exemplu. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/angry.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Balthasar
post Jul 29 2006, 08:43 PM
Post #23


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 44
Joined: 10-December 05
From: Galati
Member No.: 76



Treaba cu burtica difera in functie de obiectivele fiecaruia. De exemplu, unele persoane ar dori strict sa scape de colac si ar fi super multumite daca ar avea de ex un 77 ca perimetru abdominal; altele vor sa treaca la etapa urmatoare: 6 pack ( mai mult baietii ). In ambele cazuri, este nevoie de o alimentatie corecta, in special in al doilea caz in care geneticul are un rol important. Exercitiile pentru abdominali au rol doar de a tonifia muschii, nu vei avea niciodata un abdomen sculptat facand sute de exercitii.

Alimentatie + Exercitii + Rabdare = Rezultate
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinutza
post Jul 31 2006, 03:51 PM
Post #24





Musafir






adevarul e ca la endocrinilogie nu am apucat sa ajung. in rest mi-am facut analize generale si in afara de anemie nu am nimic. acum vreo 4 ani aveam lipsa de calciu, acum e normal. anemia pe care mi-au descoperit-o era din cauza lipsei de fier, pentru care am si facut tratamentul prescris. o sa incerc sa ajung in cel mai scurt timp posibil la endocrinolog, pentru ca demult mi-am propus treaba asta. eu niciodata nu m-am ingrasat de la fructe. si daca va vine sa credeti, cand eram mica si slaba, nu mancam decat paine cu branza si rosii, si cartofi prajiti, oua ochi, carne prajita, etc, adica numai chestii daunatoare
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post Jun 4 2007, 07:52 PM
Post #25


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



anti burta - fara mancare dupa ora 6 p.m . , abdomene in fiecare zi, alergat ...efect garantat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Jun 4 2007, 10:05 PM
Post #26





Musafir






abdomene dar nu numai si alimentatie potrivita

mie imi place cum are Oana Zavoranu abdomenu in nou ei videoclip (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Jun 7 2007, 04:21 AM
Post #27


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



cam cate abdomene pe zi? da-mi exemplu de un program...eu m.am apucat de abdomene de cateva zile, intai 25 apoi 50, 65 ma gandeam sa ajung la 150/zi. e de ajuns??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Jun 7 2007, 06:59 AM
Post #28


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



bebe e de ajuns.secretul e sa nu faci in fiecare zi aceleasi exercitii.
de exemplu:azi faci abdomene normale.
maine faci 75 intorcandu te spre dreapta,75 spre stanga.
poimaine ridici picioarele si stai cu ele asa si in acelasi timp iti ridici si trunchiulmapoi,cu trunchiul lipit de sol,iti balansezi picioarele.
e important sa alternezi pentru ca asa se lucreaza toate grupele de muschi.
(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post Jun 7 2007, 07:00 AM
Post #29


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



150-200 pe zi e foarte bine ba chiar in timp scurt o sa si vezi pernute pe abdomen. doar sa nu uiti sau sa ti se faca sila (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )ca asa m-am pierdut si eu.
am ales sa alerg in schimb si sa ridic greutati (asta fac doar acasa, ca mi-e rusine la sala (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) ) .
cica ridicatul greutatilor scade cantitatea caloriilor foarte mult. vedem...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Jun 7 2007, 07:06 AM
Post #30


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



daca nu pleci la drum gandindu te doamneee....tre sa mai fac si asta va fi ok.
ganditi va ca o faceti pentru voi,ca sa fiti frumoase,sanatoase si admirate (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
si daca intr o seara nu aveti chef,nu faceti.dar a doua zi nu mai sariti peste (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:31 AM