IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

14 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cum e pe alte forumuri? Cite alte forumuri ati mai frecventat?, Adaptarea la viata pe forum...Sau mariajul cu lumea virtuala
Cum e pe alte forumuri?
You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Total Votes: 50
Guests cannot vote 
Diana.
post Feb 12 2006, 05:57 PM
Post #31


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pai cititi Maxim, Tabu, Cool Girl samd...
Peste tot e promovata imaginea femeii drept "atas" al barbatului... cum sa le facem barbatilor pe plac, cum sa ii cucerim, cum sa... Iar toate aceste "cum sa" au o singura idee: cum sa ii punem pe-un piedestal pe domniile lor, masculii ...
Sa ma mai lase in pace... Nu am vazut pina acum comunitate masculina care sa isi bata capul cu modalitatile de punere a nevoilor femeii pe primul plan!

Pe noi nu ne ridica nimeni in slavi, desi (slava Domnului!) motive sint destule!
Nu am vazut inca revista pentru "macho man" in care sa se spuna ca daca masculul pute a transpiratie si e mitocan, nu o sa aibe sanse decit in fata unei femei la fel de nespalate si de lipsite de educatie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Feb 12 2006, 06:16 PM
Post #32





Musafir






Am intrat si pe forumul de care zici tu claudia si recunosc ca sunt DEZGUSTATA si imi vine sa vomit :-
Ferice de ei ca nu si-au dat si adresele pe forum ca m-as duce sa ii strang de gat pe toti!!! Eu chiar sunt niava bag seama ca nu imi imaginam ca sunt asa multi barbati care nu gandesc deloc  :o :o :o
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Feb 12 2006, 06:25 PM
Post #33


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Da ma, socant...mi-a luat cateva ore sa aflu mai intai acronimele alea...apoi am aflat ca femeile au rating, de la 1 la 10, nu mai zic ca rareori se numesc femei ci p****e...un univers intreg acolo...se fac recomdari, se lauda unii pe altii, se prezinta strategii, rezultate, chiar si excercitii de replici si ce poate urma...

Ce m-a uimit pe mine in final a fost un topic unde descriau ei LTR-ul ideal (traducere: femeia pentru o relatie de lunga durata). O pagina intreaga in care spunea un pervers de asta cum vrea sa fie aia, de la cele mai mici detalii fizice la cele de comportament. O femeie ideala in versiunea lui anormala...dar ma gandeam...ce e asta ma, femeia TREBUIE sa fie asa si pe dincolo, n milioane de trasaturi (fizic PERFECTA, moral nu mai spun cum), dar EL cine aia ma-sii e sa ceara atatea?? Parca era la macelarie si voia o bucata de carne, doar ca vie si cu personalitate...

Mizerabil...

Sper sincer sa apara Dore sa ne explice si noua mai bine ca ea e moderatoare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Feb 12 2006, 06:47 PM
Post #34





Musafir






Ma indoiesc ca Dora e moderator pe un asemenea forum mizerabil.....vine ea si ne lamureste
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Feb 12 2006, 07:23 PM
Post #35


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Claudia_electra, nu sunt moderatoare pe forumul mentionat de tine.

Exista, din pacate, foarte multe forumuri de acest gen, majoritatea dupa model importat. Ultilizatorii de pe astfel de forumuri au in general o medie de varsta de 21 de ani, deci nu pot fi considerati barbati in adevaratul sens al cuvantului. Personal, cred ca fenomenul este o exacerbare a misoginismului si ca trebuie tinut in frau cumva, fiindca de stopat nici nu poate fi vorba.  ::)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 12 2006, 11:57 PM
Post #36





Musafir






Eu am frecventat activ mai multe forumuri nemtesti si unul elvetian. Eva a fost primul forum romanesc pe care m-am inscris si ce am vazut acolo, de-a lungul timpului, n-am mai vazut nicaieri.  :-X  Mai mult nu vreau sa spun...
Mi-e tare drag forumul asta cu oamenii lui!  :hainoroc:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
florentina_musat
post Mar 15 2006, 04:56 PM
Post #37





Musafir






Nu am cuvinte sa spun ce simt cand vad postarile astea aiurea ale tuturor...sincer, am plecat de pe alte forumuri pt ca atmosfera era insuportabila, era o galceava totala, caterinca la ordinea zilei, barfe, rautati ieftine la fiecare replica, la un moment dat imi parea o comunitate de catze care adora sa se contrazica, sa se contreze, sa comenteze, sa se amestece total aiurea in discutii...exemple am cu nemiluita...de exemplu n-as fi vrut nici in ruptul capului sa fiu in locul unei fetiscane care a cerut o parere despre ideea ei extraordinara de a-si pune cercel in buric. Nu pot sa va spun cum au beshtelit-o pe sarmana copila. Cred ca de atunci n-a mai deschis calculatorul, decat poate pe mirc sau messanger...dar nici acolo nu bag mana in foc ca a mai intrat! Stau cateodata si ma gandesc de ce suntem asa....cred ca suntem nefericite, cred ca visele noastre din copilarie nu s-au implinit, au ramas doar vise, cred ca in interior suntem singure singurele, dar nu vrem sa recunoastem nici in ruptul capului, cred ca nu ne-am gasit locul sau partenerul potrivit....cred sa suferim si ne razbunam pe ceilalti, in fond putem s-o facem ca aici sub masca anonimatului suntem regine, putem sa plagiem, putem sa mintim, putem sa fim rele, sa spunem tot ce in viata noastra de zi cu zi n-am putea nici sa soptim....oare generatia mea de fete sufera atat de mult????
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 16 2006, 01:38 PM
Post #38


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Florentina, ce se intimpla pe alte forumuri nu este treaba noastra. Fiecare cu ale lui.
Daca pe alte forumuri se permit orice fel de atitudini zeflemitoare si se tolereza orice fel de limbaj, iar nu e treaba mea sa comentez.

Aici este eLady. Intra cine vrea si ramine cine poate- adica cine are cei 7 ani de-acasa.
Nu sintem la piata, nici pe stadion (apropos de expresia "bey" folosita de contrast- nici celei mai bune prietene nu ma pot adresa cu "bey" pentru ca o respect in primul rind pentru calitatea ei de OM ), nici scandaluri de amoru` artei nu toleram. A, si nici meschinariile nu ne sint pe plac.
Ce a fost "furaciunea"? Un paragraf cunoscut din Borgia? Si?! Sa fim seriosi...
Nu ma provocati sa vorbesc eu de "furaciuni" si de useri creati numai pentru a vota ... Asta cum se numeste? Buna-intentie?

Nu sintem o adunatura. Noi sintem altfel. Si asa vom ramine, fie ca place sau nu.
Iar vis-a-vis de "aprecierea" ta cum ca postarile astea aiurea ale tuturor mai bine ma abtin sa comentez.
Ai doua posturi pe eLady-cel de-al doilea mai sus.
Nu cred ca ti-a bagat cineva pumnul in gura si nu te-a lasat sa te exprimi, ca sa ai motiv sa enunti pareri de acest gen.
Frustrari?! Care frustrari?! Sintem bine-mersi, ne place asa cum sintem, ne simtim bine in pielea noastra si nu cautam sa parem altceva decit ceea ce sintem. Da, poate ca nu sintem "cool" si nici 'glossy", avem bucurii si tristeti si nu ne e rusine cu asta. Si nici nu pozam, nu epatam, nu ne batem capul cu ce spun ceilalti, pentru ca traim pentru noi, nu pentru ce spun ceilalti...
Si? Asta ne face mai putin femei?! Ma indoiesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
florentina_musat
post Mar 16 2006, 07:02 PM
Post #39





Musafir






Dragele mele Doamne,
Am vrut sa va scriu de cand mi-am dat seama de farsa, dar am zis sa nu stric concursul...
Eu am fost de cand ma stiu o persoana care mi-am vazut lungul nasului si am stiu intotdeauna care-mi sunt limitele. Am participat la concurs pentru ca m-au intaratat colegii de birou. Mi-am dat seama imediat ca unul dintre colegii mei m-a votat, nu stiu daca pe merit sau doar sa castige pariul pus pe eseul meu, in redactie. Acum nici nu mai conteaza. Rog administratorul sa nu ia in calcul voturile celui care a semnat contrast si sa-mi indeplineasca, daca poate urmatoarea rugaminte:
Daca se intampla sa fii castigat macar o carticica din cele afisate, as vrea s-o rog pe dna administrator sa ofere cartea celei care se logheaza cu numele carrie30. Ea este fata care intr-un moment delicat din viata mea, fara sa stie, m-a ajutat foarte mult. Asa cum am scris in povestea mea despre ce inseamna sa fii femeie...eu sunt, cred, esenta celei mai sensibile dintre femei. Si eu trec constant prin furtuni si tornade, si mie imi ploua in suflet si-n oase, si eu ma trezesc dimineata inutila si groaznic de incercanata... Carrie30, pe un alt forum mi-a trimis intr-una din aceste zile amare niste carti in format pdf, pe care le-am citit cu cea mai mare placere. Cartile alea m-au ajutat sa trec peste greutatile perioadei respective si de fiecare data imi aduc aminte cu placere ca o carte, doua, trei.....te rapesc din lumea ta si te duc acolo unde ai vrea sa fii de fapt....
Multumesc Carrie30, stiu ca esti din EDITAT parca si ca EDITAT...
Cu drag, florentina_musat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 19 2006, 02:51 AM
Post #40


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ca urmare a acestor mesaje, a incalcarii regulamentului si a actiunilor neortodoxe ale Florentinei, accesul pe forum i-a fost interzis.
De unde se vede ca pentru unii oameni este extraordinar de greu sa se adapteze la viata virtuala... (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Culmea e ca respectivul "coleg" mentionat in mesajul de mai sus pare ca se numeste "Eugenia Musat"... (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/ohmy.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

14 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 11:54 PM