IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

13 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Crema foarte hidratanta, reparatorie, calmanta
Ariana
post Jan 12 2006, 04:01 PM
Post #11


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



ne mutam dincolo :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kale
post Jan 12 2006, 08:02 PM
Post #12


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



eu folosesc de la bioderma hydrabis de 2 saptamani si mi-e ok cu ea...dar o folosesc in paralel cu retin-a, imi trebuia neaparat ceva super hranitor, sa nu mi se arda fata de la retin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kale
post Jan 12 2006, 08:57 PM
Post #13


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



asa..si sa nu uit..ictyane asta e pentru orice tip de ten? ca vad ca folositi si cele cu tenul gras si am folosit si eu, care am tenul uscat..foarte bine m-am inteles cu ea, chiar o sa-mi mai iau una  ;)..se strang acolo pe polita la baie, valeu !  :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 12 2006, 09:13 PM
Post #14


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



angelito, dar de ce nu incerci tu gama pentru ten uscat de la bioderma, mai precis una din cremele lor hidratante (asta referitor la faptul cavrei o crema hidratanta pentru perioada tratamentului cu sotret care,c a si roaccutanul, bnauiesc ca usuca excesiv fata).

cat despre numarul de tel.al dr, multumesc mult....dar nu am inteles eu bine: e homeopat sau naturist?

eu pana la urma am optat pentru Dr.Teleianu, de care ma simt tare multumita, desi inca nu am vazut efecte pe pielea bebelului meu (dar nici nu am cum sa vad deocamdata, pentru ca abia astazi a luat primele granule).

dar, nush de ce, dar eu imi pun mari sperante in acest tratament homeopatic, si am incredere k tot dansul imi va trata prin homeopatie si acneea.mi-a povestit asa, intr-o doara, ca nu eu eram pacientul, ci bebe al meu, cum ca acneea pe care tot incercam noi s-o stopam, in cazul in care stoparea reuseste, infectia se duce in alta parte a organismului, si anume in ficat.acneea odata "tratata" (prin medicina alopata se pare ca nu se trateaza, ci doar se "amorteste" cauza), mai devreme sau mai tarziu tot va reveni, pentru ca noi nu lucram la adevarata cauza, ci doar gadilam efectul.apoi, se pare ca acneea apare in general la persoanele mandre, trufase....io stiu...asta am citit-o intr-o carte abia cumparata de homeopatie, dar si intr-o carte de bioenergoterapie....si ar mai fi multe de spus, dar io's ca de obicei  :offtopic:

angelito, m-ar tenta sa merg la TZUTZU Codtrutz, dar poate peste cateva luni.ma intere un tratament natural, adik si crema si ceaiurile sa fie 100% naturale, nu toate kimicalele pamantului sa le bag in mine, desi pana mai ieri, eram disperata si dornica de a inghiti roacutanul....noroc ca pe mine m-a oprit dorinta de a mai avea inca un bebe.

te pupic si tine-ne la curent cu evolutia tratamentului, pentru k.....NOUA NE PASA  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Jan 13 2006, 09:25 AM
Post #15


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



:offtopic: de la prima ora :D

elle_ni, pai daca nu stopam acneea ce-i facem. pls daca raspunzi, fa-o la topicul aferent ca ne luam bobarnace. :P
:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 13 2006, 10:45 AM
Post #16


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
:offtopic: de la prima ora :D

elle_ni, pai daca nu stopam acneea ce-i facem. pls daca raspunzi, fa-o la topicul aferent ca ne luam bobarnace. :P
:-*


bai, deocamdata raspund aici, pentru ca aici s-a postat intrebarea, nu stau acum la topicul "acnee" sa fac introducere la raspuns....si data aviatoare ma intorc acolo :P....

so, in loc s-a STOPAM, ar trebui S-O TRATAM.
noi stopam acneea prin folosirea a tot felul de creme, dar acneea apare ca un dezekilibru in organism, nu numai in planul fizic (ci si in cele subtile, care sunt afectate de agnaduri, actiuni....ma rog, e o intreaga filososfie care nu poate fi scurtata in 3 cuvinte...)noi trebuie sa ne analizam, sa cautam adevarata cauza si sa o tratam din interiot spre exterior, nu invers, cum facem noi.
eu, stiind mai demult lucrurle astea, si tot pe invers o fac de multe ori, in disperarea de a scapa de aceste lucruri inestetice,
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Jan 14 2006, 01:12 AM
Post #17


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Merci de sugestii, Kale, buna idee mi-ai dat!!!  :-* Poate incerc si eu Hydrabis si mai iau si-un Ictyane, sa fie acolo (vorba ta, deja pleznesc dulapurile, eu am avut scandal acasa ca nu mai au oamenii loc de alifiile mele  :o :-X! si nu ma indur sa le arunc, ca pe majoritatea am dat gramezi de bani si staaaau acolo... ma mai apucase si nebunia cu produse scumpe si foarte scumpe, si tot degeaba!)!

Elenutza, cred ca Tzutzu e naturist, vezi si tu ce faci cu homeopatia - BTW, multa bafta si ma bucur mult ca dl Teleianu e ok - si apoi vezi daca mai ai nevoie de Tzutzu...  :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Jan 14 2006, 01:15 AM
Post #18


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Ictyane am folosit si eu, desi am tenul gras, pe tub scrie ca pentru ten uscat dar eu n-am patit nimic rau...

Cat despre tratarea cauzei si nu a efectului, sunt de acord, dar cand te apuca disperarea faci orice numai sa nu mai ai mizerii pe moaca (vorba Elenei  :D)! ElLe daca ai rezultate bune cu homeopatia fug si eu la Teleianu (bafta cu tratamentul lui bebe!!!!).

Ma gandesc ca de cateva luni bune sunt intr-o perioada foarte stresanta pe mai toate planurile, o fi avand si asta de a face cu problemele moacei...

Va tzuc  :-* :-* :-* :-*!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kale
post Jan 14 2006, 09:32 AM
Post #19


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



sa stii ca am si trecut la fapte, adica mi-am cumparat aseara si ictyane...acum o sa ma dau o zi cu una si o zi cu alta, sa vedem ce se intampla.. ::)...astept cu nerabdare sa se termine sebium h2o sa trec la sensibio h2o, mai adecvat pt tenul uscat..si evident, continuu lupta cu retin a, pentru mine e chiar bun, m-a scapat de toate petele de pe fata, puncte negre si alte chestii...va tot aud ca vorbiti de serul asta antirid de la bioten, e chiar asa bun? macar sa stiu daca merita incercat sau nu..ca de cremele antirid de la l'oreal, nivea, clinique etc m-am convins... :(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 14 2006, 03:37 PM
Post #20


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



aagelito, multumesc mult pentru urari...te tin la curent cu ce se intampla...

apoi, peste o luna, voi posta aici (de fapr nu aici, ci la acnee) ce am discutata cu medicul homeopat referitor la acnee.

offffffff, angelito....iti urez cat mai multe rabdare si liniste (daca le poti avea....) ca ci si eu cunosc atat de bine disperarea asta, si lupta contra cosurilor, care ne macina incontinuu pana cand in loc de cosuri vor aparea cele mai minunate riduri de pe terra...ca banuiesc ca atunci nu vor mai fi nici fluctuatii hormonale, nici alimentaia, nici...nimica....

te pupic si tine-ne la cuernt cu evolutia tratamentului si, oricand nu mai poti, si iti vine sa explodezi de furie, de suparare, vino printre noi...ca gasim noi o solutie...cat de mica...
:floricele: :floricele: :floricele: din suflet, pentru tine  :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th May 2024 - 04:37 AM