IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Tutunul dauneaza grav sanatatii!
Sunteti fumator(oare)?
You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Total Votes: 29
Guests cannot vote 
aia care va pupa...
post Dec 12 2005, 09:56 PM
Post #11


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 52
Joined: 8-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 42



Si eu ma las de la anul, promit :P
Imi promit chestia asta de vreo 2-3 ani. Si mereu aman..fiindca suma viciilor e, intr-adevar, constanta si incepusem sa ma uit dupa barbati...si decat sa fiu cu ochii vineti, mai bine cu unghii galbene  :estiok:
da' de la anul, PROMIT!
M-am abitionat, uite-asa...cu toate ca mi-e frica sa nu ma fac cat China.  :hohote:
Va tin la curent ;)

PS- sunt fumatoare de multi ani dar n-o sa ma vedeti cu tigara in gura pe strasse, never-ever; mi se pare f urat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berbecutza
post Dec 13 2005, 12:02 PM
Post #12


perpecenia sa
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,432
Joined: 8-December 05
From: berbeceni
Member No.: 49



Mai eu ma pun in locul barbatilor. Nu cred ca vor sa stea langa o femeie care sa miroasa a tutun.  Eu cand fumam imi mirosea mana chiar daca ma spalam des sau ma dadeam cu crema (tot ramanea mirosul specific).
Acum nu mai suport mirosul de tigara si nici nu ma gandesc ma apuc din nou de fumat (asta si pt ca prietenul meu nu fumeaza si ma ambitioneaza  :P )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 13 2005, 12:12 PM
Post #13


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



berbe la tine exista motivatie, al meu fumeaza si nu ne deranjam :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Dec 21 2005, 01:29 PM
Post #14


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
Tutunul scade numarul spermatozoizilor  :fluierat:


Da, mah, d'aia am ramas insarcinata cat ai zice peste (io fumatoare, tati fumator :P)..

O fi mah, o fi adevarat, dar nu in toate cazurile e valabila kestia...apoi, daca vrei sa te lasi de tutun, o faci pur si simplu pentru tine, nu pentru k "dauneaza sanatatii", "k afecteaza spermatozoizii", nu"k veri muri de cancer".....

Io m-am last de fumat in ziua in care am aflat ca sunt insarcinata (2 saptamani mai tarziu de la conceptie) si nu am mai pus gura pe tigara pana in ziua de azi (nu k nu mi-ar fi pofta, dar sunt constienta k dupa o tzigarica, urmeaza tot paketul...asa k ...mai bine deloc).

Cat despre fumatul pe strada, nu am fumat decat in parc seara, cu gasca (prin liceu)...in rest, nu mi-a placut niciodata sa fumez pe strada, in statia de autobuz sau cand astept pe cineva...nu-mi placea sa fumez in public.Am fumat pe traseu (cand mergeam pe munte, dar rarutz, pentru ca ma deranja la respiratie...)

Apoi, nu cred k e urat doar la o femeie sa fumeze pe strada, da' ce, mah, barbatii sunt asa de sharmanti cu batzu' in coltu'gurii, tot pe aceeasi strada vorbind?????????E urat si la ei, si la noi, numa' k stiti voi, cum e..:la ei nimic nu e condamnabil, la noi pana si o tigara pe strada te condamna, la ei adulterul e scuzabil, la femei se considera"parasutism"...dehhh...asta e societatea in care traim, si tre' sa ne adaptam din mers, sau sa inkidem pliscu' si sa bodoganim in barba, sa nu ne auda careva dornic de un "razboi"...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 21 2005, 01:38 PM
Post #15


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



QUOTE
Apoi, nu cred k e urat doar la o femeie sa fumeze pe strada, da' ce, mah, barbatii sunt asa de sharmanti cu batzu' in coltu'gurii, tot pe aceeasi strada vorbind?????????E urat si la ei, si la noi, numa' k stiti voi, cum e..:la ei nimic nu e condamnabil, la noi pana si o tigara pe strada te condamna, la ei adulterul e scuzabil, la femei se considera"parasutism"...dehhh...asta e societatea in care traim, si tre' sa ne adaptam din mers, sau sa inkidem pliscu' si sa bodoganim in barba, sa nu ne auda careva dornic de un "razboi"...
QUOTE


Ca bine zici elle_ni...
:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Mar 15 2007, 09:20 PM
Post #16


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



angel, mi se pare prea mult un pachet de tigari pe zi! incearca totusi sa micsorezi portia! (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
si mie mi se pare foarte urat sa fumezi pe strada, asta spune multe despre caracterul tau.. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
dar fumatul a cateva tigari la un interval mai mare de timp (2-3-4-5 luni sa zic asa) este nociv?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Mar 15 2007, 09:27 PM
Post #17


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



QUOTE(sweet_girl @ Mar 15 2007, 09:20 PM) *
dar fumatul a cateva tigari la un interval mai mare de timp (2-3-4-5 luni sa zic asa) este nociv?


(IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) Nu exista asa ceva! O data ce te-ai apucat...cu greu renunti la tigari!

Eu am fumat cate un pachet pe zi cativa ani buni. M-am lasat de 3 ani, dar tot am momente cand "imi arde buza". (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Nu m-as mai intoarce niciodata la acest viciu. Ma bucur mult ca am reusit sa-l inving.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Mar 16 2007, 10:23 PM
Post #18


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



ala, de fapt era chiar cazul meu..nu fumez in general, chiar nu simt absolut deloc nevoia, dar ma mai apuca si pe mine cateodata prostelile, mai ales cand sunt in club sau la o petrecere. dar nici atunci mereu..cum am zis la 3-4-5 luni..de asta imi puneam intrebarea daca e nociv tutunul si in situatia asta..
felicitari ca ai reusit sa te lasi! (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Mar 16 2007, 10:39 PM
Post #19


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Multumesc mult!

Nu stiu cat de nociv e in cazul tau, dar am senzatia ca nu tragi fumul in piept. Cred ca daca te limitezi doar la atat, nu ai sanse prea mari sa ajungi la dependenta. Si asta e bine! (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
@anca
post Mar 16 2007, 10:52 PM
Post #20


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 41
Joined: 11-March 07
Member No.: 1,332



Pana acum 2 luni fumam cam doua pachete pe zi, de cand cu Monti am redus la un pachet jumatate, iar cand voi trece la faza II voi incerca sa ma las.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 09:44 PM