IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> La ce piese de teatru ati mai fost?
lotte
post Apr 1 2009, 07:44 PM
Post #11


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 817
Joined: 7-May 06
From: Ro Mania
Member No.: 324



Am vazut piesa Podu' cu Horatiu Malaele.
Mi-a placut foarte mult.Horatiu Malaele joaca excelent.
Piesa este plina de umor.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Apr 2 2009, 10:42 AM
Post #12


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Eu am vazut Omul din La Mancha cu Tudor Gheorghe. A fost superba, un fel de musical, in spatele scenei se vedea orchestra. As mai vedea-o odata. (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lotte
post May 7 2009, 02:46 PM
Post #13


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 817
Joined: 7-May 06
From: Ro Mania
Member No.: 324



Am vazut Hell in regia lui Chris Simion.
Piesa s-a jucat in Laptaria lui Enache.

Despre viata tinerilor de bani gata, o viata lipsita de substanta, desfranata, asezata pe praf de droguri- isi pierd identitatea, si nu au nici o sustinere din partea parintilor, alta decat financiara, pentru ca si parintii sunt la fel de pierduti in lucruri materiale.Foarte educativa piesa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Summer Dream
post Aug 8 2009, 03:40 PM
Post #14


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 66
Joined: 7-August 09
From: Right behind you !
Member No.: 6,961



   Pana acum un an nu ma pot lauda ca am fost la teatru (in mare parte pentru ca in orasul meu nu exista un teatru),insa de ceva vreme am inceput sa imi petrec macar o seara la doua luni la noul teatru din oras.

   Ultima piesa pe care am vazut-o cred ca a fost Steaua fara nume (a lui Mihail Sebastian),regizata Aurel Palade.Citisem piesa de mai multe ori inainte,insa cred ca deabia dupa ce am vazut interpretarea se poate spune ca am inteles-o.

   Este vorba despre viata intr-un orasel de pe Valea Prahovei,cu locuitorii sai simpli,tulburata de aparitia brusca a Monei(o tanara bogata,care isi petrece majoritatea timpului in cazinouri).Piesa este o mare realizare,cu toate elementele sale sociale si critice,insa la sfarsit ... asa cum a spus o prietena a mea ...   era sa vars tot dermatograful .

Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:26 PM