IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Discutii despre SEX AND THE CITY - the movie, Numai pentru cele care au vazut filmul
kary_pink
post Jun 8 2008, 01:27 PM
Post #11





Musafir






Eu abia asteptam sa vad filmul si nu pot spune ca m-a dezamagit dar a fost parca prea siropos. A fost o placere sa le revad, sa ma amuz din cauza Samanthei si sa le admir tinutele ''curajoase'' desi uneori vestimentatia li se potrivea precum nuca in perete.

Ma asteptam ca Samantha sa revina la viata hot din trecut, in ultima serie din serial nu avea niciun farmec ''imbracata'' in fata buna cu o relatie serioasa traumatizata de cancer. Samantha nu este ea daca nu vorbeste tot timpul despre sex si lista lunga de barbati care au trecut prin patul ei.

M-a dezamagit reintoarcerea lui Carrie in bratele lui Big doar pentru ca Miranda chipurile facuse o greseala. Adica fata care pana mai ieri trecea peste orice pentru prietene acum se supara serios si se arunca in bratele iubitului?! (Ma rog, nu a fost chiar asa dar aici era ideea)Sa nu mai spun ca replica in care ii spune Mirandei ca i-a distrus viitorul a fost de toata jena (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)

Luat in detalii se gasesc gramada de ''defecte'' filmului in comparatie cu serialul dar per general mi-a placut, m-a amuzat si a fost ok.

Serialul as putea sa-l revad cu acelasi entuziasm de fiecare data dar filmul cred ca a fost deajuns sa-l vad o singura data. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jun 8 2008, 02:18 PM
Post #12





Musafir






Eu cred ca o sa mai revad si filmul odata, sa ma holbez mai atenta la outfituri (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 8 2008, 02:26 PM
Post #13





Musafir






Si eu, astept dvd-ul. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) S-apoi, la cat ma imbrac eu de (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) cateodata, nu mi s-a parut mai nimic de neimbracat. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Numai pasarica piuitoare de la rochia de mireasa nu mi-a placut. De fapt toata rochia nu m-a dat pe spate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jun 8 2008, 02:29 PM
Post #14





Musafir






Chiar vroiam sa va intreb de rochia de mireasa. Mie mi-a placut, desi rochiile de mireasa in general ma cam lasa rece (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Dar am avut prietene care au instrambat din nas
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 8 2008, 02:44 PM
Post #15





Musafir






Mie nu mi-a placut absolut deloc partea de sus a rochiei, parca-si bagase coada Jean-Paul Gaultier in restul de treaba a Vivienei Westwood.
Aici poze multe cu rochia.
Din cate-mi aduc aminte cel mai mult mi-a placut rochia Dior (nu bag mana-n foc ca era Dior), poza facuta la fereastra, usa spre terasa, ce mai era aia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Jun 10 2008, 11:09 PM
Post #16


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Ok, sa va impartasesc si eu impresiile mele proaspete ( l-am vazut in seara asta cu cele 5 colege de la serv). Pe mine m-a umplut. De tot felul de emotii si ganduri si pareri de rau etc. Am trait fiecare minut, odata cu ele.
Nush, mi-a placut! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) L-as revedea de mai multe ori chiar!

M-a lasat masca faza cu lasatul balta, mi-a placut cand i-a dat cu buchetul in cap, desi, daca mi s-ar fi intamplat asta, ori il scuipam, ori nu-i aruncam nici macar o privire. Si nici eu nu-s de acord cu impacatul, in niciun caz. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) Mi s-a parut a lame excuse faza cu Miranda, dar asta e, trebuia sa fie happy ending.

Mi-a placut mult prietenia dintre ele si am regretat ca n-am avut parte de asa ceva, dar poate e doar in filme?

Mi-a placut Charlotte, Miranda, dar Carrie si Samantha m-au cam dezamagit. Per ansamblu a fost ok, v-am zis, mi-a placut f f m filmul, dar cele 2 personaje m-au cam dezamagit (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)

La mine in sala a fost destui barbati, dar n-am auzit decat chicoteli muieresti (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Si la sfarsit nu am vazut niciun extaz, nik. Nush, mi-a imaginat ca o sa fie ceva faina, dar asa sunt eu, imi fac vise si ma trezesc cu un pumn in bot amar.

Ca sa nu fiu (IMG:style_emoticons/default/estifftopic.gif) ma opresc cu impresiile care nu implica filmul si revin (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Rochia de mireasa nu mi-a placut, machiajul de mireasa mi s-a parut nasol, pt ca o imbatranea extrem de mult si, in general, am observat ca peste toate timpul a trecut fara mila. Toate, poate mai putin Charlotte, aratau rau, ca niste babe in unele cadre. Chiar a fost un moment (cred ca la spital, dupa nasterea lui Charlotte) cand intr-un cardu este Big si in altul Carrie, deci barbat-femeie. Iar Big arata batran, pe cand Carrie arata batrana si uratita (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
La Samantha mi s-a parut extrem de fals decolteul. Nu avea niciun rid, niciun fir si stiu ca oricat de ingrijit ar fi, un decolteu de 50 de ani nu poate sa arate atat de intins. Era prea fake! (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)

Mi-a placut mai mult cum ii statea lui Carrie satena, blondul o imbatranea f tare. Nu pot sa-i uit figura din oglinda, la hotelul din Mexic...arata rau de tot...

Cam atat deocamdata...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
purpleariadna
post Jun 10 2008, 11:50 PM
Post #17


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 25
Joined: 15-September 07
Member No.: 2,236



mie mi-a placut per ansamblu dar a avut unele scapari si unele aspecte care nu m-au incantat (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) .clar se putea mai bine:D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jun 15 2008, 06:56 PM
Post #18


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Am vazut si eu intr-un final filmul...
F imbatranite gagicele dar eu cred ca e din cauza faptului ca l-am vazut la cinematograf.Eu cum sunt si ochelarista era sa fac un soc vazand-o pe Carrie care by the way mi-a placut mai mult satena.No Carrie mi s-a parut ff urata.Chiar l-am intrebat pe unul din baieti daca i se pare frumoasa...si mi-a confirmat faptul ca tipa e nashpa si totusi are ceva-ul ala provenit din ...marketing cred...No bravo ei...
Acum povestea cu Big...apai sa inebunesc ca tipii astia ticalosi niciodata in viata reala nu ajung sa fie de un sentimentalism ramolit.Deci sirop sirop ireal,dulce si expirat.
Mi-a placut faca cu trantitul buchetului in cap...trebuia sa il mai si pocneasca sa ma simt eu total implinita. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Si in viata reala nu exista un sfarsit din asta cu inimioare si trandafirasi.Eventual ticalosul e inamorat de o alta gagica da never ever nu gasesti un final din ala.
Cred ca as fi preferat un final nefericit si netras de par.Dar undeva trebuia sa se incheie povestea serialului si s anu lase loc de "va urma".
Mi-a placut mult de tot Charlote.Mi-a placut Miranda...repet cerceiiiii ei m-au inebunit total...(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Samantha...as fi vrut si eu ca ea sa se ramana cu gagiul fain.Da-le in saracie de scule nu cred ca dependenta asta se manifesta in felul acela si la 50 de ani...
M-a cam enervat asistenta lui Carrie.Parca era musai sa apara undeva un negru in filmul asta si au cam introdus-o fortat pe gagica siropoasa...

Rochia de mireasa mi-a placut mult cu tot cu pasare. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Apropos de prietenia dintre ele...si eu cred ca e doar in filme.Si asta mai ales cand viata te impinge departe de oamenii dragi.Da, prietenia ramane dar nu are cum sa se manifeste in felul acela in ani.Cel putin eu nu cred in asta desi am prietene dragi.

Angelu si eu vreau sa-mi fac rost de ultimele serii ca sa ma mai holbez la tzoale.Vorba lui Kari la cat de ciudat ma imbrac si eu cateodata nimic din film nu mi s-a parut de neimbracat. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 15 2008, 07:35 PM
Post #19





Musafir






Tananaaaa, am aflat ca faza cu licitatia de la care Samantha s-a pricopsit cu inelul vietii e inspirata din real life. Ellen Barkin, dupa ce-a divortat de fostul (sefu' Revlonului) in 2006, s-a despartit si de toate cadourile de la el printr-o licitatie. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Jun 17 2008, 06:34 PM
Post #20





Musafir






Mie mi se pare ca tot farmecul filmului e dat de prietenia asta dintre ele. Eu cred ca exista asa ceva, foarte rar, e adevarat, mai ales daca sunt la departare mare, dar eu sunt una care are o astfel de prietena, de suflet. Dupa 5 ani in care nu ne-am vazut, pot spune ca s-a simtit legatura aceea speciala dintre noi, lucru pe care nu l-am simtit cu nici o alta prietena dupa atata timp.
Dar sa ma intorc la film. Clar, nu este un film de referinta, dar este un film usurel, simpatic, de o iesire cu fetele.
Am remarcat si eu tinuta Mirandei pe pod, chiar mi s-a parut ca arata foarte bine acolo. Carrie era intr-adevar foarte imbatranita si mi-a placut mult mai mult satena, o arata mai tanara. Intr-adevar, spre sfarsit era blonda iar. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Mi s-a parut trasa de par confesiunea sotului Mirandei, n-am intalnit barbat sa recunoasca asa ceva, decat daca isi ia si bagajele in clipa aceea.
A, si mi-au placut gagicile in Mexic. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 11:44 AM