IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages V  « < 6 7 8 9 >  
Reply to this topicStart new topic
> Winsor Pilates, Ce stiti despre exercitiile Winsor Pilates
Jo
post Apr 6 2009, 08:48 PM
Post #71





Musafir






Avem, avem (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Nu v-am zis ca mr. e plin de info? Am si suplimente, si vitamine, si d-alea de facut shake-uri cu ele, si batoane proteice, si alte borcane si borcanele al caror continut nu-l cunosc. Cu caloriile ma descurc si singura, cum spuneam. Nu-i o chestie asa complicata sa cauti pe net cate calorii ar trebui sa mananci in functie de stilul de viata si scop. Nici sa calculezi cate calorii are un produs, cand exista atatea baze de date. 5 mese pe zi incerc sa mananc, da` mi-e tare greu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Marea mea problema e sala cu antrenor. Ca sunt sigura ca daca ma duc la sala nu o sa fac exercitiile alea corect, si degeaba le fac. Mie imi trebuie cineva care sa ma supravegheze sa-mi zica vezi ca nu faci bine. Sau macar sa-mi explice cum se fac ca la carte. Stiu multe sali de genul asta, dar din pacate sunt foarte departe de mine (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Lost, ganterele de 1kg nu sunt deloc folositoare pentru mine. Pot sa fac o zi intreaga cu ele, nu se intampla nimic. Le-am luat pe astea de 1 kg ca mr. a zis ca-s prea grele pentru mine alea de 2. Am incercat in primele 2-3 zile sa le folosesc, si de atunci sprijina usile si geamurile deschise (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Acum i-am luat lui 2 seturi de gantere, o sa profit de alea putin.
In concluzie... Pilates nu prea-s pentru mine momentan. O sa fie cand o sa am vreo 50 de kg si vreau sa ma mentin (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Apr 6 2009, 08:51 PM
Post #72





Musafir






2 nu sunt grele deloc. Numai bune pentru inceput,apoi poti sa faci si cu 4-5 kg. Avem o tipa la sala,face de mult timp,un an si ceva, si face impins cu haltera cu 25-30 de kile (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Apr 6 2009, 08:53 PM
Post #73





Musafir






Jo, eu ti-am dat un site unde iti arata fiecare miscare cum se face.
Cand esti acolo la sala si ai la tine lista cu ce trebuie sa faci in ziua respectiva, daca totusi e ceva care ai dubii poti intreba. Nu e nici o rusine sa intrebi.

Daca vrei, poti :)mai tu ai vrea sa te duca cineva de manuta cred eu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Apr 6 2009, 09:18 PM
Post #74


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Febra se face la inceput pt ca-s miscari repetitive si solicitante.
Ieri am incercat un modul cu niste figuri mai serioase si la un moment dat trebuia sa ma contorsionez intr-un hal (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) infricosator, asa c-am ales rezolvarea cea mai simpla, am stins televizoru'

Modulul pt picioare si fese + cel pt brate are nota 10, cel pt abdomen inca nu l-am incercat dar fac totusi exercitiile Pilates pt abdomen care mi se pare mie ca au efect asupra corpului meu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post May 23 2010, 11:26 PM
Post #75


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Fete, as vrea sa ma apuc si eu de Pilates. Sunt cam anchilozata si cocosata in ultima vreme de la calculator. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Din pacate nu prea am timp de mers la o sala cu antrenori si as vrea sa fac acasa. Mi-am luat si 2 gantere de cate 1 kg.
Voi v-ati accidentat vreodata? E periculos daca fac de una singura? In principiu as vrea sa imi tonifiez musculatura (picioare, fund) si sa scap de 3-4 kg si de burtica... Ar fi mai potrivit aerobicul?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post May 24 2010, 11:21 PM
Post #76


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Si eu fac din cand in cand singura acasa, nu cred ca exista nici un risc, poate doar sa nu efectuezi exercitiile corect. Eu nu m-am accidentat nici la stretching, cand incercam sa imi intind picioarele, contorsionista wannabe (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Eu cred ca este foarte bun Pilates pentru tonifiere.
Gantere am si eu, 2 de 2 kg, ma tot pipai sa vad cat mi-au crescut muschii dupa ce le folosesc, dar greu...greu (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) se lipesc de mine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post May 25 2010, 10:00 AM
Post #77


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Pai eu nu vreau sa fac nush ce muschi (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Dar sper sa ma tin de Pilates ca a venit vara si vreau sa ma dau la fusta scurta. Oare scap si de celulita? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
La tine ce efecte au aparut si dupa cat timp? Eu mi-am ales cateva filmulete de pe Youtube si fac dupa ele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post May 25 2010, 11:18 PM
Post #78


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Efectele la mine...in primul rand cred ca se observa la fund si picioare, chiar sunt mai tonifiate, apoi abdomen (asta pt ca nu prea ma dau in vant dupa exercitiile pt abdomen sincer), talie, chiar si sani de cand cu ganterele. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Sigur celulita macar o sa se diminueze!
Probabil efectele ar fi fost mult mai pronuntate, dar la mine e mai dificil cu mancarea, sunt foarte foarte pofticioasa si uneori as manca non-stop! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Eh nici eu nu vreau muschi de halterofila, doar sa fiu asa doar fibra ca Pamela Anderson la 43 de ani (IMG:style_emoticons/default/happy.gif) click! only 37 sec
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post May 26 2010, 10:18 PM
Post #79


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Uouuuu!! Arata super. Da, asa da. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Deci sa incerc sa ma tin. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Si eu sunt pofticioasa, mai ales la dulciuri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post May 29 2010, 04:48 PM
Post #80


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



O sa imi lipesc poza cu ea pe frigider sa o vad de fiecare data cand ma apuca poftele insatiabile (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) cu mentiunea ea 43, tu 23 :|
Sa ne tii la curent cu evolutia! (IMG:style_emoticons/default/happy.gif)

This post has been edited by Cindy: May 29 2010, 04:49 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pages V  « < 6 7 8 9 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 11:49 PM