IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> ProTV: Imagini cu o pisica omorata in bataie
Diana.
post Sep 20 2007, 06:23 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Astazi am primit urmatorul mesaj din site:

QUOTE
Nume: Popescu Sorina
Mesaj: Buna ziua,
As dori sa stiu ce parere aveti despre imaginile difuzate astazi de PRO TV privind uciderea unei pisici nevinovate intr-o scara de bloc?
Ce optiuni ar putea exista?
Ati luat o atitudine oficiala?
Multumesc.


Imaginile respective se regasesc pe siteul ProTV.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Sep 20 2007, 06:30 PM
Post #2





Musafir






nu va sfatuiesc sa le vedeti sunt prea dure (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) pe mine sora m a chemat si doar 2 secunde m am putut uita , mancam intre timp si chiar mi a ramas in gat mancarea ma apuca depresia cum pot fi unii oameni asa



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Sep 20 2007, 06:34 PM
Post #3


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



asta crestem, asta avem! copiii aia sunt "educati", au o mama, au un tata! felicitari, dragi parinti! v-ati facut "meseria" foarte bine! ati crescut trei monstri!
Fac apel catre toate persoanele care locuiesc la bloc: VA ROG, Aveti grija atunci cand pisica/catelul iese pe scara! NU II Permiteti acest lucru, nici pentru cateva secunde! Supravegheati-l daca vrea sa ia aer (in cazul cateilor, iar in cazul pisicilor plimbati-le pe afara putin in brate!), IN NICIUN CAZ NU IL LASATI SINGUR! Deznodamantul poate fi tragic, din pacate. astfel de speciemene de "oameni" sunt liberi. si cat ei vor fi liberi, animalutele nevinovate pot avea de suferit!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 20 2007, 06:36 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Am vazut si e revoltator ca se intimpla asa ceva... Nici noi nu o lasam pe Bonita singura, mergem impreuna afara, dar vad oameni carora nu le pasa si ies cu ditamai dihaniile libere, fara lesa, fara botnita...

Insa m-a socat mesajul doamnei respective care s-a gindit ca noi trebuie sa ii "tragem la raspundere" pe tinerii resepectivi, "sa luam atitudine oficiala", in conditiile in care autoritatile locale sint platite pentru asta si ii doare in spatele garii, iar imaginile se presupune ca ar fi fost filmate in Buzau...

In fata cui sa "luam atitudine oficiala"? Nici nu se stie exact unde s-a intimplat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irinica
post Sep 20 2007, 06:59 PM
Post #5


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 416
Joined: 12-July 07
From: iasi, romania
Member No.: 1,930



Dragelor, din pacate situatia e foarte alarmanta. Incep sa se vada efectele televiziunii, a jocurilor si filmelor foarte violente pe calculator.
Acum cateva minute am vazut la pro tv un baiat care si-a omorat in bataie prietenul!!!
Ce e de facut??
Psihologii din scoli...stau in umbra, nu se prea aude nimic de ei. Parintii...nu mai stii ce sa crezi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 20 2007, 07:04 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pai Irinica, de asta trebuie sa se ocupe institutiile de stat care traiesc din banii publici, ai mei, ai tai, ai tuturor celor care platesc taxe si impozite: autoritatile locale, Parlamentul Romaniei, guvernul si instututiile abilitate.

Din banii nostri maninca un cozonca gras, pufos, iar totul se duce de ripa.
Ce e grav e ca oamenii nu stiu cui trebuie sa se adreseze si scriu unor siteuri web in loc sa se duca in fata parlamentarului gras pe care l-au votat sau a primariilor, a guvernului...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irinica
post Sep 20 2007, 07:21 PM
Post #7


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 416
Joined: 12-July 07
From: iasi, romania
Member No.: 1,930



Maat ai dreptate. Dar cred ca ar trebui sa mearga jumatate de romanuta in fata lor sa se intample cava!
Sincer, nu stiu ce e de facut. Eu tocmai ma lupt sa rezolv ceva, cu dezastrul din scoala unuia din copii mei si nu ma baga nimeni in seama. Suntemun popor care ne meritam soarta, cu delasarea asta a noastra si cu..lasa ca merge si asa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 20 2007, 07:24 PM
Post #8


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Exact. Sincer acum, cite dintre noi stiu unde cine e si unde e biroul parlamentarului care a plecat catre Bucuresti sa ii reprezinte interesele, traieste bine, ia salariu gras, are facilitati girla si un salariu de te ia ameteala din cauza zerourilor din coada?

Cite persoane dintre noi s-au dus vreodata la biroul unui parlamentar sa il ia la intrebari cu privire la activitatea legislativa pe care o are ( de obicei NU o are) ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irinica
post Sep 20 2007, 07:27 PM
Post #9


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 416
Joined: 12-July 07
From: iasi, romania
Member No.: 1,930



Eu nu. Si uite, nu m-as fi gandit ca ar trebui sa ma adesez ...aluia! Promit maine sa ma documentez in sensul asta si sa ajung cat mai repede in biroul lui!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 20 2007, 07:30 PM
Post #10


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pai interesele tale ca cetatean sint reprezentate de :
- autoritatile locale:
- politie
- prefectura
- primarie
- parlamentarul tau.
- guvernul Romaniei (prin prefecturile locale)

Asta nu stiu oamenii: nu presa, nu siteurile web, nu tataia meu din groapa trebuie sa lupte pentru ei, ci institutiile de mai sus sint abilitate si platite din banii noastri sa asigure linistea, ordinea publica, sa ne apere interesele prin initiative legislative si punerea lor in practica.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 04:01 PM