IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Amanta/Amantul, O a treia persoana intr-o iubire
chevy_man
post Feb 16 2011, 12:10 PM
Post #11


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 16-February 11
Member No.: 9,857



este adevarat ca ceva scartie. si la mine in relatie a intervenit cineva mai demult, in acel timp o cam neglijam pe ea, dar apoi sa remediat.

si sa nu credeti ca am ramas dator (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
sunt de parere ca o aventura nu strica daca e discreta si nu schimba sentimpentelwe pentru sotie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana6
post Feb 16 2011, 06:02 PM
Post #12


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 16-February 11
Member No.: 9,859



i-mi pare rau de ceea ce ti-se intampla asa mi s-a intamplat si mie si ti-o spun din propria experienta am luptat pentru iubirea mea si nu am ajuns nicaieri deoarece partenerul meu de viata i-si gasea o alta amanta...asa ca mai bine te-ai gandi la tine si nu la cineva care i-ti inseala asteptarile......sunt de acord cu elizuca

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Feb 16 2011, 09:55 PM
Post #13


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Liliana bine ai venit la noi (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)
Bravo tie ca esti o luptatoare si ca nu te lasi prada dezamagirii si supararii.

O mica observatie, daca nu ti-e cu suparare (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Isi si iti se scriu fara cratima (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melcri
post Feb 16 2011, 11:43 PM
Post #14


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,057
Joined: 27-July 09
Member No.: 6,886



Sunt radicala ,nu cred in a oferi a doua sansa, putem sa ne certam pe multe motive cu posibilitati de impacare,dar exclus pe motivul celei de-a treia persoane,nu exista variante,este doar o cale:ne vedem de treaba fiecare,indiferent de varsta si dotare materiala,iar in cazul in care nu intelege rapid situatia atunci trebuie abordat planul B :sa faci la fel.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 17 2011, 10:50 PM
Post #15


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Aka sa imi iau amant numai pentru ca el a facut asta? Nooo, ma respect prea mult. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Feb 18 2011, 10:05 AM
Post #16


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Daca imi doresc un amant inseamna ca nu mai vreau sa stau cu sotul meu. La ce bun sa tragi de casnicie ca de un elastic si sa-ti cauti sadisfacearea placerilor in alta parte?
Intr-o relatie normala, al treilea e in plus (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) , oricat de deschisi la minte am fi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
razvancj86
post Mar 23 2011, 10:23 AM
Post #17


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 22
Joined: 20-March 11
From: Cluj Napoca
Member No.: 10,004



Dupa parerea mea barbatii care spun ca poate exista un amant sau o amanta in viata de cuplu nu prea au avut parte de o relatie prea semnificative pentru ei. Si eu am fost inselat de catre o fosta partenera cu care am avut o relatie mai lunga (aprox.4 ani) si desi am incercat sa trecem peste problema (pentru ca spunea ea ca regreta nespus) nu am reusit si in consecinta relatia s-a incheiat. Nu spun ca nu exista in nici un caz sanse de reconciliere (nu vreau sa influentez deoarece e un subiect delicat). In plus daca un om nu vrea sa reduca totul la un singur partener/a ci doreste sa aiba o diversitate cat mai mare (ceea ce am facut si eu dupa despartirea mea de 4 ani), nu trebuie sa se implice intr-o relatie serioasa cu o persoana si nici sa nu dea de inteles acest lucru. Adica atata timp cat o femeie stie la ce vine noapte tarziu din club la mine acasa nu ma simt vinovat ca nu o sun a doua zi. In plus daca te afli deja intr-o relatie serioasa si consideri ca din diferite motive nu mai iubesti persoana respectiva sau iti doresti altceva, cel mai corect fata de ambii ar fi sa pui capat relatiei inainte de a te aventura in a-ti gasi alti parteneri si asta bineinteles daca relatia respectiva nu implica deja casatorie sau copii. In acceste ultime faze mentionate ajungi doar atunci cand esti extrem de sigur ca poti sa mentii pana la SFARSIT relatia respectiva si esti destul de puternic sa rezisti tentatiilor.
In fine... pentru cei care totusi sunt convinsi ca nu cred in monogamie si mariaj, eu le recomand sa se faca arabi:D

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Mar 23 2011, 02:47 PM
Post #18


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Razvane, tare-mi place ce-ai scris (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fabiolla Andreea
post Jul 23 2011, 12:58 AM
Post #19


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 15
Joined: 23-July 11
Member No.: 10,445



Buna..poate ma ajutati si pe mine sa iau o decizie (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) eu sunt in cazul meu Amanta:(
sa va spun pe scurt povestea mea
l`am cunoscut prin sora mea pe actualul meu iubit, eu fiind proaspat divortata el fiind casatorit de 17 anii
a inceput sa imi povesteasca de sotia lui ca a vazut`o cu un coleg de munca ... ca este ferm convins ca il inseala
am inceput sa ne dam sfaturi si am reusit a ne indragosti unul de celalalt
(eu am un baiat de 15 anii el nu are copii)
relatia noastra dureaza de aproximatv 5 anii el spune ca ma iubeste din tot sufletul si cu toata fiinta, nu exista zi sa nu ne vedem si nu exista zi sa nu ne sunam de cel putin 5 ori pe zi
problema sta in felul urmator eu stau cu parinti si copilul el sta cu nevasta (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
binenteles sarbatorile le petrec singura ca asa se intampla cand esti AMANTA :(si zilele de duminica tot singura pt ca sotia este libera
am purtat o discutie cu el (defapt mai multe) si am intrebat daca are de gand sa divorteze sa fie cu mine sau vrea sa ramana cu ea
la care el a spus ca deocamdata nu poate ca se cunosc de mici copii ,parinti la fel sunt din acelasi sat etc etc
si am intrebat cat o sa o mai lungim asa, raspunsul lui fost ca o sa se desparta ... ca acum este care pe care
ca asteapta sa faca ea o greseala , ea asteapta sa faca el o greseal etc etc
verigheta a taiat`o pt ca eu nu mai suportam sa il vad cu verigheta iar el a mitit`o ca mana sa umflat bla bla bla
intradevar nu doarme cu ea asta o stie toti prieteni nostri comuni
ea doarme in dormitor el in sufragerie ne apuca 3-4 dimineata pe skype si decate ori am fost la el acasa el dormea pe canapea in sufragerie ea in dormitor, binenteles ca ma macina gandul ca se mai dunce in dormitor la ea din cand in cand (isi da cuvantul de onoare ca nu mai are treaba cu ea decand este cu mine
ea lucreaza el sta acasa de 3 anii,este intretinut de ea
ce ma sfatuiti sa fac? il Iubesc si el ma Iubeste ..... dar nu se desparte nici de nevasta lui nici de mine
sa nu credeti ca nu am suflet si ca am intrat in viata lui cu forta...il iubeam in tacere fara sa stie nimeni , avem prieteni comuni si nimeni nu sia dat seama,dar nu mai suport situatia asta
nu ii pot impune sa divorteze dar nici amanta nu mai vreau sa fiu
am incercat sa nu ii mai raspund la telefon ...dar avenit acasa dupa mine
am incercat sa ma cert cu el ...am cautat n motive dar nu am reusit sa il fac sa se desparta de mine
ce ma sfatuiti sa fac? va rog sa tineti cont ca il Iubesc din tot sufletul
Multumesc

This post has been edited by Fabiolla Andreea: Jul 23 2011, 01:02 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jul 23 2011, 06:59 PM
Post #20


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Ea lucreaza si el sta acasa de 3 ani?! De ceee?! Daca avea grija de copii, mai intelegeam, dar nu are...situatia e cam penibila pentru un barbat, sa fie intretinut de o nevasta pe care nici nu o mai iubeste aparent. Nu oare asta e motivul pentru care nu se desparte de ea?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:05 PM