IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cum v-ati cunoscut jumatatea?, Sot, prieten, cum ii spuneti
Diana.
post Oct 9 2008, 12:04 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cum v-ati cunoscut "jumatatea"?
Eu, pe dl Maat l-am cunoscut pe net. Initial l-am am luat in suturi (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) dara apoi ne-am intilnit in grup mai multi prieteni virtuali, era si el pe-acolo eu n-am stiut ca era chiar persoana pe care nu o curatase Dunarea de cind il blagoslovisem eu, ca nu a spus... si iaca ca au trecut 8 ani de-atunci! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Oct 9 2008, 12:10 PM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Si eu tot de pe net l-am cunoscut (am vorbit 3 ani pe net cu el...mi-era ca un frate..ii povesteam totu` despre mine, despre relatiile mele...pana ne-am intalnit (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) ) ...si zici ca ne cunoastem de-un veac...asa ne "citim" (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )
Vad ca e la moda (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Oct 9 2008, 12:39 PM
Post #3





Musafir






I join the club (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Tot pe net,vorbeam, ii ceream sfaturi despre baieti (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Pana cand m-a invitat asa "amical" la revelion,cand ne-am si cuplat (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Oct 9 2008, 12:46 PM
Post #4


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Eu l-am cunoscut acum un milion de ani lumina, in clasa a 8-a. Schimbasem scoala. Si l-am vazut pe coridor, ca studiam (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) la acelasi etaj, si i-am zis unei colege : Asta va fi al meu!
Si asa a fost (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Inca e... (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Din '96
OOOO my Goooddddd!!! (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Oct 9 2008, 02:14 PM
Post #5


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Eu l-am cunoscut in prima zi de liceu. Stateam "agatata de fereastra internatului si il vad ca trece cu un prieten pe sub geam. Canta in gura mare, dansa si dadea din maini, avea plete, niste plete carliontate, cu o banderola prinsa pe frunte. Prima mea reactie? am inceput sa rad si le-am chemat pe colegele de camera sa le arat un nebun (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Oct 9 2008, 03:00 PM
Post #6


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



L-am cunoscut printr-un var erau un soi de parteneri de afaceri, nu intru in detalii.
Eram la cateva luni dupa finalul unei povesti care m-a bulversat si nu prea ma preocupa subiectul boys.
Prima oara cand ne-am vazut si cunoscut i-am remarcat silueta foarte faina (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) inalt, bine facut, o voce placuta in rest m-a lasat rece. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) El in schimb avea un zambet foarte special cand ma privea. Eram intr-o vacanta de vara de la facultate si-l ajutam pe varu-meu cu diverse deci ma intersectam relativ des cu omul meu insa il tineam la distanta.

Intr-o zi in curtea bunicilor apare cu o cutie mare in brate, chipurile o adus-o pe matusa-mea de la firma varului. Era cald eu eram in maieu si pantaloni scurti si parul imi curgea pe umeri (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Asa expresie n-am mai vazut la nimeni. Nu-si mai gasea cuvintele uitandu-se la mine dar orice o fi fost mi-a aruncat o privire ca mi s-au inmuiat picioarele si brusc am deschis ochii si l-am vazut. iiin sfarsit!
Apoi ne-am imprietenit si intalnirile noastre erau presarate de hohote de ras, de fel de fel de prieteni (ca-l stie tot orasul) cu care ne intalneam si povesteam. Primul sarut, dat dupa vreo 3-4 saptamani (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) a fost cel mai placut si asteptat sarut
Ce mai ... mi s-a bagat adanc sub piele. Au trecut 14 ani de-atunci, de 13 sintem o familie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Oct 9 2008, 04:12 PM
Post #7





Musafir






Io l-am cunoscut prin radio. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Inca locuiam cu fostu', eram despartiti, dar mai locuiam impreuna pentru ca in vara respectiva trebuia sa vina o prietena de-a mea din tara cu copilul ei la noi in vizita si vroiam sa-i oferim conditii cat de cat bune de cazare (daca ne-am fi mutat, fiecare si-ar fi luat o garsoniera si-ar fi fost inghesuit tare). Buuun! Vine prietena mea cu copilu', eu aveam concediu, am fost intr-o sambata la un balci pe langa München pentru copil, apoi eu as fi vrut sa ies cu ea pe la vreun club, dar pe ea a apucat-o migrena si raul. Si ne intorceam de la balciul ala, eram inca in masina, eu suparata tare ca am concediul si mi-l frec de-aiurea si nici macar nu ies acolo la o vodca si-un dat din cur (la discoteca, da? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) A nu se intelege gresit (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) ) noaptea prin cluburi. Si era pe vremea aia la un post de radio o chestie de dadeau sambata seara tipi si tipe telefon si spuneau ca isi cauta un partener de iesit in seara respectiva (la restaurant, la club, specificau oamenii), de (IMG:style_emoticons/default/sex.gif) , samd. Si-mi scriu eu nervoasa doua numere de telefon a doi tipi care n-au chiar dat-o cu (IMG:style_emoticons/default/sex.gif) si au vorbit mai elevat, asa. Si mai trece vreo juma de ora pana ajungem acasa, ma si gandeam ca au pus mana altele pe ei. Ajung acasa, dau telefon la primul numar, tipul raspunde, vorbim la ce club sa mergem si-i zic sa vina sa ma ia de-acasa. Prietena mea si ex-ul cu o gura cat o casa pe mine, ca-s inconstienta, ca cine stie ce psihopat o fi, bla, bla. Da' eu hotarata tare. Si-a venit Mr. kalua si-am fost la discoteca si ne-am mai plimbat, si ne-am vazut si-n ziua urmatoare si tot asa. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Oct 9 2008, 04:17 PM
Post #8





Musafir






Kalua, m-ai spart! (IMG:style_emoticons/default/322.gif)

La mai mare!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Oct 9 2008, 04:18 PM
Post #9





Musafir






Ce misto (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Toate povestile sunt misto, dar a ta Kalua tre sa recunosc e demna de un scenariu de film (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Oct 9 2008, 04:32 PM
Post #10





Musafir






Intr-adevar, Kalua, povestea ta este asa mai crazy, ceea ce imi place, pentru ca si a mea e taaaare crazy. Dar o mai tin inca asa, numai pentru mine. Sau mai degraba numai pentru noi 2.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 03:39 PM