IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Situri mobila,aparate de iluminat si tot ce tine de design interior
VisNetic
post Jan 20 2006, 05:21 AM
Post #11





Musafir






Ariana, eu nu am spus ca Ikea face mobila de proasta calitate, in nici un caz. Nici nu ma gandesc ca compar calitatea lor cu cea a mobilei facute in Romania (in ziua de azi).
In afara de asta trebuie mentionat ca bucatariile Ikea sunt unele din cele mai inovatoare, ca stil si practicalitate, sunt practic their best asset pe piata.

Sunt sigura ca atunci cand Ikea va deschide si la noi un magazin, va sparge piata garantat si toata lumea va cumpara mobila de acolo.
Pt mine insa sunt "good value for money" si cam atat; dar eu sunt snob sa stii :) si prefer AD-ul si tot ce e acolo.

Si inca ceva, cand se va deschide Ikea sa mergi sa mananci niste sweets anume ... am uitat cum se numesc, dar cand trec pe acolo vin si-ti spun, sunt ca niste feliute de rulada cu ciocolata invelite in martzipan verde si cu rom mult mult; un deliciu. ca sa nu mai spun cat sunt de ieftine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jan 20 2006, 12:22 PM
Post #12


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



"ikea.... ieftin si nu neaparat de calitate... stiu in poze arata muuult mai bine decat irl"

Intamplator saptamana trecuta am vazut mobila adusa de la Ikea din Ungaria si de aceea am reactionat.Cred ca si eu voi apela tot la modalitatea aceasta si cu siguranta am sa incerc rulada cu martipan :).

Capitolul "mobilier" in Romania e jalnic dar pana la urma si gusturile publicului autohton sunt intr-o anumita gama deloc placuta... :'(

"eu am mobilier pt copii de la ei, frumos foc dornitorul si ieftin."
Te invidiez.
Si noi cautam mobilier pentru apartamentul prietenului meu.Ne-am decis asupra culorilor peretilor si acum urmeaza distractia mare. Umblam ca nebunii pentru ca eu vrem sa fie totul perfect si inebunesc cand vad chestiute care aparent sunt ok dar cand te uiti la detalii te apuca pandaliile...

Iar preferinta pt Ad nu cred ca tine de snobism...:) poate de un gust bine educat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VisNetic
post Jan 25 2006, 09:41 AM
Post #13





Musafir






Ariana sunt curioasa ce culori ati ales pt apartament si cam ce stil de mobila vreti? uite un website unde este mobila care mie-mi place la nebunie (pe langa french whhite aia) www.boconcept.co.uk; am de la ei ... dining room si "sufrageria"; care de fapt consta in canapele, o masuta cubica si tv-ul pe perete impreuna cu ceeace numesc ei hi-fi cabinets.

poate-ti place.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jan 25 2006, 04:25 PM
Post #14


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Multumesc din suflet pt adresa siteului...am sa am ce buchisii pe el.:)

Am sa postez putin off topic vis-a-vis de culorile pe care le-am ales noi.
Cel mai mult imi place baia care are gresia si faianta maro combinat cu crem si e o baie generoasa.
Restul apartamentului destul de dificil de impacat.Bucataria a venit la pachet cu tot apartamentul.Eu mi-as fi dorit-o pe rosu...dar asta e.
In living am ales un crem foarte deschis combinat cu bordeaux (am pus accente pe stalpi si grinzi).Inca nu suntem decisi pentru dormitor ce culoare alegem si suntem in continuare f dezorientati cu mobilierul.
In living as dori o masutza-acvariu sa vad daca gasim vreun tamplar priceput care sa o faca dupa schitele mele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jan 25 2006, 04:29 PM
Post #15


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



F f f fain siteul...ce norocoasa esti!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
catalina77
post Jan 26 2006, 08:26 AM
Post #16


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,498
Joined: 9-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 54



Exista langa Stadionul Steaua un magazin de mobila cu expozitie, din pacate nu imi amintesc cum se cheama, (poate spune Flory24, ea si-a luat mobila de acolo) unde poti sa faci comnda la modele deja existente si am inteles ca fac si dupa modelul clientului.
Preturile sunt rezonabile (cca. 15 mil. o biblioteca foarte frumoasa, 20 de mil. canapea si fotolii etc.). Eu zic sa incercati si acolo. ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VisNetic
post Jan 27 2006, 05:57 PM
Post #17





Musafir






QUOTE
F f f fain siteul...ce norocoasa esti!!!!


naaahhh, cum ai spus tu, e doar o "chestie" de gust cultivat altfel :)

bafta

ps: the name is Lolilo, but you knew that already, right ?  ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jan 27 2006, 06:37 PM
Post #18


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Cata eu sunt din Timisoara...:) si mai nasol.In Bucuresti desi preturile sunt turbate macar ai ce vedea.

La gusturi se pare ca sunt pe aceeasi lungime de unda cu Visnetic.
Siteul celor de la totalmob de exemplu nu mi-a placut(te rog sa nu te superi pe mine mona am piticti arhitecturicesti pe creier) prefer classmob-ul.In momentul in care promovezi imagine apai trebuie sa existe  un simt studiat esteticului .

:offtopic:
Lolilo....Ioiii te pupppp...nu am stiut ca tu esti!:) Tare ma bucur!
Am avut o zi din aia cretina si a fost luminita pt mine vestea asta.:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pitzigoi
post Feb 3 2006, 02:07 AM
Post #19





Musafir






   eu caut de ceva vreme mese faine pentru o cafenea...dar ash vrea mai multe vreo 30 si nu gasesc mai nimic ok...si ar trebui sa fie si de trafic intens...hmmm..poate cu site-urile ce le-ati postat pe aici o sa am noroc  :-X
   aaaa...apropo de ikea...de vreo saptamana sunt obsedata de ideea de a deschide un magazin ikea...de fapt ar fii o hala gen praktiker cred....mie imi plac muuult chestiile lor...au un stil simplu si la obiect...cumva aerisit..cu putine detalii si de efect :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 10 2006, 11:30 PM
Post #20





Musafir






design industrial si alte multe chestii: http://www.designboom.com/eng/
mobila "de apa": http://www.aquagallery.com/beta/

arhitectura: http://www.bbvh.nl
http://www.greatbuildings.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 07:51 AM