IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

13 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Compatibilitati sentimental-erotice
Sue
post Jan 20 2006, 10:42 AM
Post #41


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 11
Joined: 16-January 06
From: Bucuresti
Member No.: 151



merci!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Jan 20 2006, 08:23 PM
Post #42


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



blondina scumpa dar nu stiu nici ora lui de nastere si ...nici a mea...don't ask why ...long story cert e ca nu se stie ..undeva intre 12 si 13 jumate dar stiu ca conteaza si cateva minute ..so...macar asa..o compatibilitate generla intre barbatul rac si femeia geaman imi poti spune?

mmuaaah kisses
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Jan 20 2006, 11:14 PM
Post #43


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Ok larrysuko. :-* :floricele:
Dar sa stii ca aceasta compatibilitate,in functie NUMAI de zodii,este foarte relativa,si s-ar putea sa nu se potriveasca.Dar nu vreau sa te las fara raspuns  :fluierat: asa ca iti voi scrie draga mea.
Barbatul Rac nu se simte niciodata în siguranta, dar alaturi de femeia Gemeni - capricioasa, nestatornica si neserioasa – va ajunge repede la exasperare.

Energia sexuala debordanta a femeii Gemeni îl pune în dificultate pe barbatul Rac, care se va simti frustrat. În scurt timp, barbatul Rac va deveni gelos si îi va interzice partenerei anumite preocupari. Femeia Gemeni nu va accepta cu nici un chip îngradirea libertatii ei, iar de aici vor aparea conflicte.

Relatia între barbatul Rac si femeia Gemeni se anunta plina de framântari, iar o legatura de durata se va împotmoli din cauza temperamentelor prea diferite.

Gemeni si Rac : vânt de primavara si Apa conservatoare?? Zi repede 20 de calitati care-ti plac la Rac! Daca le-ai gasit, ai noroc, Racul tau are ceva planete care-l ajuta sa fie pe aceeasi lungime de unda, dar asta nu înseamna ca relatia voastra o sa fie macar un moment usoara.

Adolescent al zodiacului, asa ti se spune... iar adolescentii traiesc mult si tumultuos, cred ca lumea e a lor, dar adesea nu au timp sa coboare în adâncimile sentimentelor... Ei bine, acolo, în adâncuri, este Racul, care e un semn de Apa, hipersensibil si foarte cald, dar nici pe departe dispus sa accepte atâtea valuri câte creezi tu prin simpla ta prezenta!

Racul este mult prea adesea timid, sensibil, el nu-si arata sentimentele asa usor (este foarte secretos, guvernat de Luna, "mama" misterelor!), iar dragostea are cu totul alt înteles pentru el. Principala problema dintre voi? Tu te simti în largul tau colindând, afara din casa, facând o mie de chestii în acelasi timp, iar Racul este recunoscut prin atasamentul sau puternic fata de camin, cu tot ceea ce înseamna acesta. Bulele de Aer nu stau mult în Apa, repede-repede ies la suprafata. Racul va fi sufocant pentru tine...

Racul este exact ca si crustaceul care îi este simbol : cu greu ajungi sa îi deschizi carapacea, dar, odata deschisa, este cum nu se poate mai vulnerabil! Poate ca nici n-ai sa stii DE CE se simte mereu ranit si tradat Racul tau... Pai, sa vedem : poate fiindca stai ore-n sir la telefon si Racul e gelos de felul lui? Poate fiindca nu prea stai pe acasa? Poate fiindca dragostea este pentru tine intelect, iar pentru Rac emotie? Poate pentru ca are nevoie de laude, iar sinceritatea ta i se pare brutala? Sau fiindca el nu merge decât pe ocolite (ai vazut cum merge un rac pe nisip? nu e-n stare nici o clipa sa pastreze drumul drept, desi ajunge la tinta), iar tu esti un Geaman direct si prea rapid?

Poate ca într-adevar ai gasit un Rac pe care sa-l iubesti : hai sa ne casatorim, ai sa-i spui, grabit. Da, dar mai întâi sa mai stam putin, sa mai strângem ceva bani – cam asa e cu Racul, care cauta radacini si îsi doreste desigur o familie, dar este mult prea precaut ca sa poata merge în ritmul tau.

Tot ceea ce-ti place tie, pe Rac îl înspaimânta putin, asa ca, daca chiar vrei un Rac pe tava, va trebui sa-ti folosesti din plin flexibilitatea pentru care esti celebru în zodiac. Dar sa nu spui ca nu te-a avertizat nimeni : nevoia ta continua de schimbare o sa te faca sa vrei, macar din când în când, sa mai evadezi. Iar Racul va fi ranit. Si Racul nu uita... Luna lui este si pastratoarea amintirilor.

Drept este ca putina Apa nu-ti strica, iar Racul este foarte adânc si romantic pâna la Dumnezeu. Sexual, o sa ai multe de învatat de la un astfel de nativ, care, desi rezervat de felul sau, atunci când face dragoste pune tot sufletul sau sensibil. Pentru Rac, a face dragoste este o experienta la fel de profunda precum o revelatie si o sa vrea sa intre mai adânc în sufletul tau, o sa-ti ceara sa fii si TU mai profund si sa dezvalui mai multe sentimente sau sa ti le descoperi. În privinta asta, dintre voi doi tu esti mai puternic, dar Racul este mai sentimental.

:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Jan 20 2006, 11:22 PM
Post #44


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



:'( nu suna stralucit ...dar nu pot spune ca ma bazez pe astfel de lucruri eram insa of course curioasa si iti multumesc pt promptitudinea raspunsului si faptul k mi-ai raspuns chiar in conditiile in care nu ti-am putut da mai multe infromatii  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Jan 20 2006, 11:43 PM
Post #45


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Pentru ca datele nu erau complete,nu am putut sa scriu mare lucru.. :'( Oricum,cu placere larrysa  :-* :floricele:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
northstar
post Feb 16 2006, 07:01 PM
Post #46


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 346
Joined: 6-February 06
Member No.: 190



blondy,ia sa vedem ce ,, taifun'' de relatie e intre o racoaica cu ascendent in scorpion si un varsator care habar n-are  nici ce ascendent are,nici ce inseamna asta!please!!!!!!!!!!!!!eu cam intuiesc,dar tu esti,,maestra''!gracias! :floricele:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Feb 16 2006, 07:08 PM
Post #47


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Barbatul Varsator va fi iritat la un moment dat de femeia Rac, care acorda o importanta emotionala prea mare sexului. Barbatul Varsator prefera pasiunea fara sentiment si o atitudine mai degajata.

În scurt timp, barbatul Varsator se va simti sufocat de femeia Rac, loiala dar dependenta din punct de vedere afectiv. Simtindu-se respinsa si nedorita, femeia Rac, la rândul ei, va deveni necomunicativa.

Relatia dintre barbatul Varsator si femeia Rac va întâmpina multe dificultati.
Asta poate fi nesimnificativ stelutzo  ;)
Tre sa stii si ascendentul lui,pentru ca in functie de ascendent vi se contureaza mai bine personalitatile.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
northstar
post Feb 16 2006, 07:41 PM
Post #48


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 346
Joined: 6-February 06
Member No.: 190



sunt convinsa ca e varsator cu ascendent tot in varsator!  >:(sufocanta,zici??????????!!!!!!!!!!!al naibii,daca ii mai gatesc io o saptamina!greva ,meyyyyyyyyyyyy! :D merci mult,blondy! :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Feb 16 2006, 07:45 PM
Post #49


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



continuarea..asta in cazul in care chiar are ascendentul in Varsator steluta. :estiok:
Barbatul Varsator nu poate suporta gelozia si posesivitatea cu care îl sufoca femeia Scorpion.

Pentru barbatul Varsator, viata erotica nu este foarte importanta, astfel încât va interpreta pasiunea agresiva a femeii Scorpion drept sadism. Din acest motiv, barbatul Varsator îsi va cauta împlinirea în activitati externe cuplului, evitând-o pe femeia Scorpion.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
northstar
post Feb 16 2006, 08:01 PM
Post #50


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 346
Joined: 6-February 06
Member No.: 190



eroare,blondy,io-s racoaica,mey[doar ascendentul e in scorpie]  cat despre gelozie,nu-l depasesc!!!!!!!!!!!!once again, ptr.mine,please! :floricele: :floricele: :floricele: :floricele:
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 12:26 AM