IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> ACNEE:Mai au ce sa ne spuna medicii dermatologi ?
Daniela25
post Jul 24 2008, 04:00 PM
Post #11


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 18
Joined: 24-July 08
Member No.: 4,320



Ariana, poti sa-mi spui adresa dr.Darie, sau un nr de tel unde poate fi gasit?

Mersi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 24 2008, 04:03 PM
Post #12


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Gasesti informatia in forum: Medici dermatologi ok, adrese si pareri click pe link.
(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Daniela25
post Jul 25 2008, 11:40 AM
Post #13


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 18
Joined: 24-July 08
Member No.: 4,320



Multumesc!

This post has been edited by Maàt: Jul 25 2008, 12:01 PM
Reason for edit: scos citarea inutila
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 25 2008, 12:01 PM
Post #14


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Daniela, NU mai da quota. E de-ajuns sa dai click pe "raspunde".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
whateverTM
post Nov 9 2008, 04:36 PM
Post #15


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 27-April 08
Member No.: 3,769



Buna ziua

Am de ani buni probleme cu pielea (acnee moderata si par foarte rar, mai nou si niste pete rosiatice pe pielea capului). Am facut cel putin 5 incercari de a trata la modul serios aceste probleme, la dermatolog.De fiecare data dermatologul SE UITA la mine si imi punea un diagnostic! Toata lumea spune "nu te trata dupa ureche, de pe forumuri, du-te sa-ti faci ANALIZE''.Am fost de 5 ori, nici macar o analiza in toti anii astia!! Nici macar de bun simt, sa vada la ce antibitoc raspund inainte de a ma indopa cu ele..Va rog sa imi spuneti, intr-o lume ideala, CE ANALIZE ar trebui sa imi faca dermatologul pt a intelege de ce imi cade parul in halul asta si de ce tenul meu nu isi revine desi am 30 ani deja.

Eu nu am reusit in Timisoara sa gasesc un dermatolog cat de cat bun, care sa isi bata capul sa gaseasca cauza si sa o trateze...Din pacate imi pun problema sa ma duc la Szeged sa platesc mai scump un dermatolog , in speranta ca IMI VA FACE ANALIZE inainte de a propune un tratament. Oare chiar sa nu existe in Timisoara/Romania dermatologi seriosi sau am fost eu pur si simplu ghinionista?!:(

La unul a trebuit chiar eu sa ii explic ce e aia rosacea si demodex…foarte trist….


Multumesc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Nov 9 2008, 05:08 PM
Post #16





Musafir






S-a mai scris la topicul despre Acnee...in TM, Teodora Petrescu e cea mai ok in materie de acnee si alte probleme ale pielii. O gasesti la cabinetul de pe Budai Deleanu.

Analize ca sa stabileasca provenineta acneei:

- dozari hormonale
- examen ginecologic unde te cauta de ovar polichistic.
si apoi in functie de rezultatele la astea pot urma si altele.

Cu toate acestea, acneea este inca un mister medical, nu se cunoaste cauza ei exacta, doar anumiti factori care te pot predispune la asa ceva, asa ca nu te astepta la minuni.

Daca iti cade si parul rau si in plus iti creste prin locuri nedorite (fatza, sani, etc.) atunci presupun si eu un diagnostic dupa ureche : exces de testosteron.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shyla
post Dec 15 2009, 05:56 PM
Post #17


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 35
Joined: 4-December 09
Member No.: 7,580



Saluuut (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

Cindy, bebe_maria, spuneati cam pe la inceputul anului ca intentionati sa mergeti la Endo-derma la dl. dr. Marcu Ioan de pe str. Petrini (pe la Cotroceni) pe care il lauda Andreica; pana la urma ati fost? cum vi s-a parut doctorul?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shyla
post Jan 14 2010, 11:37 AM
Post #18


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 35
Joined: 4-December 09
Member No.: 7,580



Stiu ca nu sunt de mult timp pe forumul acesta, insa va rog sa imi raspundeti la intrebarea de mai sus, daca aveti informatii. pls
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jan 23 2010, 03:51 AM
Post #19


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Shyla, scuza-ma, nu vazusem intrebarea ta.
Nu am mai fost la dl. Marcu Ioan. Nu am avut experiente prea fericite cu dermatologii, am ajuns la concluzia ca nu prea au ce sa mai imi spuna mie, cum scrie si in titlu, fara intentia de a parea increzuta sau autosuficienta. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Peeling chimic mi-e frica sa fac, am avut doar o experienta cu laser, am ales in final sa optez pentru unul cu acid glycolic, pe care sa il fac singura, dar nici cu ala nu am avut noroc, ca nu mi-a ajuns de pe net.
Tu pentru ce ai vrea sa mergi la el?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Jan 23 2010, 04:17 PM
Post #20


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Shyla, imi pare rau, nici eu n-am vazut intrebarea! Nu am mai ajuns la endoderma, poate data viitoare (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Daca mergi tu sa ne spui cum a fost.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:51 PM