IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

84 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Grup de sustinere Sotret/Roaccutane
angelito
post Jan 22 2006, 07:29 PM
Post #1


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Buna, fetelor, vroiam sa stiu daca mai urmeaza cineva tratamentul acesta, in afara de mine si Lari?!

Eu acum sunt in a doua saptamana de tratament, iau 5 capsule de 10 mg (Sotret)/saptamana, si deja incep sa observ ceva efecte secundare - in primul rand uscarea pielii si a buzelor, chiar trebuie sa intensific hidratarea.

Stie cineva daca aceste medicamente provoaca dureri de stomac?!

:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 26 2006, 11:55 AM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



io nu urmez un asemenea tratament, dar pot intra in "grupul de sustinere"  :P...io te sustin ingeras...sa scapi de acnee  :P

:floricele:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Jan 26 2006, 03:29 PM
Post #3


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



angelito..eu am ulcer duodenal si nu am avut dureri pana cum niciodata ....ai grija sa nu fie o coincidenta si durerea ta sa fie legata de altceva ... fii mai atenta in ce priveste alimentatia, stresul...

:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laryysa
post Jan 26 2006, 03:51 PM
Post #4


niciodata sa nu spui niciodata
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,545
Joined: 12-December 05
From: Romania
Member No.: 93



  Care lari? :o :o :o :o


Laryss_A ? :morideris: :morideris: :morideris: :morideris:

M-am confuzat singura  :hainoroc: :hainoroc: :-X :-X :-X
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Jan 26 2006, 04:44 PM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Multumesc de sustinere, Elle  :-*!

Lari, inseamna ca intr-adevar durerile de stomac vin de la altceva, mai ales ca am luat pastilele numai in timpul mesei sau imediat dupa masa. E posibil sa am dureri de stomac de la stress?!

Ah, Lari, acum daca tot te-am prins  :D, spune-mi si mie daca tie, in primele saptamani de tratament, ti s-a uscat rau rau pielea... Mie mi se usuca tare, mai ales pe fatza - am unele zone (e drept putine, dar tot se vad urat) foarte aspre si rosii (pe obraji si frunte), si nu stiu cu ce sa le mai dau sa-si revina. Ma dau de doua ori pe zi cu Sebium crema hidratanta, am dat si cu Bepanthene, trece pe moment si apoi iar se fac...  :( Si e cu atat mai rau daca ies afara (da' nu pot sa stau numai in casa pan' la vara!)...

:-* :-* :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 26 2006, 04:50 PM
Post #6


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE


E posibil sa am dureri de stomac de la stress?!


e foarte posibil...nu degeaba se spune ca 80% din cazurile de ulcer se fac din cauza stress-ului de orice forma....so, relax, dear, acneea cred ca este "crucea' noastra, asa ca.....va rog, fetelor, s-o purtam cu capul sus  :fluierat:...doar pana la menopauza  :evil:...dup'aia sa facem loc ridurilor create de produsele antiacneice...k doar astringente's toate  :'(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrie30
post Jan 26 2006, 04:52 PM
Post #7


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,328
Joined: 7-December 05
From: Constanta
Member No.: 2



Eu va sustin fetelor, nu am probleme, dar atat pot face pentru voi macar, nu?  :-*  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Jan 26 2006, 04:56 PM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Multumim fetelor care n-au probleme pentru sustinere  :-* :-*!

Elle, eu tot trect prin diverse stressuri de cateva luni incoace, si nu au legatura toate cu problemele tenului... Si mananc si taaaare aiurea, de fapt astazi am observat ca am dat jos cateva kile, fara sa vreau neaparat...  :-X
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 26 2006, 05:30 PM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



da' mah, ingeras, da' tot frumoasa esti, mah, si stressata si cu bube, si arati betoooooooooooon  :-*...uite ce poza zambareatza :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Jan 26 2006, 06:28 PM
Post #10


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



ingerashule in primele saptamani ma uscasem rau de tot imi venea sa-mi iau campii mai ales pe fata cautam in disperare creme hidratante...si acum cu frigul asta imi e mai rau decat imi era cand nu luam pastilele ....dar ai sa vezi ca dupa cateva saptamani o sa-si revina incet pielea :)


sigur ca durerile de stomac pot fi de la stres ..eu ulcerul pe fond nervos l-am facut ...asa ca ..exista..daca doctorul spune....


:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post

84 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:22 PM