IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 2 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> De ce refuz sa mai calc intr-un salon de frumusete, patanii cu "profesionisti", hairstilisti, coafeze, manichiuriste, pedichiuriste, cosmeticiene
Esti multumita de salonul/saloanele la care mergi?
You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Total Votes: 65
Guests cannot vote 
kalua
post Oct 7 2007, 09:37 PM
Post #31





Musafir






Aaaah! Si copilu' meu a fost de taica-sau la un coafor oarecare, eu mi-am pus mainile-n cap cand am vazut cum arata, Mr. kalua ma tot intreba ce am si de ce nu-mi place. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) I-am interzis pe viata sa mai faca chestii dintr-astea, fiica-mea merge acum numai la salonul unde merg eu. Ca asa pot fi sigura ca nu arata de parca am bagat eu foarfecul in capul ei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jolie
post Oct 7 2007, 09:45 PM
Post #32


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 751
Joined: 14-April 07
Member No.: 1,478



Off, ce de experiente p-e aici, acum le-am citit si eu!
Eu la coafor merg pt vopsit si pt taiat varfurile un pic. Dar ce sa spun?Sunt foarte multumita de coafeza mea..este atenta...imi place.La acelasi salon merg si la epilat, pensat si unghii cam o data pe luna. In general pensatul si manichiura/pedichiura mi le fac saptamanal acasa. As putea sa ma epilez acasa cu epilatorul..dar nu am rabdare..deloc. Decat sa pun epilatorul mai bine imi iau campii!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andria
post Oct 8 2007, 01:34 AM
Post #33


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 150
Joined: 3-October 07
From: azi sunt aici, maine nu stiu...plecata undeva...(cu pluta)
Member No.: 2,352



nu am avut pana acum experiente neplacute. Ma duc destul de rar la coafor/salon...deobicei cam 1 data maxim de 2 ori pe an pt tuns varfurile la par si pentru pensat cam 1 data la 2 luni. De epilat ma fac singura acasa cu epilatorul ca sincer mi-e rusine si in plus ma si gadil de mor daca-mi pune altcineva mana pe picioare. Manichiura mi-o fac foarte rar la salon, doar cand trebuie sa arate foarte bine, sau vreau mai stiu-eu ce model pe unghii...si mereu mi-a iesit rezultatul dorit (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) In rest ma fac singura acasa, chiar daca atunci cand ma apuc sa-mi tai cuticulele imi tai si jumatate din deget. Pedichiura... nu se pune problema...la mine pediciura = doar taiat unghiile din cand in cand... ca dupa ce la tai, iti trebuie lupa sa vezi daca mai am sau nu unghii la picioare.

Deobicei 1 data pe luna am o zi numai a mea... cand ma ocup de mine...adica o baita lunga si relaxanta cu multa spuma si saruri marine. imi frec calcaiele bine cu piatra. Cand ies imi tai repede pilitele cat sunt inca moi, imi fac manichiura-pedichiura, ma epilez, ma cremuiesc, imi pun masca etc ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Oct 8 2007, 10:01 AM
Post #34


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



tare!!
parul meu a trecut prin foarte multe etape.
cand eram mica..adica mica...eram atat de creata de ziceam ca-s neam de african. m-am facut mai mare..parul meu a vrut o schimbare si pt ca eu nu i-o ofeream s-a indreptat singur. si cativa ani am avut parul drept drept. dupe care...el...parul care are o personalitate puternica a mai vrut o schimbare. si la primul tuns s-a incretit de am zis ca nu e adevarat.da un cret din ala de nu puteam sa ii fac nimic. era indpeendent. oricum ma tundeam aveam capul ca un triunghi. dupa prima vopsire s-a "stricat" sa zic asa...si a devenit ondulat cret...adica oarecum manevrabil. acum pot sa-l prind in coada fara sa mie se vada in lumina soarelui zeci de firicele mici si razvratite.
m-am tuns odata scurt scurt si aratam ca un canish. cum m-ma tuns? pai eram in liceu si langa liceu s-a deschis un salon. si am zis cu fetele sa mergem acolo.si mi-a zis aia ca fiind saptamana deschideriii ma tunde moaca daca o lasa sa-mi faca ce vrea ea.fiind o liceanca tampita..am zis "ce draq?" mai bine ies in oras cu banii astia. si m-a tuns scurt rotund (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) eram tare dragalasa (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
si in timp...cu greu am gasit o tipa care s-a priceput sa ma tunda. m-a filat..mi-a luat din volum..si dupa ce ma tunde ea...arata bine e usor aranjabil.
tre sa ma tund acum ca plec si coafeza mea s-a mutat la alt salon... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)

si de epilat...la salon imi fac doar pubis unde nu indraznesc sa bag epilatorul. in rest acasa.
maini si picioare acasa. da a mine pedichiura inseamna taiat unghii si atat.
(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) (IMG:style_emoticons/default/haninoroc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
boema
post Oct 8 2007, 10:30 PM
Post #35


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 16
Joined: 1-October 07
Member No.: 2,336



(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

e plina lumea de coafeze proaste si de manichiuriste care ciuntesc oamenii...
sa va zic de experientele mele:

la manichiura - niciodata nu mi-am taiat pielitzele (ce cuvant urat, dar cuticule suna ca la medicina). asa ca, atunci cand am inceput sa frecventez manichiriuste, le explicam frumos ca vreau sa-mi curete unghiile fara odioasa foarfecutza. nu va explic cum li se ducea unora foarfecutza asa in carnea mea si dupa aia spuneau "aoleu, scuuuze, am uitat ca nu tb sa tai!". am patit-o de multe ori. pana cand am gasit o tipa fff misto... si era atat de misto ca acum e in america. dupa plecarea ei, iar am inceput sa caut manichiuriste. am dat de una la tineretului care cica "lasa ca-ti imping eu pielitele". si ganditi-va ca baga un betigas de lemn in apa si dupa aia le impingea si iar le impingea. groaznic! la ea n-am fost decat o singura data, normal. acum mi-am gasit o tipa destul de ok, doar ca ma enerveaza ca atunci cand se grabeste, nu iese chiar perfect. in fine, asta cu unghiile.

la coafor - alta saga. am parul ondulat. asta inseamna ca nu, nu pot baga pieptenul in el fara sa arat afro queen si sa se electrizeze ca o maciuca uriasa. de fiecare data cand ma duc pe undeva pe la coafor, tb sa dau fuga acasa sa ma spal pe cap si sa ma aranjez singura. nimeni nu intelege parul ondulat. am fost la saloane de mi s-a acrit [si nu nume de ici de colo]. au o problema cu parul cretz. toti incearca sa ma faca sa-l indrept. o data mi s-a si spus ca parul cretz e semn de "nedomnie", ca doar parul perfect intins e semn de lady. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

acum mi-e frica sa mai merg pe undeva... sunt intre tunsori si efectiv nu stiu incotro s-o apuc. m-am saturat! (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 9 2007, 12:24 AM
Post #36


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Da, dom`le, asa e, subscriu: daca ai parul ondulat/cret ca asa socotit Bunul Dumnezeu ca e mai bine pentru tine, se vor gasi cel putin citeva duzini de herstilisti si coafeze care sa decida in numele tau ca e cazul sa ti-l indrepte! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Oct 9 2007, 10:05 AM
Post #37


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Las ca nici daca ai parul drept nu se schimba prea mult treaba.Se gasesc coafeze care sa te tunda cum vor ele, nu cum le spui, parca au ceva la cap nu inteleg ce vrei tu si ce iese de fapt (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) . Mie mi s-a intamplat de n ori asta.
Aveam vre-o 24 de ani si ma duc sa ma tund vroiam o freza asimetrica aveam si poza cu freza la mine si ajung la coafor.O intreb pe coafeza care mi s-a parut confuza cand i-am aratat freza puteti sa ma tundeti asa.Ooooo da, parca ma indoiam de calitatile ei de coafeza, numai ca nu mi-a zis piece of cake. Si o las sa ma tunda mai bine n-o lasam, ce freza mi-a facut gashhh nu ca nu semana cu freza din poza da nu stiam cum sa ajung mai repede acasa.Am ajuns acasa si m-am dus apoi la alt coafor sa ma tund scurt ca nu mai puteam face nimic si asa m-am tuns scurt dar a 2 oara nu se mai repeta pt ca pana mi-a crescut am avut niste freze de cosmar parca eram ratusca Donald intr-o parte statea in interior in cealalta spre exterior, ca am un par tare rebel daca vrea el sa stea intr-un fel il aranjez cu peria si a doua zi e la fel cum a vrut el.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Oct 9 2007, 10:34 AM
Post #38





Musafir






Dar mai trebuie de spus ca sunt si multe cliente care vin cu nu stiu ce fel de fotografii si vor fel de fel de tunsori nerealizabile la parul lor. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) Si-s suparate dupa aceea ca nu arata ca-n poza-model. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Oct 9 2007, 10:37 AM
Post #39


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



In general, in Romania, coafezele stiu o singura tunsoare, pe care ti-o executa indiferent ce poza le arati. De obicei o varianta a frezei de anii '80, cu mot in crestet si chica (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mititik
post Oct 9 2007, 10:46 AM
Post #40


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Pai daca vii si ceri o tunsoare imposibil de realizat pe parul tau, e de datoria coafezei sa te avertizeze ca nu iti poate face asa ceva. Nu sa ma asigure ca stie ea ce trebuie facut si sa ies aproape plangand de acolo!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 10:47 PM