IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> De ce refuz sa mai calc intr-un salon de frumusete, patanii cu "profesionisti", hairstilisti, coafeze, manichiuriste, pedichiuriste, cosmeticiene
Esti multumita de salonul/saloanele la care mergi?
You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Total Votes: 65
Guests cannot vote 
Master of Norule...
post Oct 9 2007, 03:52 PM
Post #41


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Freza care am vrut-o eu mergea la parul meu doar ca coafeza nu prea a compilat poza si coafeza a zis ca poate sa mi-o faca nu stiu ce era asa greu de inteles. Nu era nu stiu ce freza pretentioasa doar ca era asimetrica dar coafeza a inteles sa ma tunda dupa cum credea ea nu dupa cum era modelul.
Mi s-a intamplat de n ori sa ma duc la tuns in locuri diferite si sa-i spun coafezei sa nu ma fileze decat in fata si ea sa ma fileze si in spate ca asa vrea ea desi eu i-am spus altfel.Cred ca coafezele bune sunt alea care asculta ce vrea clientul nu il tund dupa cum vor ele, end of story.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Oct 9 2007, 04:22 PM
Post #42


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



ce de "experente" domle

prima mea amintire de la coafor se pierde in negura vremurilor (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
aveam vreo 6 ani si de regula mama era coafeza mea insa am zis sa mergem la salon...si-am avut parte de tot tratamentul de salon inclusiv statul sub casca. Problema a fost ca nu mi-a placut ce mi-a facut aia si vrand sa impartasesc cu mama impresiile, asa stand sub casca zgomotoasa i-am spus in soapta, credeam eu "M-A TUNS CA DRAQ' " (scuzati va rog) dar la "soapta" mea a incremenit activitatea in tot salonul pt cateva secunde (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

si eu am par cret si acum am gasit o tipa care ma tunde fainut insa de cele mai multe ori de la coafor am plecat bosumflata. Nici tipa asta nu stie sa coafeze dar tunde bine si ca atare sunt mai mult decat satisfacuta.

manichiura pedichiura mi le fac singura, la cosmetica n-am ajuns de foarte mult timp. Nici n-am probleme si probabil e si asta un stimul pt "elanul" meu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
boema
post Oct 10 2007, 10:33 PM
Post #43


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 16
Joined: 1-October 07
Member No.: 2,336



QUOTE(Cleo @ Oct 9 2007, 05:22 PM) *
si eu am par cret si acum am gasit o tipa care ma tunde fainut insa de cele mai multe ori de la coafor am plecat bosumflata. Nici tipa asta nu stie sa coafeze dar tunde bine si ca atare sunt mai mult decat satisfacuta.

manichiura pedichiura mi le fac singura, la cosmetica n-am ajuns de foarte mult timp. Nici n-am probleme si probabil e si asta un stimul pt "elanul" meu


ma bucur pt tine ca ai gasit pe cineva care tunde bine parul cretz. singura persoana pe care am gasit-o vreodata e o fata de la geta voinea, de la salonul ei din satul francez. ironia e ca era si ea la fel de ondulata ca mine (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) doar ca acolo dai un pumn de bani, of!



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Oct 11 2007, 09:24 AM
Post #44


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Nu era ironie poate asta era norcul ca stia exact cum trebuie sa te tunda avand si ea parul ca tine. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sugababe
post Dec 8 2007, 09:58 PM
Post #45


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 8-December 07
Member No.: 2,799



cred ca saloanele astea de fitze isi fac doar reclama k nu-i nimic de capu lor...
de exemplu,azi am fost sa-mi fac parul si sa ma vopsesc la radacini la un salon de fitze din bucale...eu am fost blonda alb,pana azi,cand iam cerut lu aia sa ma faca putin mai inchis,juma de nuanta...si mia iesit paru cu 5-6 nuante mai inchis,si multumesc lui d-zeu k ma dat doar cu nuantator,ca altfel o sa scap de culoarea asta de nush-ce la calendele grecesti... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) vreau blondu meu inapoi si nu vreau sa stau asa pana la sarbatori (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
vreau sa stiu cum pot scapa d culoarea asta?nici macar blond nu e,e un saten deschis (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
HELP ME!!! (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 8 2007, 10:19 PM
Post #46


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pai noi nu suntem coafeze.
In afara de asta, fa un efort si scrie romaneste, ca sa nu ne lasi sa credem ca nu stii sa scrii corect in limba ta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Dec 11 2007, 11:39 PM
Post #47





Musafir






Ufff, m-am simtit inteleasa cand v-am citit pataniile. Si eu am avut parte de asa nenorociri si traume in ceea ce priveste parul, 2 la numar, si de atunci nu mai fac decat strictul necesar pe la coafoare:

Ce-a mai traumatizanta s-a intamplat inainte de banchetul dintr-a 12-a. Am vazut eu la Olsen sisters (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) o nuanta faina de par, era saten cu suvite blondute si unele foarte fine roscate pe dedesubt, care se vedeau vag. Am luat poza cu mine sa inteleaga "herstailista" ce vreau, era de incredere, o facea permanent pe mama de ani de zile (IMG:style_emoticons/default/dry.gif) M-a facut la folie si mi-a luat tanti suvitele, destul de groase mi se pareau mie si fara sa le ia cu codita pieptenului, nu cum se face in mod normal sa fie rasfirate,. Pe moment am zis ca-i dubios, dar am crezut ca stie ce face, sa nu comentez si mi-a pus o suvita groasa blonda, una roscata. Rezultatul? Aratam ca o paiata! Daca-mi faceam carare pe mijloc aveam o suvita blonda pe dreapta si una roscata pe stanga, plus ca era un roscat ingrozitor de aprins, morcov (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Am crezut ca innebunesc, mama i-a zis aleia sa ma repare cum stie, ca daca ma vede tata acasa asa, ma da afara. Mi-a pus alta vopsea mai spre saten pe suvitele roscate si tot insista dobitoaca zicand ca a facut ce am vrut eu!
Nu am fost multumita nici de rezultatul doi, am platit si o groaza de bani si am plecat, stabilind ca vin sa ma coafeze pt banchet peste 2 zile. Evident ca nu am mai calcat pe acolo! Duminca respectiva am umblat cu mama pe la toate saloanele sa vad cum se poate repara si toate se uitau la mine ca la un bolnav incurabil si spuneau "nu se mai poate face nimic!". Asa ca luat cu asalt supermarketul, cumparat 2 cutii de saten, aplicat pe unde necesita reparatii parul si coafat de mine in ziua balului mai bine decat m-ar fi ciuntit fomeia aia. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Atasez si o poza sa vedeti cum a aratat parul de ziua mea, la o sapt dupa bal. (nu va spun ca m-au intrebat toti la ce salon de fite mi-am facut suvitele si coafura la banchet (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) )

(IMG:http://i238.photobucket.com/albums/ff153/lxn30/par1.jpg)

(IMG:http://i238.photobucket.com/albums/ff153/lxn30/par2.jpg)


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 12 2007, 12:01 AM
Post #48


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Dumnezeule, lxn, buclele acelea sint naturale? Daca da, sa-ti traiasca!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Dec 12 2007, 03:32 PM
Post #49





Musafir






Nu sunt (IMG:style_emoticons/default/sleep.gif) Dar asa mi-ar fi placut sa fie! M-am gandit intr-un timp sa merg la coafor sa-mi fac un fel de permanent cu bucle largi, dar mi-e teama ca-mi stric si mai mult parul, si asa imi cade. Buclele mi le-am facut singurica, numai cu ajutorul unui ondulator de par din ala tip bat, cu clapa.
(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 12 2007, 10:05 PM
Post #50


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Wow, ce bucle frumoase!!! Si culoarea parului imi place foarte mult, sau mai bine zis culorile! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Foarte frumos! (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) Tu erai mai inchisa la par, spre brunet? Parca asa te tin minte, dintr-o poza pe care ai pus-o in alt topic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 23rd April 2024 - 08:38 AM