IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Machiaj pentru o rochie rosie
dyanne_dyanne
post Jul 12 2007, 05:56 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 1
Joined: 12-July 07
Member No.: 1,929



Buna...sunt noua pe aici...ati putea sa ma ajutati intr-o problema??Am o rochie rosie de saten cu paiete negre...suuuper eleganta...shi nu stiu cum sa ma machiez.am fata ceva intre oval shi rotund...ochii caprui..ms mult.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 12 2007, 05:58 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Asa, aicisilea zice Probleme cu forumul. Intrebari si raspunsuri legate de forum, de modul de postare, etc.
Mai romaneste decit atit chiar nu se poate.
Chiar nu vad ce legatura are scriptul forumului cu rochita ta rosie si cu machiajul, dar poate ne luminezi tu.
Plus ca titlul extrem de sugestiv ajutooor ne face sa ne gindim ca a luat foc ceva sau ca a inceput vreun nou razboi mondial.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jul 12 2007, 06:11 PM
Post #3





Musafir






topic inchis.
rog autoarea sa isi formuleze cererea la topicurile existente despre moda, machiaj etc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 12 2007, 06:46 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



mutat unde trebuia deschis de la bun inceput si editat titlul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jul 17 2007, 11:56 AM
Post #5


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Salutare, Dyanne! La o rochie rosie eleganta cu paiete negre cum o descrii tu exista mai multe posibilitati de machiaj, numai ca asta depinde mult si de culoarea tenului si a parului, nu numai de a ochilor side forma fetei. Oricum, din cate ne spui tu rochia e destul de stridenta.
La o blonda cu ochii caprui spre exemplu merge un machiaj natural, fard ivoire sau bej, mascara maro, pometi in culoarea piersicii si ruj rosu.
La fel si la brunete, numai ca la o bruneta ar fi bine sa inlocuim mascara maro de la blonde cu una de culoare neagra, sa aduagam un contur discret al pleoapelor, bushul poate sa fie in cazul asta ceva mai strident, o terracota ceva, si rujul poate varia de la un rosu aprins la un rosu mai inchis, spre grena.
Acum, ce am descris eu mai sus se potriveste oricarui tip de fata dar nu si orcarui tip de buze. Daca nu ai buze ce se preteaza culorilor intense, vibrante, cel mai bine e sa folosesti pentru acestea un luciu de buze sau mai bine un ruj lichid fiindca nu e atat de transparent in culoarea pleoapelor sau pometilor sau... amestecate (piersiciu cu reflexe aurii de pilda). Oricum, tine minte ca la o rochie rosie e cam interzis un machiaj in culori reci... deci mergi pe culori calde. Este admis insa machiajul intens al ochilor cu maro sau negru, gen fume, dar in cazul asta buzele raman in nuante de bej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Jul 17 2007, 12:48 PM
Post #6


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



wow ce frumos ai descris (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 13th May 2024 - 11:58 AM