IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Atitudinea unui profesor, Am nevoie de un sfat
Marbella
post Feb 23 2006, 12:30 PM
Post #1


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,440
Joined: 21-February 06
Member No.: 235



Am o problema in legatura cu fiul meu care face sport de performanta de 9 ani de zile.Face karate si este multicampion national, cu participare la campinatul mondial de la Darmstadt din Germania, locul I in Austria la St. Polten, locul I in Ungaria si detine in total peste 30 de medalii.
Spuneti-mi va rog daca sunt absurda cand consider ca profesorul de sport de la liceu a procedat gresit in ceea ce-l priveste pe fiul meu.Semestrul trecut la ora de sport i-a cerut fiului meu sa execute cateva exercitii pe care el nu le-a putut face avand febra musculara de la antrenamentele de forta de la karate.In momentul in care el a refuzat sa le faca profesorul i-a dat nota trei.La incheierea semestrului media lui la educatie fizica a fost 8.M-am revoltat, am vorbit in sala profesorala cu el si cu directorul liceului, spunandu-mi ca nu are ce sa faca pentru ca fiul meu a refuzat sa execute.Mi se pare revoltator sa-i strici media unui copil cu asemenea performante.Am vrut sa fac contestatie la Inspectoratul scolar dar mi-e teama de razbunarea profesorului pe fiul meu.Nu stiu ce sa fac, dar as vrea cumva acest profesor sa suporte consecintele infatuarii sale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
Marbella   Atitudinea unui profesor   Feb 23 2006, 12:30 PM
black_widow   Incerc sa ma pun in locul tau si sa simt ce simti ...   Feb 23 2006, 03:34 PM
Ariana   Hmmm...cea mai mare prostie a invatamantului roman...   Feb 23 2006, 04:15 PM
Marbella   Va multumesc pentru incurajari.Stiu ca parerea une...   Feb 24 2006, 08:32 AM
fortelady   ma gandesc si eu... daca baiatul ar fi explicat co...   Feb 27 2006, 12:27 PM
Marbella   "Omu" este un ciudat pentru ca nu este p...   Feb 27 2006, 12:58 PM
fortelady   e complet altceva atunci :). nu nu are dreptate......   Feb 27 2006, 01:52 PM
Meg   ..si-au luat nasul la purtare profesorii astia. ce...   Feb 28 2006, 07:27 PM
Mistaco   unii dintre profesori habar nu au ce-i cu ei pe lu...   Feb 28 2006, 09:00 PM
Marbella  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 09:33 AM