IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Despre role, idei
Master of Norule...
post Oct 31 2007, 12:29 AM
Post #1


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



QUOTE(dr_wise @ Oct 30 2007, 06:08 PM) *
Mey, de cand vreau sa-mi cumpar role, iar amore mio si fiu-meu urla ca nu ma mai recunosc pe strada, daca ma cocotz pe role...hmm, ei vorbesc, ei aud! Treaba e ca n-am gasit inca rolele de care sa ma indragostesc. Tu de care ai? Sunt bune, silentioase?


Ale mele nu-s asa silentioase ca sunt cu roti din cauciuc dar rezista mai bine la trafic si eu le folosesc zilnic.Azi am mers vre-o ora cu ele.
Nu e asa important din ce sunt alea din silicon aluneca mai lin dar se si tocesc mai repede si la noi nu sunt toate starzile reparate mai sunt si naspa si astea de cauciuc mi se par mai potrivite.Eu le-am primit da' rau mi-a parut ca nu mi-am cumparat mai devreme decat le-am primit. Am vrut sa-mi schimb rotile sa-mi pun de silicon dar nenea care imi schimba rulmentii mi-a zis faza cu siliconul ca e cu uzura mai mare decat cauciucul asa ca am renuntat.Ce sa zic roata din fata am schimbat-o de multe ori.Acum am role de shimb rulmenti, cheie ca sa mi le schimb cand nu mai merge una bine.
Deci daca vrei sa iti cumperi si o sa te dai nu mai sta pe ganduri. Acum ce sa zic eu merg deseori cu viteza si timpul se injumatateste decat as merge pe jos plus ca imi place f mult sa ma dau pe role.Doar cand e zapada pe jos nu ma dau in rest si daca e frig ma dau.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Dec 7 2007, 01:55 AM
Post #2


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Si rolele te scapa si de celulita si te ajuta sa faci piciorul frumos. (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) . Sunt pro. Am si uitat de rolele mele de un an de zile. Bine ca mi-ai adus aminte sa le scot de la naftalina...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Summer Dream
post Apr 24 2011, 09:18 PM
Post #3


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 66
Joined: 7-August 09
From: Right behind you !
Member No.: 6,961



Rolele mele sunt destul de silentioase, nu prea pot sa ma plang de ele.Dar am si grija sa le tot scot rotile, sa le curat, sa le rotesc de pe o arte pe alta (atunci cand se mai tocesc) si ma feresc de nisip si apa (ce obiceiuri aveam prin copilarie ... cand ieseam cu rolele ... (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) nici o baltoaca, nici o groapa cu nisip nu-mi scapau ... ).
Chiar acum 2 zile m-am ales cu o amintire noua pe genunchi, de la niste scheme cu spatele ... Ma trasnise si pe mine sa ma dau mare in fata pustilor din parc, care voiau sa invete si ei ce faceam noi acum 10 ani ... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Eee, macar am primit aplauze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudor
post Apr 25 2011, 02:47 PM
Post #4


ex Win-Win
*****

Group: Obsedat
Posts: 554
Joined: 16-May 10
From: IASI
Member No.: 8,548



M-a apucat nostalgia dupa rolele mele (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Cum mai coboram Copoul cate 10-20 de roleri cu 40-50KM/h ...cu pletele in vant!
Poate vara asta ma lipesc de vreo pereche de pe undeva (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Apr 25 2011, 07:41 PM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



... si eu care le tin degeaba in cutie, doar sa le mut de colo-colo, cand fac curat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gingerbread
post May 3 2011, 12:13 PM
Post #6





Musafir






Iubesc sa merg pe role. Eu am o pereche de role destul de veche si as vrea sa le schimb, insa nu stiu de unde sa-mi iau unele bune si acceptabile la bani. Acum ca s-a facut relativ frumos prefer sa merg pe role si sa-mi tin dieta de care m-am apucat si da roade so far...
Sugestii?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudor
post May 3 2011, 05:12 PM
Post #7


ex Win-Win
*****

Group: Obsedat
Posts: 554
Joined: 16-May 10
From: IASI
Member No.: 8,548



Depinde de oras si de buget ..
Cauta magazinele sportive din orasul tau si supermarket-urile: Carefura, Metro, Selgross.. poti incerca si in Decathlon unde gasesti pe la 3.5mil ceva de calitate.
In Carefura erau mai ieftine pana in 2mil...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gingerbread
post May 9 2011, 12:26 AM
Post #8





Musafir






Da, nu prea ma incredere sa-mi iau din supermarket role. Chiar vreau ceva de calitate... Asa cum am grija la ce mananc si cum mananc, sa am si role pe acelasi sistem (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laura2
post Nov 24 2011, 10:40 AM
Post #9


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 24-November 11
Member No.: 10,800



Puteti cumpara si online de pe Editat . Mii de produse destinate tuturor si la un pret accesibil. Succes

This post has been edited by Teocris: Nov 24 2011, 10:50 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 17th April 2024 - 12:23 AM