IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Machiaj potrivit pentru o tinuta alb-negru
AlysC
post Aug 16 2007, 12:40 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 13-August 07
Member No.: 2,033



Buna fetelor! Sunt noua pe aici, dar va citesc de mult timp si sunt impresionata de atmosfera placuta de pe acest forum.
Am si eu o intrebare pentru cele care se pricep la arta machiajului. Trebuie sa ies in oras intr-o seara, probabil la un bar sau un restaurant si am optat pentru o tinuta compusa din pantaloni negri, eleganti, cu dunga si un top alb cu negru, taiat sub sani si cu decolteu in forma de V, destul de generos. Dilema mea este insa machiajul. Ce culori se potrivesc? Nu as vrea sa ma machiez cu alb si negru la ochi ( mi se pare ca imi accentueaza cearcanele). Am parul negru, pielea alba si ochii caprui spre verde.
Va multumesc anticipat pentru sugestii si le astept cu nerabdare!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 16 2007, 12:45 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Smokey eyes cu gri si auriu.
Bine ai venit la noi! (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Aug 16 2007, 12:47 PM
Post #3


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



Poti incerca un dermatograf negru pentru a accentua linia genelor, si mai apoi poti face o combinatie de culori calde si usor sidefate! Un bej/auriu cu putin maro spre coada ochiului ar merge fara probleme! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Aug 16 2007, 12:59 PM
Post #4





Musafir






Eu as merge pe culori reci: gri si argintiu. Dermatograf negru sau tus de pleoape, rimel.
Fond de ten, pudra tranparenta (translucida ar fi si mai bine) si blush rozaliu (culoare rece). Pe buze gloss.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Aug 16 2007, 01:39 PM
Post #5





Musafir






Ideal e sa faci ceva cu cearcanele alea fiindca indiferent de tonurile machiajului, umbrele de sub ochi o sa strice totul. Mie mi-e greu sa decid fiindca nu-ti stiu tonalitatea tenului: dupa cum vezi unele fete opteaza spre culori calde, unele spre reci. Dupa cum esti imbracata, elegant dar sobru, in nonculori-alb si negru- poti opta pentru un look decent sau unul glam care sa-ti adauge culoare lookului bicrom. Nu stiu iar cat de dispusa esti sa te fardezi ca intensitate, eu zic destul d eputernic insa nu whorish. Pentru ochii tai, verde-caprui, ceea ce numesc engelzii hazel eyes poti merge fie pe reliefarea verdelui din ochi fie pe maro. Inclin sa cred ca ai alege verde. Exista o varianta prin care potentezi verdele din iris prin culori apropiate: kaki, verde f inchis, lime, culoarea oului de rata combinate cu auriu metalic sau bronz de exemplu sau sa contrastezi cu verdele, caz in care as opta pentru culorea prunei, lila, roz-coraille pal. In ambele cazuri ochii vor iesi f bine in evidenta. Dermatograf negru sau eyelinerul neaparat. As aplica dermatograf si in interiorul ochiului, pe pleoapa de jos dupa care l-as estompa cu fard verde inchis, sau verde sidefat daca ai ochii mici si vrei sa-i maresti optic. Pe buze eu zic sa mergi pe ruj tamponat bine sa reziste avand in vedere ca o sa bei si o sa mananci, culoarea pala si in tonurile care ai observat tu ca iti vin cel mai bine pana acuma: roz-coraille pal, bej nude de exemplu. pentru obraz, fond de ten si pudra neaparat, glow, sifdefate daca nu ai probleme cu tenul iar in loc de blush as opta pntru o pudra bronzanta aplicata pe toata fata, mai pregnanat pe pometi.
Imi place (IMG:http://i48.photobucket.com/albums/f206/deyanera/468985ef210ff.jpg)
iar aici nu as merge asa de jos cu fardul sub linia ochilor (IMG:http://i48.photobucket.com/albums/f206/deyanera/45ef2d039361d.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Aug 16 2007, 01:44 PM
Post #6


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



cu aceeasi mentiune al doilea machiaj e superb!!! Uite ca iau notite (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) !
Daca mai aveti poze ... eu mai am carnetele (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 16 2007, 02:05 PM
Post #7


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Ce frumos!

Machiajul al doilea este foarte interesant, daca observati in a doua poza, fardul este cam in aceeasi culoare cu a parului, sprancenele la fel machiate intr-o culoare asemanatoare, culoarea ochilor din aceeasi paleta, iar glossul este aproape transparent, pentru a se pune accent pe anterioarele, suficient insa pentru a completa aspectul glam si glowy. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AlysC
post Aug 16 2007, 02:24 PM
Post #8


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 13-August 07
Member No.: 2,033



Va multumesc mult pentru primire si pentru sugestii! Sunt foarte interesante sfaturile si modelele propuse de voi, imi place foarte mult cum e machiata fata din a doua poza postata de wal. As merge pe putina culoare si stralucire. Si rujul va trebui sa fie neaparat rezistent la transfer ( cred ca o sa fie si rost de ceva (IMG:style_emoticons/default/pupaceala.gif) ) O sa incerc toate tipurile de machiaj pe care mi le-ati propus. Sunt foarte cuioasa care o sa imi vina mai bine. Multumesc inca o data!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Aug 16 2007, 02:34 PM
Post #9





Musafir






imi permit o sugestie- daca e o intalnire cu (IMG:style_emoticons/default/pupaceala.gif) de ce nu incerci in locul pantalonului o fusta? e muuuuuult mai feminina
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Aug 16 2007, 02:43 PM
Post #10





Musafir






Daca e rost de (IMG:style_emoticons/default/pupaceala.gif) eu as renunta definitiv la ruj, se stie ca barbatilor nu le este pe plac si rezistent sau nu la transfer tot nu are un gust prea bun(pentru ei) (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 15th June 2024 - 09:29 AM