IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

31 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dieta Montignac, Partea a doua
Diana.
post Mar 24 2008, 01:39 PM
Post #41


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Plus ca au niste preturi derizorii... Intre 10,50 lei si 14,50 lei.

NOTA: TOATE POSTURILE CU REFERIRE LA DISTRIBUIRE DE MATERIALE PROTEJATE DE COPYRIGHT IN MOD ILEGAL VOR FI STERSE! FARA NICI UN FEL DE NOTIFICARE PREALABILA.
Cine are nelamuri, sa viziteze regulamentul forumului.


Conform legii 8 din 1996 privind drepturile de autor si drepturile conexe

"constituie infractiune si se pedepseste cu inchisoare de la 1 an la 4 ani sau cu amenda de la 2.500 ron la 40.000 ron punerea la dispozitia publicului, inclusiv prin internet sau prin alte retele de calculatoare, fara consimtamantul titularilor de drepturi, a operelor, indiferent de suport, astfel incat publicul sa le poata accesa in orice loc sau in orice moment ales in mod individual."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Mar 24 2008, 01:45 PM
Post #42


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Ok...da` de ce tocmai acum ati tinut sa faceti precizarea asta?recunosc ca nu am citit regulamentu` site-ului indeaproape...pana acum s-a trimis cartea la atatea persoane...si persoanele acelea la si mai multe persoane...si uite asa...
Ok...drept de copyrigt...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 24 2008, 01:59 PM
Post #43


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Precizarea s-a mai facut de nu stiu cite ori in forum. Chiar nu se pot urmari posturile unul cite unul si trasa de mineca fiecare persoana in parte.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Delphina
post Mar 26 2008, 12:17 AM
Post #44


Dependent
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 198
Joined: 8-December 05
Member No.: 50



Apoi, fetili meli dragi...

io... am plecat de la 53,5 si am ajuns la 57, dupa 2 saptamini de MM aproape corect. Ati mai patit asa?
Probabil maninc prea mult...

De fapt, problema mea cea mai mare e ca tot timpu tre sa particip la cite ceva. Nu stiu de cind nu am mai mincat singura sa-mi pot vedea de blidu meu... si is mereu chestii restrinse cu personaje imposibile si cu "spatiu de manevra" zero, vorba lu badea Michel.

Culmea e ca nu-mi doresc sa maninc, chiar nu am nici un fel de vreri si dorintzuri nestavilite de dat iama in prostii... eu refuz, refuz, refuz, si ma trezesc din nou cu farfuria plina si apoi ma duc la baie sa bocesc de nervi.
Eu asa ceva nu am mai vazut...
Deja am strins un mini-dictionar de fraze de refuz si de motive si pretexte, asta ca sa nu uit ce am zis data trecuta sau sa tin minte la ce is alergica.
Inimaginabil, am jobul ideal, pe care n-am crezut ever ca am sa-l gasesc, nici in cele mai frumoase vise... job la care pur si simplu o sa renunt din cauza acestei privari de libertate de alegere.
deja mi-am bookmarkuit saituri cu locuri de munca...

Si deja mi-i o lehamite de aceleasi vesnice replici "mais tu vas tomber en pièces, mais maaange, mais tu ne vas pas te priver de çaaa, mais tu es miiince..."

Foc stie, de miine incerc sa minc mai putin si sa fac mai mult sport. Oricum ii frustrant. Is foarte trista.

(IMG:style_emoticons/default/weep.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 26 2008, 09:59 AM
Post #45





Musafir






Delfino, fii serioasa, cum sa-ti schimbi locul de munca perfect din cauza asta? (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Eu gasesc tactica cu refuzatul proasta. Nu-i buna deloc! Cel mai bine e sa iei cu incantare farfuria, sa lauzi mancarea cel mai mult si cel mai tare, dar sa nu mananci decat conformitati din ea si cat crezi tu de cuviinta. Si daca zice cineva ca n-ai golit farfuria, iar incepi cu laudele si spui ce rau iti pare ca esti deja satula pana peste poate. Si iar laude!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
izabelutza
post Mar 26 2008, 10:36 AM
Post #46


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 24
Joined: 23-March 08
From: cluj
Member No.: 3,532



Scuze, n-am vrut sa fac nimic ilegal. Am vazut doar ca au mai cerut si altele si au primit. Daca nu se poate si pentru mine, asta e...
Macar spuneti-mi daca ce am gasit la librarii on-line "Ma hranesc, deci slabesc" din 2000 este varianta buna, ca altceva n-am mai vazut, decat retete.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Delphina
post Mar 26 2008, 12:52 PM
Post #47


Dependent
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 198
Joined: 8-December 05
Member No.: 50



Kalua, ma-nseninezi, ca intotdeauna (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

Multam. Schimb dara tactica. Am sa (probabil re-)aplic aceasta metoda, desi cred c-am avut-o si pe asta-n catalog, la un moment dat, nici nu mai tin minte. De 8 luni, tot incerc, aplic metode si tactici. E o tzira cam mult.

Nu i-am luat in serios niciodata pe oamenii ce-mi zic "ba, nu merge". Aiurea, ba sigur ca merge, intotdeauna exista o solutie, nu-i nimic, daca nu vrea asa, incercam altfel, si altfel.
No, de data asta zic eu ca nu merge. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Fiindca mai exista si oameni cu care pur si simplu nu te poti intelege. Mi-o mai trecut insa din tristete, amu-s mai bine . (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Dar daca din asta ni s-a traje sfada, asta e.

Acuma, redevenid serioasa (cica), regret ce se-ntimpla, fiindca oamenii astia atita ma iubesc si io pe ei, si ei saracii ma vad pirpirie si plapinda, si dragostea trece prin stomac, si asa dragalasi iepurasi de pasti de cioco am primit, si asa mai departe, pentru mine e insa angoasant.
Io-amu ma pling, c-asa fac fetele si n-am cui zice, ii mai scriu maica-mii, da cre ca nu m-aude (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
asa ca nu ma luati prea in seama (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

P.S. intre timp o venit prinzu. Ramequins cu brinza. Oricum, tot cu laudele o sa-ncep. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

This post has been edited by Delphina: Mar 26 2008, 01:12 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 26 2008, 01:15 PM
Post #48





Musafir






Auzi, si mai cere-le si reteta la sfarsit! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Si le pui aici, la gastronomie, aia-s fericiti, fetele de pe forum fericite, tu ramai cu treaba (scrisul). (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Delfinuta, ia povesteste-ne tu noua de serviciul tau ca suna tare interesant, asta la modul cel mai pozitiv.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Delphina
post Mar 26 2008, 01:56 PM
Post #49


Dependent
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 198
Joined: 8-December 05
Member No.: 50



Asa fac, cer reteta.

Despre job, right away imediat - dar nu e nimic fabulos (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Acum insa PLEC AFARA (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) e zapada de 30 cm la noi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Si miine ma duc la tiatru imi tre neaparat o bluza niagra si minunata, am fujit sa o caut.
Tartuffe in germana, io nu stiu sa zic nici bonjur in germana.

Na, totul are un inceput, dar de ce sa-ncepem cu el, cind putem fi direct avansati. Nu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
izabelutza
post Mar 26 2008, 08:04 PM
Post #50


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 24
Joined: 23-March 08
From: cluj
Member No.: 3,532



Draga Kalua si draga Maat
Nu stiu de ce v-ati suparat asa de tare pe mine, ca n-am vazut sa mai fi raspuns asa la nimeni care a cerut cartea. Ideea nu era ca e o carte scumpa, ci mi-ar fi fost mai usor sa fie scoasa la imprimanta sa pot face sublinieri, adnotari, completari, ca atunci cand inveti ceva si vrei sa-ti fie mai clar si sa retii cat mai mult.
Eu mi-am facut un dosar in care am adunat totul despre dieta MM si-l tot completez cu ce mai aflu de pe net.
Asta era tot si altadata nu mai fac daca nu e voie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

31 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 23rd April 2024 - 01:17 PM