IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Semnal de alarma, Rozy
Szimcsi
post Jan 23 2008, 04:20 PM
Post #21


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Iti dai seama cat de lipsit de speranta si singur pe lume se simte un om care ajunge sa faca pasul asta? Nu le caut justificari, Doamne fereste, insa cred ca trebuie sa fie intr-adevar la capatul puterilor in groapa cea mai adanca, fara nici o luminita la capatul tunelului. Nu ar trebui criticati cu inversunare. Sunt sigura ca au auzit destule critici si prea rar o vorba buna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Jan 23 2008, 09:27 PM
Post #22





Musafir






intr-adevar,fiecare are problemele lui.si fiecaruia i se pare ca problemele lui sunt cele mai mari si cele mai fara de iesire.dar unii au taria de caracter sa le infrunte,altii aleg sa se ascunda de ele sau sa recurga la gesturi extreme!
ai destule probleme pe cap,la ce-ti mai trebuie sa auzi si de ale altora?sunt niste lasi,de ce ti-ar pasa?dar daca cineva apropiat ar fi in situatia asta?i-ai intoarce spatele? ti-ai lasa prietena/iubitul/sora cu borcanul de pastile in mana si i-ai zice "mmmm...fa bors! e viata ta?" eu nu as face asa nici macar cu un strain (IMG:style_emoticons/default/ametit.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 23 2008, 10:34 PM
Post #23


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu, mai; e "numa problema mea conteza, restu`... fuck them". Meg mai are cite o chestie de-asta si ea o stie, si eu o stiu... uneori scoate cite o chestuie care ma pune pe ginduri... ca parca nu ar fi Meg de o stiu eu. Si-abia astept sa citesti, Megule si sa imi explici si mie cum de ai cite o data cite o iesire de-asta de un egoism feroce... n-ai decit sa te superi mine - da` stii ca nu e rautate .... si nu stiu cum, ca ... nu mai zic nimic, ca oricum NU te inteleg uneori. Pur si simplu ma SPERIE ce vad IN SPATELE afirmatiilor tale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jan 24 2008, 07:35 AM
Post #24


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Insensibila atitudinea asta..eu nu pot sa nu fiu afectata de tot ce se intampla in jurul meu si sa merg pe principiul "fiecare cu treaba lor, problema lor" sau "asta e". Si din nefericire, ce a scris Rozy, chiar se intampla. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
In fine, nu vreau sa dezvolt subiectul asta..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 24 2008, 03:13 PM
Post #25


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



hallo
se pare ca fiecare a inteles ce a vrut
eu nu criticam pe rozy sau articolul ei. si nu, nu sunt chiar atat de nepasatoare si nici cum zici tu, diana.
eram pe dos din cauza unor chestii in ziua aia, recunosc, si pe langa asta am mai vazut si la tv stirea despre femeia/fata aia care a sarit de la etaj cu bebelusul. si din cauza asta m-am intrebat: "-cu ce a gresit bebelusul ala?" probabil am raspuns gandindu-ma la asta, insa nu am adaugat.
eh diana.. tu ma stii.. si da, ma apuca dracii cateodata..
din pacate am trecut printr=o chestie asemanatoare - Doamne fere, nu mi-a trecut prin cap sa ma arunc, desi .. poate am avut ocazia s ama gandesc la asta. anw, my point is ... am avut pe cineva care a vrut sa faca pasul asta. si nu am mai dormit cateva nopti bune.. si am avut o stare tare aiurea. dupa muuulte si lungi discutii, omul s-a linistit.. si acum e la casa lui etc etc. dar ce a fost in sufletelul meu... nu stiu daca am cuvinte sa descriu. ura, frica, speranta, amestecate cu ..? cu ce? un amalgam.
niciodata nu as ezita sa intind o mana unei persoane care logic, are o problema.
numai ca sunt de parere ca toti suntem responsabili de ceea ce facem.. si intr-o oarecare masura, si societatea ne (ii) impinge la gesturi extreme.
sunt multe de zis pe tema aceasta.. dar e de ajuns, ma pot opri aici.
inca o data, rozy, foarte bine ca ai prins curaj si ca ai scris.
stau cu senzatia ca trebuia sa mai scriu ceva, dar nu mai stiu ce. :|
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 24 2008, 03:24 PM
Post #26


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Megule, din pacate din primul tau mesaj reiesea altceva. Si am fost vreo 4 persoane care au inteles cu totul altceva decit ce ai scris tu mai sus...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 24 2008, 03:44 PM
Post #27


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



uf.. diana, stii ca am si eu momente cand ma apuca pandaliile.. grav de tot.. dar experienta asta neplacuta prin care am trecut mi-a cam .. zdruncinat existenta. nu stiu cum te-ai simti tu de exemplu ca din cauza ta, (sau pentru tine), x a facut.. a luat..
gata. am inchis subiectul.
(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) fetele si scuze.. o sa incerc sa termin frazele folosind si 'pentru ca','deoarece' & co (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Jan 24 2008, 10:38 PM
Post #28





Musafir






Rozy, ai reusit sa recreezi emotionant si cu o naturalete desavarsita o situatie care te infioreaza prin sentimentul de grav si fara de intoarcere, culminand cu moartea. Ai surprins cu tristete o felie de viata fata de care adesea nu putem ramane indiferenti. Bravo!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Jan 24 2008, 10:45 PM
Post #29





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/thanks.gif) (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Jan 25 2008, 06:32 PM
Post #30


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Eu stiam un articol realizat asemanator,care circula intr-o perioada pe net,doar ca era vorba despre efectele consumului de alcool.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 08:08 AM