IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Valentine’s Day, Meg
Diana.
post Feb 13 2008, 10:25 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Azi e in 13 februarie. Si maine, dupa cum vrea Timpul, o sa fie in 14. Si timpul asta, face numai ce vrea el. Parca ar merge pe o strada cu sens unic. Cand esti in gara si pleaca un tren, tot mai intorci o data capul ca sa il privesti cum dispare in zare, ducand cu el toate sperantele si lasand in urma dezamagirea apasatoare. Dar pentru timp asta ar fi prea mult. El stie una si buna: sa zboare.
Azi e in 13 februarie. Si maine, dupa cum vrea Timpul, o sa fie in 14. Si timpul asta, face numai ce vrea el. Parca ar merge pe o strada cu sens unic. Cand esti in gara si pleaca un tren, tot mai intorci o data capul ca sa il privesti cum dispare in zare, ducand cu el toate sperantele si lasand in urma dezamagirea apasatoare. Dar pentru timp asta ar fi prea mult. El stie una si buna: sa zboare.
Deci nu mai e cale de intoarcere: maine va fi in 14 februarie. Probabil e verva si alergatura in tot orasul. Aglomeratie si profit pentru florarii.
Citeste Valentine’s Day
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 13 2008, 10:34 PM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Deja stilul lui Meg este inconfundabil..(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 13 2008, 11:03 PM
Post #3


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



oh (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
creste sufletul in mine..
multumesc (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 13 2008, 11:05 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Si te mai intrebai daca e cazul... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Feb 14 2008, 12:09 AM
Post #5





Musafir






Nu comentez calitatile compozitionale ale autoarei, da ce-ai, mai, cu sarbatoarea asta?
Americana sau nu (ca e discutabil aicea), e un prilej de dragosteala, de meic love, not uăr. Sarbatorim de 2 ori, ca asa suntem noi romanii, mai cheflii, mai pupaciosi, mai sentimentali. La urma urmei, ca VAlentine's DAy e un kitsch cu efuziuni sentimentale, tot nu strica.
Acuma, daca ni se umfla inima de nationalism si suntem atacati de eclipsarea Dragobetelui, putem sa ne simtim jigniti ca sarbatorim cu zel o sarbatoare glorificata de americani (ca astia oricum valorifica orice chestiuta, in timp ce noi, in mod normal, le camuflam sau le dam in cap la majoritatea)! Dar VD vine tot pe filonul ombilicului nostru roman, din vremea martirizarii calugarului Valentin si a sarbatorii Lupercaliei, toate in Roma antica.
Oricum, sarbatoarea se celebreaza cam peste tot in lume la date mai mult sau mai putin aproximative. In fond si la urma urmei, de ce ne agitam atata, de vacarmul indragostelii, de siretlicurile amoroase care mijesc in ochii adolescentilor, desconspirate in aceasta zi sub pretexte de simpatie declarata, de riscurile asumarii unei iubiri, starnite de pulsul general? Eu zic ca nu trebuie sa te manifesti vesela si inflacarata, dar multi au tot dreptul sa se bucure de ea daca tot is angrenati in chestia asta. Din moment ce nu e un neajuns al vietii si e doar o optiune, ai dreptul sa alegi cum te simti in ziua fatidica de 14 februarie. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Feb 14 2008, 12:13 AM
Post #6





Musafir






un motiv in plus sa primesti cadouri nu strica niciodata (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Feb 14 2008, 12:14 AM
Post #7


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



Eu imi amintesc ca acum cativa ani am vazut un tip fugind de-a curmezisul bulevardului Magheru cu un urs de plus mai mare decat el pe care il cara stil "sac de cartofi" si pe care cu greu si cu ajutorul unui prieten l-a indesat la propriu intr-un Jeep ( cu alte cuvinte era cel mai mare urs de plus pe care l-am vazut vreodata ). Macar si pentru imaginea asta hazlie si tot se merita sa existe si ziua asta-n calendar. In fond sunt atatea zile intr-un an , e loc pentru toate (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Plus ca un pretext de giugiuleala in plus nu strica niciodata. Si daca mai pui la socoteala si cadoutele din reviste, si reducerile la anumite produse, in definitiv ce-i rau in a vedea oameni fericiti? pentru ca fortat sau nu, VD te-ndeamna la o dragosteala colectiva. Si eu zic ca, inghesuiti in metrouri, trolee, grabiti pe strazi, oamenii sunt mai frumosi cu un trandafir in mana si o punguta inscriptionata cu 'Te iubesc" . But well...eu n-am leac....sunt ro mantica si siropoasa declarata (IMG:style_emoticons/default/in_love.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Feb 14 2008, 12:17 AM
Post #8





Musafir






Meg, asa m-ai atins cu articolul tau, iti multumesc pentru ca ai scris tot ce-mi trece si mie prin minte!

Eu sarbatoresc (vorba vine) Dragobetele, nici pentur mine nu reprezinta nimic ziua de maine, este o sarbatoare imprumutata si mult prea mediatizata cu mult prea multe inimioare si deja imi ies pe nas. Si da, daca avem si noi o sarbatoare pe tema asta, de ce trebuie sa o sarbatorim pe a altora? De ce nu promoveaza nimeni dragobetele nostru?

In plus, oamenii se iubesc in fiecare zi, daca se iubesc cu adevarat, iar micile atentii si vorbele frumose, fie si un te iubesc spus in fuga, toate astea fac, dupa parerea mea, mai mult decat un trandafir rosu de Valentine's day. Daca iubesti, nu-ti trebuie o zi sa o arati...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Feb 14 2008, 12:19 AM
Post #9





Musafir






eeiii....nici eu nu simt vreo palpaire mai deosebita la corazon...(IMG:style_emoticons/default/ametit.gif) i just want the fukin' present (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 14 2008, 12:21 AM
Post #10


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



nici eu n-am avut loc de carucioare si cosuri cu inimioare azi prin market.
niciodata nu am fost adepta buchetelor imense de flori (care impresioneaza, dar palesc) sau a jucariilor imense de plus.
plus.. mai am cateva facute de mine ( (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) ), restul le-am dat.

rozy.. mie mi se pare cadou zilnic faptul ca ma suporta (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
domne, cateodata NU mai tac (IMG:style_emoticons/default/sleep.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 11:04 AM