IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

13 Pages V  « < 5 6 7 8 9 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Din putul "gandirii" omenesti... Perle, gafe..., Bilbe, ineptii si agramatisme
chintesenta_raul...
post May 23 2008, 05:22 PM
Post #61


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



hai ca bag si eu perlele mele celebre din liceu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
eu niciodata nu am stiut sa deosebesc un grafic de functie concav de unul convex dupa semnele derivatelor functiilor. asa ca, sa fiu sigura ca le desenez ok si nu le zbarcesc foloseam urmatoarele formulari "creste cu tendinta de a scadea" si "scade cu tendinta de a creste" :|
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpirescu
post May 23 2008, 05:27 PM
Post #62





Musafir






Um.. nu mergea treaba cu 'tine apa' si 'nu tine apa'?


Adaug si eu o gafa proaspata: colega mea de birou tocmai i-a scris mesaj unui designer: "clienta o vrea mare... se poate pune mare in alta pozitie?" (era vorba la noi de marimea si pozitionarea unei sigle intr-o macheta, dar noi ne-am distrat de numa)

This post has been edited by scorpirescu: May 23 2008, 05:32 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post May 23 2008, 05:32 PM
Post #63


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



pai nu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
dar stiam ca daca prima derivata era cu plus si a doua cu minus crestea cu tendinta de a scadea. si invers pt cealalta. nu-mi dau seama de ce nu puteam sa tin minte chestiile astea, bine eu nici toate formulele nu le stiam, stiam vreo cateva si daca aveam nevoie de mai multe mai apucam sa le deduc pe restul :|

si pana la urma, care din ele tine apa, concava sau convexa? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpirescu
post May 23 2008, 05:39 PM
Post #64





Musafir






beeei, nu pune intrebari din astea asa complicate (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Daca tin minte bine concava tine apa, iar convexa nu.

Eu nici la ora actuala nu reusesc pe loc sa spun care ii dreapta si care ii stanga... trebuie intai a vad cu care scriu. Sa vezi ce s-au distrat la service acu intr-o zi cand m-au intrebat pe care parte ii roata care o vroiam schimbata si eu .. 'aaa..' si a trebuit sa fac semnul de scris sa-mi dau seama pe care parte e dreapta. Iar daca esti in masina cu mine si imi spui sa fac stanga sunt 90% sanse sa ma concentrez foarte tare sa nu gresesc si tot la dreapta sa o iau. Eh, mai complicat cu mine. Noroc ca nu stau in Bucuresti sa ma ratacesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post May 23 2008, 05:41 PM
Post #65


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Bai, si io am problema asta cu dreapta-stanga (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Iar la masina, stanga jos, dreapta sus (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post May 23 2008, 08:46 PM
Post #66


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



concav, convex.. complicat rau.
da' viitoarea inginera din mine s-a gandit asa: concav seamana cu "cave" care inseamna pestera. si logic, pestera nu poate fi in pamant, deci are bolta. si avand bolta..
na!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post May 23 2008, 09:31 PM
Post #67





Musafir






e simplu

Concav = cu cavitate....adica aia care are o scobitura si tine apa
Convex = cu arc, cu proeminenta , cu o suprafata rotunjita si bombata, deci care nu tine apa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

mama ei de latina (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post May 23 2008, 11:48 PM
Post #68


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(angeldust @ May 23 2008, 06:14 PM) *
Nimic nu se compara la perle si gafe cu indienii mei iubiti (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Azi a trimis unu mail....vroia sa scrie ca lipseste 2 zile ca a murit matusa-sa...si a scris
"I will be off two days because my Aunty has expired"
(IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
M-am cracanat azi de ras. Asta e cea mai tare de pana acum.


Angel (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) my Aunty has expired.. (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) belea rau indienii astia!! ei nu folosesc dictionarul?! Sau e expirat sa folosesti dictionarul? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 30 2008, 12:01 AM
Post #69


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



postul lui teo a fost mutat la topcul Perle de-ale copiilor
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Dec 11 2008, 11:14 PM
Post #70


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Ana Maria Ferentz (cantatrice) la radio21: “Vreau copii si sper sa imi indeplineasca Mos Craciun aceasta dorinta. Stiu si ce nume le voi pune. Pe unul il va chema Cristi, iar pe celalalt, Stanciu. Nu stiu, insa, ce o sa fac daca unul din ei va fi fata”
(IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pages V  « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 01:35 PM