IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Exercitii aqua gym
blu_dea
post Dec 5 2006, 05:41 PM
Post #1





Musafir






Fetelor aveti ceva poze/indicatzii cu exercitzii de aqua gym?
pups!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ofeli
post Feb 27 2007, 12:37 PM
Post #2


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 1
Joined: 27-February 07
Member No.: 1,260



QUOTE(blu_dea @ Dec 5 2006, 06:41 PM) *
Fetelor aveti ceva poze/indicatzii cu exercitzii de aqua gym?
pups!

Prere proprie...nu cred ca aqua gim ajuta...ajuta mai mult dieta....si pe langa un pic de miscare..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Feb 27 2007, 05:57 PM
Post #3


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Pai, Blu tine si dieta. In plus, miscarea in apa ajuta f mult la modelarea corpului si e mai placuta decat fitness-ul. Eu am facut aqua-gym timp de o luna in cadrul "institutional" ( (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) ca e tare des folosita expresia) , dar m-am plictisit pt ca profa nu excela la capitolul creativitate. acum prefer sa fac exercitiile vara la mare. si pot sa improvizez in voie.

Apropo, Blu... te-ai reapucat de inot sau de aqua-gym? mai ai nevoie de exercitii? (am vazut ca topicul e de prin decembrie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Mar 23 2008, 11:42 AM
Post #4


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



QUOTE(roxanica10 @ Mar 23 2008, 11:08 AM) *
Fanny, noi vrem sa ne facem abonament din ala de 4 sedinte, ca nu suntem in stare sa ajungem la 8. Sunt convinsa ca e aceeasi locatie. Ai observat vreun rezultat?


La aquagym am intalnit doua feluri de reactii: persoane care pleaca cu bateriile incarcate si altele care pleaca foarte obosite. Eu, dupa sedinte, desi nu eram atat de "out of shape" abia ma taram spre casa. Abia dupa o ora-doua imi revenea zambetul pe buze si ma simteam excelent. Nu stiu de unde efectul asta. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
De slabit, nu am slabit, dar efectul de tonifiere asupra muschilor de la picioare si abdomen le-am observat si mi-a placut.
Faceam pe rand exercitii cu o mingea, un sul de burete si gantere de apa. Dar dupa cum spuneam si mai sus, exercitiile erau aceleasi de fiecare data. Le invatasem si simteam nevoia de mai multa creativitate.

PanSeu: Instructoarea noastra arata absolut bestial si muream de invidie de fiecare data cand o vedeam in costum de baie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Mar 23 2008, 11:47 AM
Post #5





Musafir






Fanny, iti multumesc pentru detalii (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
De-abia astept sa mergem daca zici tu ca are efect. Sunt sigura ca dupa prima sedinta, o sa ma aleg cu febra musculara. Nu mai am conditie fizica deloc, obosesc si cand urc 4 etaje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Mar 23 2008, 12:01 PM
Post #6


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Nu-mi amintesc sa fi facut febra musculara dupa aquagym.Daca tu patesti, ia o aspirina si fa o baie calda-calda. Trucul meu propriu si personal cand stiu c-am tras prea tare exersand e relaxarea yogina. Intinsa pe spate incerc sa relaxez fiecare muschi. In 10-15 minute sunt ca noua. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Mar 23 2008, 12:28 PM
Post #7


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



Rox, unde va duceti, in Bucuresti? In afara de hotelurile de 15 stele , nu am gasit in alta parte sa se practice aqua gym. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Help, ma intereseaza de multa vreme subiectul. Merci.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Mar 23 2008, 12:40 PM
Post #8


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



eu am fost la World Champions Club in Floreasca. Au site, poti vedea acolo preturi, program, etc. Anul trecut, adusesera si niste biciclete subacvatice, nu stiu daca le mai au.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Mar 23 2008, 12:43 PM
Post #9





Musafir






Larry, acolo unde ti-a zis Fanny, mergem. E fain ca suntem 4 fete, adica capacitatea maxima a bazinului. Au si biciclete Fanny, dar m-am gandit ca ma plictisesc daca optez pentru ele. Noi mergem datorita colegei noastre gravidute, care se duce acolo (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Ne-a facut si noua pofta. Ne avantajeaza ca-i si destul de aproape de serviciu. Am inteles ca avem nevoie de costum de baie, papucei si halat sau prosop.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Mar 23 2008, 12:47 PM
Post #10


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Papuci si prosop, neaparat! E bine ca macar una dintre voi sa aveti si un uscator de par in geanta. De atata balaceala riscati sa iesit afara cu parul umed si pevremea asta n-ar fi chiar ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:25 PM