IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

26 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Placa de intins parul
Bacardi_Girl
post Oct 15 2006, 11:03 AM
Post #31


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Multumesc lotte (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
Am vazut ca cei de la Toni&Guy au un spray...se numeste "spray pentru protectie termica".Stie cineva ceva despre el?L-a folosit cineva?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Dec 19 2006, 09:19 AM
Post #32


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Finally, am placa: pana la urma am gasit una Remington pe care o ochisem si nu era nicicum pe rafturi in magazine. E placa ingusta, cu ceramica si teflon, am folosit-o dupa ce m-am documentat cat de cat si a iesit binisor pentru inceput, in sensul ca au trecut deja 3 zile si nu mi s-a ondulat parul.
I'm happy...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_sweet
post Jan 28 2007, 05:02 PM
Post #33


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 4
Joined: 28-January 07
Member No.: 1,101



fetelor as avea si eu nevoie de umpic ajutor.. am parul ondulat sta oribil si imi trebuie o placa buna ... cum este placa Remington S1032 stie cineva?? merita sa o cumpar?? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) si unde o pot gasii in bucuresti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
no_words_for_thi...
post Jan 30 2007, 08:21 PM
Post #34


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 11
Joined: 23-January 07
Member No.: 1,085



Finally, am placa: pana la urma am gasit una Remington pe care o ochisem si nu era nicicum pe rafturi in magazine. E placa ingusta, cu ceramica si teflon, am folosit-o dupa ce m-am documentat cat de cat si a iesit binisor pentru inceput, in sensul ca au trecut deja 3 zile si nu mi s-a ondulat parul.
I'm happy...
ioannaraluka voiam sa te intreb de unde ai reusit sa cumperi placa Remington,k si eu am un aparat multifunctional(de ondulat,creponat etc.)de la philips,si inafara de cel care onduleaza parul,nu mai merge nimic altceva adik nah eu nu am mari probleme k am parul putin ondulat la varfuri dar sora mea are parul ff cret si cand a incercat sa'si faca parul drept (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) ,nu a reusit deloc.Eu sunt din is,dar ma gandeam k poate ai gasit pe la magazinele astea mai mari care sunt si prin is.Am cautat prin is si am gasit o placa de la remington e si pt a face parul cret,acum nush care e mai buna k am vazut si o placa de la rowenta se numeste referance ceva de genu si sunt indecisa k nu stiu ce placa sa cumpar si sa fie buna (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Jan 31 2007, 09:12 AM
Post #35


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Eu mi-am luat pana la urma din Metro, e modelul cu ceramica si teflon S 2002, placa ingusta. Nu e cea mai performanta, nici nu aveam nevoie, eu oricum ma fac intai cu Rowenta Lissima, cu asta doar "finisez". Cand am zis ca nu gaseam nicicum ma refeream la faptul ca aveam o mica obsesie cu modelul asta si chiar atunci disparusera cam toate placile din magazinele mari, fiind perioada de sarbatori.
Btw, parul meu e wavy, nu f cret.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
no_words_for_thi...
post Jan 31 2007, 02:16 PM
Post #36


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 11
Joined: 23-January 07
Member No.: 1,085



ms ioannaraluka, (IMG:style_emoticons/default/322.gif) mi'am facut o idee, urmeaza sa merg prin oras sa caut...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_sweet
post Jan 31 2007, 10:31 PM
Post #37


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 4
Joined: 28-January 07
Member No.: 1,101



QUOTE(ioannaraluka @ Jan 31 2007, 09:12 AM) *
Eu mi-am luat pana la urma din Metro, e modelul cu ceramica si teflon S 2002, placa ingusta. Nu e cea mai performanta, nici nu aveam nevoie, eu oricum ma fac intai cu Rowenta Lissima, cu asta doar "finisez". Cand am zis ca nu gaseam nicicum ma refeream la faptul ca aveam o mica obsesie cu modelul asta si chiar atunci disparusera cam toate placile din magazinele mari, fiind perioada de sarbatori.
Btw, parul meu e wavy, nu f cret.



cum este rowenta lissima??? indreapta frumos parul ??? merita banii pls raspunde-mi si mie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Feb 1 2007, 12:58 PM
Post #38


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Indreapta frumos, depinde de par si de ...asteptari (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) , dar nu iese perfect intins, la varfuri de ex., in plus are volum si, cel mai important, din punctul meu de vedere, nu are atatea efecte negative ca si placa. Am uitat sa precizez mai sus, parul meu wavy e aproape pana in talie, deci nu stiu la frizuri scurte cum iese. Eu zic ca merita, dar oricum as vrea si o perie rotunda din aia profesionala, sa ma fac singura si sa completez colectia, ca tot nu se mai poarta par intins (precizare: se poarta par drept, daca e natural).
Cam asta ar fi, sper ca te-am lamurit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_sweet
post Feb 2 2007, 10:29 AM
Post #39


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 4
Joined: 28-January 07
Member No.: 1,101



merci mult ioannaraluka o sa ma gandesc daca imi cumpar eu am parul ondulat si pana la umeri ,eu vreau sa imi iau o placa remington S1032 si la asta ma gandesc sa o iau sau nu (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) nu stiu mi-e frica la cate placi am acasa si nu-s bune de nimik,am avut noroc cu una care a costat 350.000 din ceramica si este mai buna ca cele care am dat un milion si ceva,dar imi cam distrug parul cu ea (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ennoemi
post Feb 6 2007, 01:50 AM
Post #40


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 11
Joined: 28-January 07
From: cluj napoca
Member No.: 1,105



Buna! e prima data cand citesc despre indreptatul permanent. parul meu e foarte putin ondulat si daca il usuc ca la carte sta destul de drept. totusi as vrea sa stiu despre acest indreptat. in ce consta, cat tine, cum trebuie intretinut parul dupa si cam cat costa. mersi mult
Go to the top of the page
 
+Quote Post

26 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 04:19 AM