IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

17 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Exista barbatul perfect?
oliviana
post May 19 2007, 12:07 PM
Post #11


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 44
Joined: 4-May 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,581



nu exista perfectiune, dar exista mai mult ca perfect. ideea mea este ca un om poate fi perfect pentru tine dar pentru alta sa nu reprezinte nimic. barbatul este asa cum il cresti iar cum nici tu nu esti perfecta nici el nu are cum sa fie. tu ai aceeasi problema ca si mine. mereu m-am intrebat ce isi doresc barbatii? si sti ceva? nu mai conteaza, important este ce iti doresti tu. si in functie de asta ar trebui sa iti alegi barbatul cu care sa traiesti. sper ca te-a ajutat cu ceva mesajul meu. papa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
midnight
post May 19 2007, 12:11 PM
Post #12


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 216
Joined: 19-March 07
From: Timisoara
Member No.: 1,366



asa cum il cresti (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Parerea mea e ca o mare parte din drama se produce atunci cand partenerii incearca sa se schimbe unul pe altul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post May 19 2007, 07:09 PM
Post #13


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



nu cred ca cineva poate sa faca un barbat sa fie cum vrea ea.
cei 2 parteneri se muleaza unul pe celalat,dar este imposibil sa schimbi pe cineva 100%

era o vorba "nu incerca sa schimbi pe cineva,decat daca e in scutece"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katy87
post May 31 2007, 12:01 PM
Post #14


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,086
Joined: 23-February 07
From: galati
Member No.: 1,242



sunt de acord cu tine poke
Go to the top of the page
 
+Quote Post
unicorn
post Jun 11 2007, 01:57 PM
Post #15


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 33
Joined: 11-June 07
From: timisoara
Member No.: 1,778



daaaaaaaaaaaaaaaaaaaa eu asa il vad pe sotul meu un om integ si perfect dar bineinteles are si el defectele lui dar peste care trec pt ca il iubesc si nu ma deranjeaza (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanny
post Jun 22 2007, 08:03 PM
Post #16


Contaminat
*

Group: Dependent
Posts: 31
Joined: 22-June 07
From: Israel
Member No.: 1,848



QUOTE(ciucinica @ May 17 2007, 09:20 PM) *
exista sau nu un barbat perfect?
tot vorbim de noi..si numai despre noi...
ce daruim noi? si ce si cat cerem de la un barbat?
ne satisface cu ceva daca ne-ar da luna de pe cer? ne-ar imblanzi cu diamante?
cat suntem dispuse sa tindem noi spre perfectiune in dragoste?
cat oferim noi in fiecare zi?
suntem perfecte, de cerem perfectiune de la barbati?


De ce sa existe barbatul ala perfect? va amintiti de nuvela lui Poe cu femeia perfecta? Pina la urma au trebuit s-o omoare.Era prea buna.Am cunoscut odata un barbat absolut perfect.Era a aletei.M-a plictisit in asa un hal c-am vrut sa ma sinucid mortal.Pe urma am vrut sa-l omor pe el.In final l-am redat nevestei. Cu binecuvintarea mea. de-atunci vreau numai barbati imprefecti total.Sin umani.Material de lucru.Sa-i schimbam dupa chipul si asemanarea noastra, dupa aia? Asta-i deja alta problema.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 22 2007, 08:42 PM
Post #17


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) Hanna!
(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sylvia_31
post Jun 23 2007, 09:53 AM
Post #18


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,405
Joined: 20-December 06
Member No.: 868



Eu una, nici nu-mi doresc un barbat perfect. Iar teoria cu Mr. Right exista numai la-nceput, in primii cativa ani, maximum, dupa-aceea apar, inevitabil, la lumina si defectele.
Deci eu vreau unul acceptabil, dom'le, ale carui defecte sa le cunosc, sa le accept, sa le pot controla.
Vreau un barbat care sa poata fi "imbunatatit", si tot procesul asta, de imbunatatire, sa dea savoare si consistenta vietii de cuplu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
midnight
post Jun 23 2007, 10:06 AM
Post #19


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 216
Joined: 19-March 07
From: Timisoara
Member No.: 1,366



Mie nu mi se pare ca ideea de Mr Right exclude defectele, oricum (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) si nici nu cred ca s-a mai nascut de 2000 de ani incoace, un barbat despre care sa se poata spune ca e perfect. Iar sa incerc sa il schimb, never ever, daca nu merge nu merge si gata, mi-e un pic mila de tipii care intra pe mana unor femei care vor cu tot dinadinsul sa ii schimbe si care se apuca ele sa organizeze, faca, dreaga.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jun 24 2007, 09:42 PM
Post #20


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



ca o concluzie: nu-i frumos ce-ti place tie e frumos ce-mi place mie. Right?

apoi mr Right poate fi bun pt o perioada variabila, daca nu merge in aceeasi directie cu mine, daca nu avem interese comune, daca visam unul la soare arzator si altul la fulgii de nea unde mergem de fapt?
Nu cred sau si mai bine nu caut perfectiunea intr-un barbat, perfectiune asa cum ar fi ea data de 'definitie' (fat frumos pe cal alb)
Pt mine un barbat care ma poate prinde este cel cu care pot rade in hohote pt ca-n opinia mea umorul vine mana-n mana cu istetimea.

intaresc si eu ce s-a mai spus deja, barbatul perfect (cu bunele si relele lui) ar fi cel care ne place asa cum e, fara tentative (esuate de regula) de a-l modela, educa, tine apasat sub papuc (dupa un model pe care-l avem deja in minte ... tata, frate, vreun personaj din film (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) etc) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post

17 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:05 PM