IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ingrijire pentru par gras, solutii si tratamente
Dixy
post Mar 6 2009, 06:40 PM
Post #31


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 120
Joined: 8-April 08
From: Constanta
Member No.: 3,654



Eu am reglat problema parului gras.Inca sunt sub tratament cu parul,ma spal cu Klorane cu chinina-sampon normal,si intre spalari folosesc Klorane uscat cel cu urzica de care sunt foarte multumita.Il folosesc doar 1 data pe saptamana.
Dar la ultima clatire pun un pic de otet de mere in apa,si asa rezista cam 3-4 zile.Eu neaparat trebuia sa ma spal o data la 2 zile pe cap.In felul asta cu samponul uscat si clatirea cu otet,parul meu e mereu uscat.

Partea proasta e ca parul imi cam miroase a otet pt o zi,dar m-am obisnuit (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caitriona
post Apr 8 2009, 09:46 AM
Post #32


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 147
Joined: 2-December 07
Member No.: 2,761



offff,ma intereseaza si pe mine niste vitamine de par ,daca mai reduc din sebum.nu stiu ce sa ma mai fac de la o vreme ,mi se ingrasa parul f repede.
angel,tu ai incercat cu uleiurile astea intre timp?mi-am luat deja ulei de lamaie ,mai ramane sa le cumpar si pe celelalte 2 .ma gandesc sa nu ramana parul lipicios.. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
am un ser de la wella profesional pt par gras ,dar are exact efectul invers si nici nu a fost chair ieftin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caitriona
post May 1 2009, 11:27 AM
Post #33


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 147
Joined: 2-December 07
Member No.: 2,761



Vad ca nu mai posteaza nimeni,unde sunteti?
Ultima data mi-am facut ceai de urzica in care am adaugat sucul de la o lamaie.Mi-a placut.Sa vedem cat rezista ,am 2 zile si parul arata inca bine.

Angel,m-ai facut curioasa cu uleiurile alea,astept raspuns cand ai timp,daca le-ai folosit .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post May 1 2009, 10:08 PM
Post #34


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Caitriona, eu iau ca+mg+zn de 3 luni si vitamine de par eurovita+seleniu de 2 luni si parul se ingrasa la fel. Nici un sampon care sa ma ajute nu am descoperit. Si eu am parul gras.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pitzigoi
post May 2 2009, 09:56 PM
Post #35





Musafir






Angel, nu prea e ok sa te speli pe cap in fiecare zi. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janis
post May 3 2009, 01:46 PM
Post #36


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



Angel, si eu ma spal zilnic vara...Nu e ok, dar nici cu parul gras nu prea poti iesi pe strada. Iarna merge si odata la 2 zile, dar vara e un cosmar. Am incercat si eu o multime de tratamente, sampoane, dar n-am gasit nimic care sa si functioneze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post May 5 2009, 03:32 PM
Post #37





Musafir






eu mi-am luat iar sampon si balsam de la Tigi, ca mi-au placut. Sampon Sexed-Up pentru volum , balsam Oatmeal & Honey pe care il aplic doar putin pe varfuri si mi-am mai luat si un fixativ mai lejer de la Vitality's ca mai tine coafura in place macar pentru ziua respectiva.
Le-am luat de la Topline si mi s-au parut f scumpe Tigiurile. Samponul hai sa zicem ca a fost ok ca pret, dar balsamul 90 Ron, chiar mi s-a parut scump.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post May 5 2009, 04:12 PM
Post #38





Musafir






Angel ce e topline magazin sau site? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Cati ml are balsamul? daca are 750 ml atunci se justifica pretul, te tine mai bine de un an.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post May 5 2009, 04:19 PM
Post #39


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Si eu ma spal zilnic iarna vara. Asta e, altfel nu-mi sta parul nicicum
am luat si eu in w-end Klorane uscat sa-l incerc (am o experienta f indepartata cu sampoanele uscate) si parul nu mai pare gras (al meu nu are aspect de par gras doar ca nu mai sta frumos) insa desi l-am periat si scuturat a ramas o culoare stersa si-o tenta de gri atat de evidenta incat sotul meu care nu face, decat rar, cometarii vis-a vis de look zice ''cred ca trebuie sa te vopsesti?!? ''
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post May 5 2009, 04:31 PM
Post #40





Musafir






omg Cleo bine ca ai zis ca eu vroiam sa mi iau (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) , ce tampenie de produs, fetele de pe youtube vb de un sampon uscat dar nu stiu cum ii zice de la sephora si care e f bun + ca miroase yammy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 17th April 2024 - 01:12 AM