IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

413 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Closed TopicStart new topic
> Ce mancam azi: Dieta Montignac, PARTEA A II-A: Idei pentru meniuri Monti
Nimphetamin
post Mar 18 2008, 10:05 AM
Post #21


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



QUOTE(dr_wise @ Mar 18 2008, 08:21 AM) *
(IMG:style_emoticons/default/tararam.gif) Va anunt ca, incepand de ieri dupa amiaza, sunt nasa unui baietel de 3.800kg!!! Teoretic, practic, mai peste o luna incolo! Dau de baut Nero d'Avola la toata gasca de MM-te!!!! Asa, de dimineata, sa ne mearga bine toata ziua! (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

Nimphe: mai, esti fotogenica foc! (IMG:style_emoticons/default/322.gif) Ptiu, sa nu te deochi! Eu nu reusesc sa dau asa de bine in poze, decat f rar...si-mi iese exact atunci cand nu ma astept.


Dofto, sa fie intr-un ceas bun nasirea si felicitari!
Fotogenica zici? Mie nu-mi place cum arat in nicio poza. In una singura mai arat cat de cat acceptabil, dar nu-s multumita de niciuna (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Mi se pare ca fara ochelari n-am niciun fason (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Oricum, multam mult pt observatii (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Si da, sunt de acord cu tine, Rox nu mai trebuie sa slabeasca niciun gram! Cred ca i-ar sta mai bine cu 1-2 in plus chiar! (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

Revenind la topic, eu va zic pe partea dreapta. M-am plictisit sa postez meniul. De 1 an de zile il postez si mi s-a cam luat.
Nu inseamna ca renunt la Monti (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) Pur si simplu mi s-a luat, nu va suparati pe mine (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
O sa mai postez din cand in cand, totusi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Mar 18 2008, 10:48 AM
Post #22





Musafir






Felicitari din inima nasico! Vai ce ma bucur pentru fina ta! Hai sa traiti! (IMG:style_emoticons/default/haninoroc.gif)
Nimphe, capitulezi? Eu si doftoreasa postam de 1 an si 4 luni meniul zilnic, crezi c-am obosit? (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Iti spun eu, ca daca n-o sa-l mai postezi, vei fi tentata sa faci abateri. Nu te las domne in pace, am ceva cu tine (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
Dupa piureul de sambata seara, astazi iar am comis-o cu 2 merdenele si-un strudel cu mere. Poftesc la merdenelele astea de mai bine de un an. Va spun asta, dar voi sa nu faceti ca mine, ca nu-i bine. Pe viitor, daca o sa mai fac cate o abatere, ma gandesc, ca-i mai bine sa nu scriu, ca sa nu va fac pofta.
Irinici, Stoinici, Gloriana, Alinice , adica fetele care trebuie sa mai slabeasca mai mult de 2 kg, sa fiti pe pozitii, c-acus vine vara peste noi si trebuie sa purtam costume de baie (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) .

This post has been edited by roxanica10: Mar 18 2008, 10:50 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Mar 18 2008, 10:59 AM
Post #23


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Rox, am zis ca nu capitulez. Nu pot sa ma las de Monti.
Ok, s-ar putea sa ai dreptate cu postatul. In ultimele zile am facut abateri si...nici nu am mai postat.

Of, bine...o sa incep sa postez din nou.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Mar 18 2008, 12:19 PM
Post #24





Musafir






Doamne ajuta!!! Sa le traiasca si sa aiba parte numa' de bucurii, ca prea mult au asteptat pana sa apara! Dau de baut la tot poporul!!! Ihaaaa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Mar 18 2008, 01:26 PM
Post #25





Musafir






felicitari nasico! sa-ti traiasca finutu', sa fie sanatos.
nimphe, eu mai am un pic si fac 2 ani de cand postez meniul (in iulie) si roxy are dreptate: daca nu-l mai postezi, vei face mult mai multe abateri.
roxy, sa-ti fie de bine! oameni suntem, poftim si noi la cele lumesti. nu stiu cum se face ca tot ce ne place mai mult e interzis. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
sa pun si eu meniul meu pe azi:

D - un grapefruit, pauza, fulgi de ovaz, germeni de grau, apple sauce, un ceai
P - mancare de linte rosie (doar cu putin ulei, usturoi si patrunjel verde) cu salata: castraveti, rosii, ardei, ceapa verde
C - supa de fasole verde (mai am pe azi si o termin), salata de vinete cu legume.

asa stiu si eu ca glutenul e o proteina continuta de grau, vrei nu vrei, e acolo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irinica
post Mar 18 2008, 05:10 PM
Post #26


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 416
Joined: 12-July 07
From: iasi, romania
Member No.: 1,930



Doctoreaso, asteptam ziua botezului! Sa ne sfintim si noi impreuna cu tine de omulet! Sa va ajute Dumnezeu sa il cresteti frumos (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif) !

Eu azi, cantaresc mai putin cu 500 grame decat duminica ! Mare chestie si hambat cu cantar in casa! De ce nu am ascultat eu mai demult de Roxanica ?!

EmptyG sunt sigura ca fasolea nu baloneaza la fel de mult daca e pusa la inmuiat, eu am experimentat. Depinde de fiecare organism dar , eu cand o fierb dupa ce am lasat-o 12 ore la inmuiat si ii schimb apa, nu am probleme deloc.

Azi: ora 10: 2 mere
ora 13: o bucatica de tofu si un pate ( ambele Inedit). Nu am mancat mai mult ca nu aveam nici o verzatura alaturi si..am mancat doar sa-mi potolesc putin foamea.
ora 17: un pic de ciorba de fasole ( am ales mai mult urzicile din ea) si mancarica de fasole cu salata de spanac
Mai tarziu..nu stiu. Revin cu raportul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Mar 18 2008, 05:41 PM
Post #27


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Eu ma simt tare slabita de 2 zile...o stare de greata,de somn,apatie...probabil o fi astenie sau poate lipsa de nimic dulce...ma rog,aproape...pt mine alunele nu-s dulce...sau fulgii de grau...pt mine dulce-s alte chestii...cu muuulta multa ciocolata si frisca...am scris asa ca sa nu se observe prea tare neconformitatea scrisa:))
Am papat o mega-omleta din 2 oua...cre`ca bubuie colesterolu`-n mine deja...dar l-am "ars" cu niste ardei pe dnu` colesterol...
irinica,tks pt pont...daca functioneaza,ar fi super...sa nu ma mai trezesc balon dupa ingurgitare de fasole...e de incercat! (IMG:style_emoticons/default/thanks.gif)
Am fost la o iesire cu colegii...am baut o decofeinizata...tare greu de inghitit a fost...amara ca naiba!cre`ca a fost cea mai ieftinatura cafea decof. de pe piata! (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) nu mi-a priit deloc.
Sper sa scap de starea asta nasoala,sa apara soarele afara...sa-mi revin...ca meteo-dependenta ma da peste cap.
Pupici.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Mar 18 2008, 05:46 PM
Post #28





Musafir






Empty si eu ma balonez de la fasole, linte, naut, oricat de puse la inmuiat ar fi inainte. Dar mie-mi plac si nu pot sa ma abtin. Asa ca sufera baba.
Si pe mine ma apuca stari din astea de lesin mai ales intre 16-18, cand sunt la serviciu. Daca e prea rau, iau un cub de cioco sau mananc niste migdale.
Pesca, nu stiu cum se face ca te-am uitat, tocmai pe tine, care esti si mai veche decat noi.
Nimphe, banuiam eu ca iar ai calcat stramb. Asa cat o abatere pe zi-i suficent sa nu slabesti. De cantarit te-ai mai cantarit?
Irinici, ce-i cu tine la orele astea matinale pe aici?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Mar 18 2008, 06:42 PM
Post #29





Musafir






Salutare!
Gata, am facut primele cumparaturi de nasa!!!
Acum ma pregatesc de imbaiere, halesc un mar in cada, dupa care imi pregatesc cina.
Meniul de astazi pare a fi:
d - 1 portocala (acra!!!!), iaurt cu fulgi ovaz, cafea cu lapte
p - legume preparate in wok cu cubulete din piept de pui
18:45 - un mar
s - un triunghi de branza brie cu 1/2 pahar de vin rosu...in cinstea micutului Cristian
Pot sa pun costumasul lui la shopping?! imi place de mor! mie mi se pare minuscul, da' cica-i pt 3 luni....hmmmm (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Mar 18 2008, 07:59 PM
Post #30


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Mi-am cumparat azi germeni de grau...ca am inteles ca-s f sanatosi,contin multe vitamine...si ce m-a frapat...m-am uitat valoarea nutritiva si nu am vazut decat proteine,fibre,grasimi,vitamine...sa-nteleg ca nu contin glucide??pai ar fi perfect :)desi cred ca e o greseala...ca deobicei grau` are si glucide in el...voi ce ziceti?
Incerc sa elimin cat pot de mult glucidele din alimentatie...pt inceput...sa restartez pancreasul (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) d-asta ma cramponez de germenii astia de grau..ca fulgii de grau au destule glucide/100gr.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

413 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 09:30 PM