IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Micile placeri ale vietii
Diana.
post Feb 1 2010, 04:07 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5





Ce este fericirea? Un cumul de simtaminte placute care ne scot din griul cotidian...
Care sint micile voastre placeri?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Feb 1 2010, 11:17 PM
Post #2


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Foarte frumos! (IMG:style_emoticons/default/inimoara.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rody
post Feb 3 2010, 05:12 PM
Post #3


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,012
Joined: 20-October 09
Member No.: 7,318



Ce frumos! Hm...am intrat acum intr-o stare de vis. Ma simt invaluita de o bunadispozitie. Mersi Dia pentru filmuletul acesta. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Natally68
post Feb 6 2010, 10:32 AM
Post #4


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 6
Joined: 30-December 09
Member No.: 7,700



Mici sau mari placerile vietii vin si pleaca . E important cum le traim noi cum le facem noi mici sau mari. unicul "sfat" pe care imi permit sa-l dau este sa nu treceti pe langa ele zicand "lasa ca acum am alte treburi mai importante de rezolvat"pt ca e foarte posibil sa nu ne dam seama ce pierdem decat foarte tarziu. Nu vreau sa filozofez pe aceasta tema dar ceea ce spun e o realitate. De ex daca azi ma trezesc si vreau sa fac ceva ce n-am mai facut niciodata ( sa ma plimb la 6 dimineata sa vad rasaritul ) trebuie s-o fac pt ca o fac pt mine . Chiar daca situatia nu permite (vezi filmuletul) trebuie sa tragem din viata tot ceea ce ne face placere. Nu scapati ocazia!!!!!!!!!!!!! Viata ofera daruri cand nici nu te astepti ,suntem permanent inconjurati de problemele zilnice nu le lasati sa acopere unica "sclipire" de copilarie pe care o aveti in suflet (apropo oare de copii sunt mereu senini si fericiti? ) Priviti pe strada cati oameni din 10 vedeti zambind ? Va spun cu siguranta putini 1 max 2 iar din acestia unul e indragostit iar celalat "fura" cate ceva de la viata in fiecare zi acele placeri mici sau mari (voi unde va gasiti?) Indragostiti-va si eu pariez ca intr-o saptamana max toti din jurul vostru vor pune acceasi intrebare: "ce se intampla cu tine ,esti schimbat ?" Trebuie sa ma opresc aici altfel scriu pana maine .Vreau sa vad ce credeti despre aceste lucruri (P.S. Vedeti pe acest forum cate pagini sunt in topcul depresivilor si cate in celelalte- Ce va spune asta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo-Anna
post May 25 2010, 09:52 PM
Post #5


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



Pfoa ... ce m-a intristat finalul filmuletului , am uitat tot ce voiam sa scriu ... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post May 26 2010, 01:02 AM
Post #6


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Julsko, (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) tare scumpa mai esti. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Natally, eu sunt cea care se bucura de orice, din orice. Eu rad pe strada cand toata lumea e trista imprejurul meu. Eu sunt indragostita de viata, de bucuria de a trai. Eu iubesc sa traiesc, iubesc viata. In orice fac gasesc o bucurie, chiar si cand vorbesc cu oamenii. Chiar sunt iubita. Si asta pentru ca am iubit fara sa astept nimic in schimb. Viata e frumoasa, merita traita la maxim. (IMG:style_emoticons/default/w000t.gif)


Go to the top of the page
 
+Quote Post
veverita.verde
post May 27 2010, 02:30 PM
Post #7


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 18-May 10
Member No.: 8,560



Buna, fetelor. Diana, filmuletul pe care l-ai postat e superb. Imi place foarte mult.

Mica mea placere, mai ales in perioada verii, e un Nescafe Frappe. Mi-l prepar singura si il beau pe balcon. Ma relaxeaza grozav de mult si imi da o stare de bine.

Acum am vazut ca este si un concurs la Nescafe asa ca ideea ca pot sa ma bucur de frappe si sa si castig premii imi surade mult. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post May 27 2010, 06:38 PM
Post #8


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) Veverita.verde. Iti urez sedere placuta. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post May 28 2010, 07:54 AM
Post #9


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Ce emotionant!
Poate daca ne repetam iar si iar ca viata trebuie si merita traita, atunci chiar vom realiza cat de importante sunt lucrurile marunte care te fac fericit pentru cateva secunde.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post May 28 2010, 01:12 PM
Post #10


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Stii cat de importanta e o secunda de fericire? Nu numai ca iti da puterea de a continua, dar te si motiveaza sa mergi inainte, sa faci ceea ce iti doresti cu adevarat, si sa lasi toate lucrurile banale, si neimportante. Uneori spunem ca nu avem timp pentru noi, pentru a ne relaxa, pentru a simti, vedea, face alte lucruri, vedea alte locuri. Dar ajungem in final sa imbatranim, si atunci ne dam seama ca nu am trait suficient pentru a le avea pe toate, si mai mult decat atat, nu am trait. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 11:08 PM