IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Noi cum protejam natura?, Prevenire, reciclare...gunoiul nostru cel de toate zilele
rozy
post Aug 30 2007, 08:11 PM
Post #11





Musafir






da...eu protejez natura urland la vecinii care isi arunca tampoanele si tigarile pe geam.... (IMG:style_emoticons/default/angry.gif) e jaleeee
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Aug 31 2007, 07:10 AM
Post #12


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Rozy....same here! (IMG:style_emoticons/default/dry.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Aug 31 2007, 02:02 PM
Post #13


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



yeah, si in Danemarca ne duceam cu sticlele sa luam bani (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
funky.. era in program.. cumparaturi, sticle, plimbare..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Aug 31 2007, 02:52 PM
Post #14





Musafir






mai, acum hai sa nu idealizam ce e "afara" - ca multi (francezi ca d'astia vad mai des) vin cu pungile de acasa la supermarket pentru ca alea de la supermarket costa (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) sau vin cu alea vechi si rupte si in unele magazine ti le schimba gratis. adica protejeaza mediul din zgarcenie, nu pentru ca le-ar pasa in mod deosebit, asa cum isi iau amenzi de-i usutura daca nu pun gunoaiele unde trebuie, economisesc apa pentru ca e scumpa in draci, gazul la fel....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Aug 31 2007, 04:53 PM
Post #15





Musafir






Da Forte, ai dreptate. Si eu i-am vazut la supermarket ca-si scoteau sacosele vechi ca sa-si puna cumparaturile. La consumul de apa sunt f economi, dar sa vezi ce economi sunt barbatii francezi la consumul de deodorante. Avem noi cateva specimene in firma, care polueaza aerul. De altfel sunt curati, dar nu folosesc nimic contra transpiratiei. Uneori nu sunt suficiente numai apa si sapunul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Aug 31 2007, 05:03 PM
Post #16





Musafir






ca experiment, intr-unul din magazinele unde-mi faceam cumparaturile (Albinuta) - pungile nu au mai fost "la liber" au fost contra cost si brusc toti veneau cu pungile de acasa, sau descopereau ca toate cumparaturile incap bine merci in 3 pungi in loc de 10. deci si la noi se poate...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Aug 31 2007, 08:15 PM
Post #17


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Pana la urma, din ce considerente nu mai fac risipa, putin imi pasa. Evident, prefer sa aiba si gandirea corecta, dar daca nu se poate, e bine si de zgarcenie decat deloc!

EDIT: Ah, si nu ma refer la sapun, ci la pungute (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Aug 31 2007, 09:22 PM
Post #18





Musafir






Bre, zgarcenie, nezgarcenie, mie mi s-ar aduna cel putin 10 pungi mari pe saptamana daca mi le-as cumpara, banii pe care le-as da pe ele nici nu m-ar saraci, nici nu m-ar imbogati daca-i am in plus, dar ce ma fac cu atatea pungi acasa? (IMG:style_emoticons/default/ametit.gif)
(Asta cu schimbatul pungilor e tare! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 31 2007, 10:03 PM
Post #19


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu refuz sa le mai iau, deja am debaraua plina; si cind ma duc la magazin si mai si vor sa imi impacheteze separat, in alta punga de plastic, fiecare produs in parte (desi nu intotdeauna este nevoie! (IMG:style_emoticons/default/mad.gif) ), protestez... (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Aug 31 2007, 10:18 PM
Post #20





Musafir






Si pe mine ma enerveaza pungile astea, nu de alta, dar dupa 2 ture de hypermarket, cum nu am debara, bucataria mea arata ca un pom de Craciun devastat de bomboane, numai cu ambalaje uriase si lipicioase. (IMG:style_emoticons/default/sleep.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:17 PM