IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Despre aniversari, Cum aniversam, unde: idei
Nimphetamin
post Mar 21 2008, 10:02 AM
Post #1


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Dregele mele,
Am nevoie de un sfat, o parere. Pe 24 martie eu si sotul meu implinim 1 an de casnicie (de la cununia civila, ca nunta am avut-o pe 21 iulie).
Si nu stiu ce cadou sa-i fac!!
Am cateva idei, dar vreau ceva fain de tot!

Astept sa-mi impartasiti inclusiv experiente frumoase (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
strumfita
post Mar 21 2008, 10:32 AM
Post #2





Musafir






Ce fain, felicitari pt un an si multi multi ani inainte !!!
E frumos sa faci o surpriza.
Experienta mea: starea civila si nunta am avut-o in aceiasi zi, data, care a coincis si cu data cand m-a cerut de sotie cu un an 2 ani inainte. Ce e fain e ca m-a cerut intr-o statiune aproape de orasul nostru, iar noaptea am petrecut-o acolo, asa ca la un an de casnicie am mers la aceiasi pensiune, in aceiasi camera...si ne-am propus ca in fiecare an, daca putem, indiferent in ce zi cade data respectiva sa mergem la acea pensiune si in camera respectiva daca se poate (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Asa ca daca ai un loc de care va leaga o amintire faina....poate iti vine o idee.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Mar 21 2008, 11:12 AM
Post #3


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Din pacate, nu pot sa procedez asa. Cununia civila am facut-o la Campulung, de unde este el. Si nu vreaus a petrec acolo 1 an, adica cu ai lui (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)

Altceva? Alte idei de cadou sau chestii speciale pt o ocazie speciala?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Mar 21 2008, 11:22 AM
Post #4





Musafir






Ce fain, nimphe (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)

Cred ca ar fi o idee buna sa mergeti intr-un loc de care va leaga amintiri placute. Daca e un loc la munte sau nu numai, ar fi frumos sa mergeti pe o pajiste, noaptea, iar tu sa-l surprinzi cu o sampanie si doua pahare, de care poti lega o fundita alba, iar pe panglica funditei sa treci data de de cununie. Cu atat mai mult cu cat data voastra este in plina vara, e foarte placut de stat noaptea afara, pe o paturica. Cateva trufe de ciocolata ar completa peisajul (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Daca-mi mai vin idei, te anunt (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Mar 21 2008, 02:15 PM
Post #5





Musafir






Spun si eu mini-vacanta dar daca nu aveti posibilitatea spun 'album cu amintiri', un album cartonat, pe coperta cu numele voastre si data casatoriei, inauntru cu poze si randuri despre anumite momente din anul petrecut impreuna. Sau daca ai timp si o camera video sa faci un videoclip cu diferite imagini ale locurilor care semnifica ceva pentru voi doi, poze cu voi si randuri atasate...

Doar ca vad ca ai putin timp la dispozitie asa ca spun si o cina romantica la un restaurant preferat, vorbit dinainte sa va organizeze cei de acolo ceva frumos, muzica preferata, lumanari, sampanie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Mar 22 2008, 09:30 AM
Post #6


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Pana la urma i-am luat un cadou: un set pt pipa alcatuit din tutun, bricheta speciala, suport si futac, plus un tricou.
Si am rezervat pt luni o masa la un restaurant la care n-am mers imrpeuna niciodata. I-m rugat sa faca ceva deosibt, sa vedem (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

Era vb sa mergem we viitor la Sibiu, tot ca un fel de sarbatorire, dar ramanem in Buc., ca va fi ziua nasului si a socrului. M-am suparat f tare din cauza asta... (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Mar 22 2008, 11:04 AM
Post #7





Musafir






Lasa, Nimphe, oriunde ati fi, important e ca sunteti impreuna si ca va iubiti si ca, pana la urma, e prima voastra aniversare de casnicie (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) Eu zic sa te gandesti de pe acum cum organizezi pretrecerea pentru nunta de aur (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Mar 22 2008, 11:54 AM
Post #8


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Of, LXN, daca ai sti... (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Jul 29 2008, 03:34 PM
Post #9


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Parintii mei aniverseaza 30 de ani de la cununia religioasa in 27.08.2008
Sariti cu ceva idei ca eu sunt in pom si pomul in aer (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jul 29 2008, 03:47 PM
Post #10


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Aha, deci sarbatoresc nunta de argint. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Parintii mei si-au reinnoit juramintele in biserica in acea zi si de atunci poarta 2 verighete, cele de la nunta si cele de la aniversarea de 30 de ani (care sunt in argint). Intereseaza-te daca doresc sa reediteze ceremonia sau, de nu, fa-le cadou un obiect din argint, o compilatie a celor mai frumoase poze/momente, o cina in oras, o petrecere in familie. Dupa cum vezi, am idei multe. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 05:05 AM