IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Spectrele fostelor iubiri
Diana.
post Jan 4 2008, 03:10 AM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:http://elady.ro/photos/articole/artspectrelefosteloriubiri.jpg)
Spectrele fostelor iubiri

Ne urmaresc o viata intreaga sau doar o scurta perioada de timp.
Un parfum, o adiere, silueta unui oarecare care aduce cu cea a fostului. Spectrele fostelor iubiri rasar amenintatoare dintr-o fotografie, dintr-o felicitare veche, dintr-o jucarie... citeste tot articolul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scumpic
post Jan 4 2008, 03:36 PM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



"Pierdute si bantuite de spectrul fostelor iubiri, uitam sa privim in viitor."

Da asta e marea greseala.Trebuie sa ne alocam o perioada de suferinta, in care sa plingem, sa ne intrebam ce s-a intimplat, sa analizam, dar perioada asta trebuie sa nu fie prea lunga.
E bine sa iesim cu prietenii, sa socializam, sa facem cumparaturi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) , nu sa stam singure in casa asteptind sa sune telefonul.Oricum nu suna si chiar daca suna, e mult mai bine daca suna de mai multe ori (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) pina sa raspundem.Sa se intrebe "oare ce ocupatie are, unde umbla", nu avem de pierdut ci doar de cistigat daca iesim si ne gasim ocupatii.Pina la urma timpul trece si intr-o zi, fara sa iti dai seama constati ca ai uitat si incepi sa te indrepti din nou spre viata.Bineinteles ca fiecare iubire ramine acolo in amintire, dar nu trebuie sa ne tina pe loc, viata merge mai departe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Jan 4 2008, 05:05 PM
Post #3


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



E usor de spus: citeste o carte, iesi din casa, mergi la shopping, etc, etc, etc.....

Pentru o inima ranita astea nu au nici un efect, dimpotriva, i se pare ca lumea nu mai are sens si ca in acest moment, ar putea la fel de bine sa moara si fizic, de vreme ce sentimental a fost ucisa miseleste. Vrea numai sa stea sub plapuma, sa se ingroape, sa nu mai vada lumina zilei si sa nu mai stie ca lumea merge in continuare la fel de bine mersi ca si inainte.

Desi e un cliseu, doar timpul cicatrizeaza ranile. Si intr-o zi, desi amintirea lui o va durea in continuare, va avea totusi puterea sa priveasca si in jur, nu numai in jos. Si va constata ca s-au schimbat multe de cand ea s-a ingropat in deznadejde. Inclusiv ea... Durerea nu dispare niciodata, insa in timp, invatam sa traim cu ea.

Eu am si o vorba pentru asta: "Mi-e rau de atata timp, incat am senzatia ca mi-e bine"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Jan 4 2008, 05:48 PM
Post #4


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Doamne, Szimcsi, nu e prima data cand ma faci sa plang. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Ai descris mult prea bine o inima ranita. (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Jan 4 2008, 05:54 PM
Post #5


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Ala (IMG:style_emoticons/default/kissing24.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jan 4 2008, 06:27 PM
Post #6


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(Szimcsi @ Jan 4 2008, 07:05 PM) *
Eu am si o vorba pentru asta: "Mi-e rau de atata timp, incat am senzatia ca mi-e bine"

Ce trista si adevarata este vorba asta..(IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Jan 4 2008, 06:38 PM
Post #7





Musafir






asa e szi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) si eu sunt de acord cu ce a scris
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scumpic
post Jan 4 2008, 07:49 PM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



QUOTE(Szimcsi @ Jan 4 2008, 05:05 PM) *
E usor de spus: citeste o carte, iesi din casa, mergi la shopping, etc, etc, etc.....

Pentru o inima ranita astea nu au nici un efect, dimpotriva, i se pare ca lumea nu mai are sens si ca in acest moment, ar putea la fel de bine sa moara si fizic, de vreme ce sentimental a fost ucisa miseleste. Vrea numai sa stea sub plapuma, sa se ingroape, sa nu mai vada lumina zilei si sa nu mai stie ca lumea merge in continuare la fel de bine mersi ca si inainte.


Mie-mi spui? Stiu ca asa e, eu am stat 2 ani dupa o relatie si acum cind ma uit in urma cred ca e prea mult.De atunci am invatat sa nu mai stau sa pling atit de mult si, chiar daca ma doare sufletul, sa ies afara.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Jan 4 2008, 08:02 PM
Post #9





Musafir






eeuuu...zic asa: daca te desparti de om...dar inca speri la impacare....cea mai simpla si eficienta metoda de a curma suferinta e sa afli daca mai exista vreo sansa de a reuni cuplul!asa ca lasi orgoliul(usor de zis (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) )..si vorbesti cu respectivul! (IMG:style_emoticons/default/ametit.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jan 4 2008, 08:18 PM
Post #10





Musafir






szi, trec astea. si da, luatu' gandului de la trecut prin tot felu' de activitati ajuta.
si mai e chestia aia numita orgoliu - mama lui, ca si ala te ajuta ca sa treci peste (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

penelopa e o poveste frumoasa, cum sta ea si-l asteapta pe Ulise care se distreaza in drum spre casa cu tot felu' de printese. da e doar o poveste, mama ei (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) veche de +2000 de ani (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 03:42 PM